Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

mariuszd93    559

cytat

 

Wtrysk gazu w fazie ciekłej

Instalacje tego typu wyposażone są w butlę, w której – w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań – zainstalowana jest pompa zapewniająca stałe, wysokie ciśnienie gazu. Gaz tłoczony jest za pośrednictwem zestawu zaworów do wtryskiwaczy umocowanych w kolektorze, nie ma po drodze parownika, pominięty jest proces rozprężania gazu.

Tego typu instalacje, choć droższe od typowego wtrysku sekwencyjnego, są bardziej stabilne, umożliwiają większe wykorzystanie LPG (nie ma na to wpływu temperatura silnika i otoczenia), nie ingerują w układ chłodzenia. Zastosowanie: silniki z elektronicznym, wyłącznie pośrednim wtryskiem benzyny, z turbodoładowaniem lub bez. Koszt: ok. 5 tys. zł.

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan94    6

Passat w benzynie + LPG. Jak zakładać to tylko sekwencje od maja 2013 jeżdżę na gazie i jest ok benzyny zalany 3/4. Na Diesla nie wiem czy bym się pokusił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Mariusz jak robisz tyle km i masz wtrysk pośredni to załóż sekwencję. Jedź do dobrego warsztatu i dobierz sobie elementy z wyższej półki zamiast zdać się wyłącznie na montera który wpakuje jakiś tam zestaw gdzie jedne elementy będą lepsze a inne gorsze. 


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

gdybyś podała lokalizację, no i rodzaj wgnieceń- to moźe ktoś by coś podpowiedział.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7876

Mariuszd93 ty jeździsz c 8 powiedz mi jak cenowo części do francuzów bo wszyscy do o koła mówią że to bardzo drogie części są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mam  go  ze  4 miesiące  i  oprócz oleju nic nie  wymieniałem i nie kupowałem  ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Zacznijmy od tego ze do auta tej klasy czyli cytryna c8 insignia czy jakakolwiek inna marka czesci beda drogie i na porownywalnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Mariuszd93 ty jeździsz c 8 powiedz mi jak cenowo części do francuzów bo wszyscy do o koła mówią że to bardzo drogie części są

 taa , najtaniej to pewnie do 1,9tdi , a jaki problem sprawdzić , a nie słuchać co wszyscy mówią

 

 

 do młodych rocznikowo autek zawsze są wyższe, niż zgniłków których pełno na szrotach

 

 

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Docelowo chciałbym zakupić jakieś auto do zdań specjalnych. A więc takie którym można spokojnie wjechać nawet w ten trudniejszy teren. Przedwiośnie - czyli pora roku charakterystyczna dla naszego klimatu to niesamowicie zabłocone i trudno przejezdne drogi polne.

 

2016-Toyota-Hilux-feature.jpg

 

Np Toyota Hilux: http://www.toyota.anwa.eu/#/ajax/%2Fnew-cars%2Fhilux%2Findex.json

 

Ależ mi się to auto podoba :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy71    2

Te nowe auta terenowe są terenowe tylko z nazwy, polecam rozejrzeć się za czymś starszej daty, ale solidniejszej konstrukcji. Wiadomo - nie wygląda to wtedy jak autko z salonu, ale takie auta są po prostu żywotniejsze, ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Dokładnie Toyota Hilux i tym podobne plastiki nie są terenówkami. Przejechać czasem polną ścieżką czy po asfalcie jak śniegu sypnie to może być ale nie nazywajmy tego terenówką. To są conajwyżej SUV-y.

Osobiście jestem fanem napędu na cztery łapy i u mnie ciężko pracują:
-Unimog 421 3,7D wolny ssak, 67r., 4x4 na zwolnicach+ blokady

-Sprinter 2,9TD, 4x4 +blokada tylnego mostu (bliźniak)

Im starsze tym lepsze, jak remontowaliśmy Unimoga to czuć jakość materiałów:)
Prawko mam 10lat na B+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Toyoty Hilux i całej reszty pickup-ów które występują w wersjach użytkowych nie wrzucajcie do jednego wora z SUV-ami i nie nazywajcie tego plastikiem. Znajomy ma od nowości Hiluxa, jakieś kilka lat i to pracuje jak wół nawet z pługiem do śniegu zimą. Tak samo Hiluxy należące do elektryków. Najnowsze modele popularnych pickupów nadal dzielnie radzą sobie w terenie.
katter stać Cię na nowego pickupa? Masz możliwość przetestować chociaż jeden model np. wspomnianej Toyoty? Spróbuj, przekonaj się sam czy warto. SUV-y w teren nie ale pickup-y jak najbardziej tak. 


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardok15    0

Hiluxy są bardzo dobre kupe lat własnie elektrycy jezdza nimi i sie spisuja w roznych warunkach, troche nie wiem czemu piszecie plastik, one wykonaniem tez sa dobre, teraz na posterunkach pracują mitsubishi pajero a teraz weszły fordy nowe ale jak zostając przy głownym temacie to Hilux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

właśnie podłogę ma zdrową progi jeszcze całe i belka tylna dobra bo kumpel go dzisiaj oglądał bo był tam przejazdem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)

Użytkuje ktoś Transita Connecta I ? Kupilem takiego w wersji z 90km dieslem na gospodarę i rozeznaję temat :)

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28699

Jak juz kupiłeś to co tu rozpoznawać, trzeba było dowiadywać się przed zakupem. Jedyne co to można teraz poczytać co w nich się psuje, i zawczasu ogarnąć temat, żeby nie było niespodzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z taką mocą to jedzie jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28699

Jeśli się nie mylę to Conect to ten mały transit, wielkości Berlingo czy Caddego, to na taką budę tyle mocy wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7876

powinno mu starczyc w tym fordzie mocy bo w dużych tranzitach były silniki 90 tylko tyle że pojemnośc miały inne.ile cie kosztował ten fordzik jeśli można wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Jak juz kupiłeś to co tu rozpoznawać, trzeba było dowiadywać się przed zakupem. Jedyne co to można teraz poczytać co w nich się psuje, i zawczasu ogarnąć temat, żeby nie było niespodzianki.

Jak się kupuję śmietnik to się rozeznaje przed zakupem a jak pewne auto z ASO to można po... Tak to ten mały tyle że w wersji podwyższonej T230. 90KM d*py nie urywa a 110KM żadka sprawa. Jest jeszcze wersja 75KM. Ogólnie rozglądam sie za Caddy II/III ale 2 pognite a 3 w moim budżecie zajechane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Nie potrzebny mi taki duży bus. Do ODRu czy biura rachunkowego czy na pole na kontrole taki mały wygodniejszy. Doblo też brałem pod uwagę ale ten się trafił od dealera nie dakeko i z przebiegiem 180tys to pojechałem obejrzałem i nabyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj