Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1252 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:34

Dodge Ram z dieslem Cumminsa:

http://www.youtube.com/watch?v=vfvJAIR-45s

Albo inny amerykański Pick-up :D
Bo te japońskie są jak zabawki.

To zabawka?
http://otomoto.pl/to...-C27124201.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 07:59
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:45

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] :D -po Grajewie taki jeździ .Ale czytałem gdzieś test i wymiękała ta Tundra przy Fordzie F-150 (jak dobrze pamiętam :blink: ).

#43 Share GRZESIEKL

GRZESIEKL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:46

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Do takich samochodów to właściciele yrków zakładają sobie siodła na pake i ciągaja swoje wille... na kołach oczywiście.

Przepraszam chodzi o właścicieli Cyrków

#44 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:53

:D -po Grajewie taki jeździ .Ale czytałem gdzieś test i wymiękała ta Tundra przy Fordzie F-150 (jak dobrze pamiętam :blink: ).

test testem, a na własne oczy widziałem na takiej paletę suchego tynku i w niebo nie patrzyła :D

#45 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4182 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 12:33

witam

Obecnie posiadam VW TOURANA z 2006 mało pali fajny samochód ale na pewno nie dla rolnika szkoda mi go zniszczyć bo jest w bdb stanie technicznym jak i wizualnym.Chciałby jakąś terenówkę wygodną do jazdy jak i w trasie i po polu która nie dużo pali (na pewno disiel). Myślałem nad Land Roverem,Suzuki,Hondą.Co polecacie tak do 40 tyś brutto ??

Widze tu wiele poboznych życzeń albo sprzeczności. Pożądna terenówka nie może mało palić ze względu na napędy i koła. Co za tym jdzie ze względu na te same koła a do tego zawieszenie nie będzie wygodna. Jedyne rozwiązanie to jakiś suv. Zresztą czy koniecznie po polu musisz jeździć. Chyba sa tam jakieś drogi? W mojej okolicy nikt terenówek nie kupuje. Na większość pól da się dojechać osobówką a nawet sprinterem z tylnym napędem. Powiem nawet więcej ci co mieszkają na koloniach też terenówek nie kupują. Zimy jak wiadomo na podlasiu łagodne nie są. Porównaj sobie ile kilometrów robisz po asfalcie ile po polu. I wyjdzie, że potrzebna zwykła osobówka. Z drugiej strony auto kupuje się by uzywać. Sam woziłem nawozy, jak przybrakło 3 letnim a4 na bezowej tapicerce. I nic mu nie ubyło.

#46 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 13:05

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ja wybrałem opcję pośrednią , porządna terenówka to wiadomo i kasa. Zadowoliłem się SUV-em Nissan X-trail 2,2 dci i jak narazie wszystko na plus.

#47 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 13:41

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Wiele osób myli terenówkę z suvem. Bez przesady ale jak takie auto poaz drogami zrobi ze 100 km w trakcie uzytkowania to maximum więc moim zdaniem nie ma co wariować pola są równe drogi dojazdowe na pola są i z tego co widzę wielu wystarczają rolnikom zwykłe auta lub typu allroad czyli podwyższone kombi z napędem na 4 koła jak ktoś potrzebuje więcej dowieść na pola to inwestuje w jakiegos vw t5 czy t4 a jak ktoś już koniecznie chce terenowe auto to jakiś stary land rover frelander.Co do zimy to większość dróg jes odsnieżanych ze względu na odbiór mleka a jazda takim pick upem zimą bez dociążonego tyłu to porażka

#48 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3281 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 grudzień 2012 - 13:50

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Polonez kombi plus i busa nie trzeba.

Polonez kombi plus i busa nie trzeba, a za 2 tony pszenicy można kupić w dobrym stanie, a za 3tony to prawie nówka. To czasy.

Polonez kombi plus i busa nie trzeba, a za 2 tony pszenicy można kupić w dobrym stanie, a za 3tony to prawie nówka. To czasy.

#49 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 17:56

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Właśnie o to chodzi żeby bezsensu nie wydawać pieniędzy i kupić jakąś starą terenówk. Jasne jest że jest nieoceniona w terenie, ale ile ludzi jeździ tak napawde w trudnych warunkach? Jak już to jest to znikoma ilość kilometrów. Dlatego SUVy odnoszą teraz tak wielki sukces rynkowy. Przede wszystkim w miastach, bo są to samochody o podwyższonym zawieszeniu to podjądą pod krawężnik i dlatego też spełniłyby swoją fukcje na wsi, pojadą w koleinach, nie będzie nam straszne przejechać przez jakieś nierówności i nie będzie strachu że auto zawiśnie, to właśnie taki złoty środek, bo drogi to muszą być utwardzone do wszystkich posiadłości i zawsze musi być dojazd, tak stanowi prawo. Nawet można kupić coś nowego np. Dacie Duster lub Sandero steepway, bardzo dobre samochody i za małe pieniądze i przede wszystkim NOWE.

#50 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4182 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 18:28

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Wbrew pozorom z tymi suv ami nie o krawęznik chodzi. Większość ludzi których znam kupiła takie auto ze względu na odliczenie vat, wygode wsiadania i wysiadania, no i co tu mówić szpan.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share fikun1

fikun1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:20

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ja ze swojej strony mogę polecić Renault Kangoo 1.4. Kupiłem rocznik 98 za 5000zł,założyłem gaz bo sporo jeżdżę i jestem zdziwiony bezawaryjnością. narazie jedyna "awaria" jaka się zdarzyła to rdza i piach w jakimś czujniku obrotów, przez co falowały obroty, ale po odkreceniu i przedmuchaniu działa dalej. samochód jest bardzo praktyczny,woziłem nim masę materiałów budowlanych,taczki, sprzęt budowlany, nawet słomę w małych kostkach(weszło 8 szt. i 4 worki kompostu), a po odczyszczeniu nadaje się do zwykłej jazdy na zakupy. Jest dość wysoko zawieszony, a w zimie idzie przez śniegi naprawdę ładnie,ja dodatkowo zakładałem łańcuchy śnieżne i na wiosnę woziłem po 400-500 kg kamienia łupanego na przyczepce po bardzo stromej trawiastej działce dookoła domu bo taczkami było za ciężko.Poza tym to najwygodniejszy mały dostawczak ze względu na zawieszenie.
Ewentualnie druga propozycja to subaru forester 2.0, mój tata ma 98 rocznik, ma go od 5 lat i oprocz czesci eksploatacyjnych jeszcze nic nie wymieniał, a napęd w subaru jest naprawdę genialny.

#52 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3063 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:28

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] W pola niezastapionym jest fiat 126p
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2012 - 01:03

fiat 126p

Eee ;) niby tak, ale mało przestrzeni, cholernie ciasny w środku :P :D

#54 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 12 grudzień 2012 - 01:27

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] @esgreg w takim razie polonez:) nie jedno pole nim idzie zaorać, a i w razie potrzeby coś na pole też dowiezie:D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2012 - 01:41

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] @romek6340 dobrze prawisz, można zorganizować miejsce do leżakowania z tyłu :D

#56 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 09:55

@esgreg w takim razie polonez:) nie jedno pole nim idzie zaorać, a i w razie potrzeby coś na pole też dowiezie:D

Jak do orki to jednak quattro polecam- :D .

#57 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 12 grudzień 2012 - 10:58

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Moja propozycja http://allegro.pl/sk...2853537141.html . Wystarczy dokupić tylko stalową płytę pod silnik (w aso można dostać) i można śmiało śmigać i nie bać się o miskę. Minus to pomimo, że trochę wyższa jest od serii to jednak mogła by jeszcze wyżej stać (dlatego warto w tą płytę zainwestować).
http://www.youtube.com/watch?v=SoT1ybl8ueM
Lub ewentualnie to http://allegro.pl/re...2846397200.html
W wymagający teren się nie nadaje ale jak dla mnie jest to taki złoty środek. Audi quattro z torsen-em jest bardzo warte uwagi (bardziej niż te które podałem wyżej :P)

Edytowany przez kokoman0, 12 grudzień 2012 - 11:02.

#58 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6580 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 grudzień 2012 - 13:37

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] stalową płytę pod silnikiem to ja mam fabrycznie w loganie pick-up ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#59 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 12 grudzień 2012 - 16:00

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dopłacałeś do tej płyty w loganie? W octavii parę stówek trzeba było dorzucić ale naprawdę warto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 17:05

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Kupiłem za 6 tys 23 letniego jeepa, 4x4 z blokadami. Silnik 4,0l, gazu spali z 20l, benzyny z 15l. W mokrych latach jadąc na łąkę nie muszę się już zastanawiać którą droga jechać aby się na zakopać. Jadąc zimą dojrzeć swojego lasu nie martwię się, że mogę gdzieś w śniegu utknąć oraz, że go o gałązkę zarysuje, a jak trzeba to i kulig po polnych drogach się zrobi. W niedzielę biorę dzieciaki na objazd pól i dla frajdy przejeżdżam przez rzekę i po małych górkach. Ma też minusy - czasami coś się psuje, ale jak na takie stare auto nie narzekam.