Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

hubertuss    4653

Kupić kupisz. Tylko pamiętaj, że ryzyko jest duże. Są to już wiekowe auta, których właściciele nie koniecznie serwisowali i wymieniali wszystko jak trzeba. Często takie auto na zachodzie jeździ do póki badania techniczne przechodzi. Gdy jest problem z przeglądem a nakłady na przywrócenie stanu technicznego zbyt wysokie auto szuka nowego właściciela najlepiej za wschodnią granicą Niemiec. Skoro ktoś ma 6 tys na auto to i jego co miesięczne dochody nie są zbyt wysokie. A więc diesel z drogimi naprawami może przynieść spore kłopoty. To jest istna loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Koledzy potrzebne mi autko do gospodarstw i w teren nie ukrywam że i w podróże związane z pracą. Kwota jaka dysponuję to ok. 30tys. Jestem raczej skłonny do pick-upa. Co proponujecie?  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja kupilem Mitsubishi L200 w podwójnej kabinie 2009 rok w najsłabszej wersji 136 km. Wersja dosc uboga ale byla dobra okazja, do tego pewny przebieg 100 tys km mnie skusiło, do tego duzo mniej awaryjny od Navary. Osiągami nie powala ale z laweta sobie jedzie bez problemu, paka tez ogromna nie jest bo duza kabina ale na moje potrzeby starcza (1 tona ładunku), z fajerwerków w srodka to 4x el. szyby klima i tyle.

th_609107356_20151219_151402_122_505lo.jth_609133328_20151219_151411_122_742lo.jth_609160730_20151219_151423_122_119lo.jth_609190953_20151219_151443_122_435lo.j th_609229291_20151010_153344_122_544lo.jth_609266361_20151010_153358_122_57lo.jp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ciekawa propozycja. W sumie nawet nie pomyślałem o Mitsubishi zastanawiałem się nad Doge-m Ram 1500. Z takim ładunkiem na trasę ok 500km można spokojnie jechać tym L200? Czy trochę brakuje mocy?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Soltys no właśnie masz 10 aut, ale w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a co to za problem ze niemczech? przeciez niemcy to nie np. mongolja czy jakas kambodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem, że nie problem, ale jak ktoś ma 6 tyś to nie wiem czy bierze pod uwagę wyjazd. Pierwszy problem to chyba bariera językowa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Corrado jak się przesiadam z 240 km vectry to większość innych aut jest słaba....
Ja w swoim mitsu chce zrobić chipsa na 170 km
I będzie już spoko. Ja do niego hacze lawete i jadę i mi wystarcza a do zabawy mam inne auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szmargiel i ty jeździsz do niemiec po auto  za 6000 zł. Jesteś kozak, nie ma co... Chyba że na raz przywozisz takich aut kilka.

 

thomas bariera językowa to była, ale w średniej na sprawdzianie z angielskiego. Polacy w Polsce skupujący jabłka znają ruski, niemcy sprzedający samochody znają polski i ruski. Ruski nie zna ani polskiego ani niemieckiego. Anglik nie kupuje i nie sprzedaje używanych samochodów, oraz nie zbiera jabłek, a niby angielski najważniejszy na świecie, taki paradoks.

 

hubertus AUDI 80 nawet naprawiana, lub też nienaprawiana nie rdzewieje. Miałem takie, za czasów kawalerskich, trochę naprawiałem, na koniec już jeździłem pogiętym i podrapanym, miejscowo bez lakieru. Nic nie rdzewiało AUDI 80 B4, 94r. 2.0 16V z klimą, chyba najmilej wspominany samochód, może z powodu sentymentu, może z powodu przygód ale jednak. A zawieszenie alu. owszem staniało, ale nawet tobie nie życzę abyś się przekonał co znaczy tanio kupione zawieszenie alu do AUDI/VW. W 2005 sami stwierdzili, że niewypał i od tego odeszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wiem co to znaczy tani wahacz do audi. Kumpel kupił taniutki komplet. Założył całą stronę i mówi do mnie zobacz coś stuka. Patrzymy maglownice, końcówki drążków, gumy na stabilizatorze wszystko git. Kładę się pod auto koleś lekko przód tył. A tam ten zwany bananem przy budzie prawie po centymetrze na boki chodzi. Wywalił to i załatwił mu ktoś z hurtowni komplet lemfordera za mniej niż 1 tys.

80 może być i bez lakieru, aby ocynk cały. Jednak jak ktoś coś szlifował, spawał itd to już będzie rdza.

Co by tu nie mówić za taki hajs to większe auto w dieslu będzie ryzykownym zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Corrado jak się przesiadam z 240 km vectry to większość innych aut jest słaba....

Ja w swoim mitsu chce zrobić chipsa na 170 km

I będzie już spoko. Ja do niego hacze lawete i jadę i mi wystarcza a do zabawy mam inne auto.

 

 

Wiadomo że jak się przesiada z mocniejszego autka w moim przypadku Audi S8 i 450 km do 100 konnego to tak jak by nie jechało. Chodziło mi raczej o to czy nie dostaje zadyszki w dłuższych trasach/terenie z ładunkiem? Z racji tego że zajmuję się nie tylko rolnictwem i usługami ale też stawiam przydomowe elektrownie potrzebuje autka które zajmie się dostarczaniem nie tylko foli i siatki ale tez produktów związanych z tymi elektrowniami. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

Wiem, że nie problem, ale jak ktoś ma 6 tyś to nie wiem czy bierze pod uwagę wyjazd. Pierwszy problem to chyba bariera językowa. ;)

jaki problem??Mam tam wujków którzy tam pracują i zawsze coś jest w sierpniu 2014 pojechałem do Mainz czyli ok 1000 km w jedną stronę po mitsubishi space star 1.9 DID z 2005 r za 1000 euro, auto nie bite przebieg realny 320 tysi, z aktualnym TUV, do dziś walnąłem nim prawie 40 tysięcy i wymieniłem przód amory i rozrząd>Jeśli ktoś jest leniwy to mu się nie opłaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz wujków czy kogokolwiek znajomego to nie masz problemu. Ja nawet pod uwagę nie brałem wyjazdu, gdybym miał kupować. Ja nie jestem leniwy. To obowiązki w domu trzymają. Przymierzałem się do zakupu suva, ale jak dalej będzie tak sucho a mleko będzie tanieć to leję na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

ja również mam obowiązki ale dla mnie taki wypad to max 25h i jestem z powrotem a auto z Niemiec od pierwszego właściciela nawet niech będzie droższe ale pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem co to znaczy tani wahacz do audi. Kumpel kupił taniutki komplet. Założył całą stronę i mówi do mnie zobacz coś stuka. Patrzymy maglownice, końcówki drążków, gumy na stabilizatorze wszystko git. Kładę się pod auto koleś lekko przód tył. A tam ten zwany bananem przy budzie prawie po centymetrze na boki chodzi. Wywalił to i załatwił mu ktoś z hurtowni komplet lemfordera za mniej niż 1 tys.

80 może być i bez lakieru, aby ocynk cały. Jednak jak ktoś coś szlifował, spawał itd to już będzie rdza.

Co by tu nie mówić za taki hajs to większe auto w dieslu będzie ryzykownym zakupem.

Nie wiem co to dzisiaj znaczy tani wahacz tego typu, bo już dawno nie jestem w temacie. 4 - 5 lat temu kilku moich znajomych miało takie auta i wiem że tani wahacz długo nie posłużył a drogi to była cała wypłata zwykłego pracownika.

Na dziś dzień pewnie nie wiele się zmieniło i dalej za 10 % ceny wahaczy alu robię zawiechę w audi 80.

 

Komplet za tys. na sam przód mam rozumieć? Z tego co mi się przypomina wiadomo trochę inne czasy i inne ceny, ale za 800 zł zrobiłem cały zawias przód i tył łącznie z jedną parą amorów w audi 80.

 

Powyżej przeważnie 98 roku to na pewno spore ryzyko. W sumie ryzyko cały czas to samo jednak naprawa to tak jak powiedziałeś, 2 a może i 4 tysie. Więc wartość samochodu powinna wynosić minimum 40 tysia aby to miało sens. Bo auto wartości rynkowej 6 tys naprawiać za 3 tys to istna paranoja. Lepiej kupić co innego a popsute na budę dla psa zostawić.

 

Może być bez lakieru, aby był ocynk. Się zgadza tylko ocynk a ocynk to też różnica. I jeden ocynk odpadnie pod biedronką jak baba koszykiem ci w d*pę wjedzie, a drugi będzie nie ruszony nawet gdy brzózkę 12 cm średnicy skosisz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja do Mainz miałbym 1220 bądź 1300 km. ;) Przejrzałem olx i cenią je sobie 7-8,5 tyś a pewnie i wiecej, bo tak pobieżnie patrzyłem a każdy z przebiegiem mniej niż 2 stówy lub lekko ponad. Szukasz ich na ebay-u czy znasz jakieś inne strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Panowie rozmawiajmy poważnie. Nie każdy ma wujków w Niemczech. Jazda 1200 km w ciemno, w jedną stronę bo ktoś napisze w ogłoszeniu, że wszystko ok. To spore ryzyko. Fajnie jak mamy kogoś na miejscu, kto obejrzy da zadatek czy nawet kupi. A my pojedziemy tylko odebrać. To i można po auto za 1 tys euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Za te pieniądze to trzeba szukać zdrowego auta ,  a nie marki , a każdy chwali to co ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Szuka się zdrowego auta w danej marce. Co z tego ze kupisz młodsze auto jak blachy są słabe jak w puszcze od konserwy z zewnątrz jak cię mogę a pod spodem próchno. Najważniejsza kwestią jak widzę w śród kupujących jest czy ma być to auto młodsze ogólnie słabsze za którym przemawia zazwyczaj wiek i jakieś dodatki w wyposażeniu czy też starsze zadbane o solidniejszym wykonaniu ale starsze i czasami z mniejszym wyposażeniem.     


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

Ja do Mainz miałbym 1220 bądź 1300 km. ;) Przejrzałem olx i cenią je sobie 7-8,5 tyś a pewnie i wiecej, bo tak pobieżnie patrzyłem a każdy z przebiegiem mniej niż 2 stówy lub lekko ponad. Szukasz ich na ebay-u czy znasz jakieś inne strony?

 

nigdzie ;)  wujo dzwoni i mówi jest to mi to pasuje komuś znajomemu???Jeśli tak to z ceną się dogadują bo wiadomo za darmo nic niema i w drogę ok 100-110l ON i z powrotem.Wujek wieczorami przegląda jakąś niemiecką stronę z ogłoszeniami lokalnymi ok 50 km od Mainz/Frankfurt no i gazeta

Panowie rozmawiajmy poważnie. Nie każdy ma wujków w Niemczech. Jazda 1200 km w ciemno, w jedną stronę bo ktoś napisze w ogłoszeniu, że wszystko ok. To spore ryzyko. Fajnie jak mamy kogoś na miejscu, kto obejrzy da zadatek czy nawet kupi. A my pojedziemy tylko odebrać. To i można po auto za 1 tys euro.

Tak masz rację jechać to tylko po pewny zakup.......

Chociaż w ubiegłym tygodniu urządziłem sobie tam wycieczkę po obrotówkę, zadatek był wpłacony zdjęcia obejrzałem, ale.........nie dopatrzyłem się(a właściwie wujek) spawania ramy z pod spodu-trudno się mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Kupiłe nowe auto - opel insignia z 2011 roku. Potrzebuję dokupić do niego uchwyt na 2 rowery. Zastanawiam się co będzie lepszą opcją w tym przypadku - uchwyt na hak czy na dach? Macie może już jakieś doświadczenia w tej kwestii?


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na hak nie można przenieść tablicy rejestracyjnej, a bez przeniesienia będzie zasłaniana przez rowery (nie widoczna) i policjant jeśli jest debil może się do tego przyczepić, ale wiadomo na hak jest wygodniejsza, nie ma problemu z parkingiem podziemnym, na dach możesz jeszcze zamontować bagażnik, oraz opór powietrza mniejszy gdy jest z tyły. Tylko jak mówię formalnie takie coś jest nie legalne w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@rusto Na dach się na pewno zwiększy spalanie bo jest sporo większy opór powietrza takie na hak chowa się bardziej za samochodem wiec spalanie raczej będzie mniejsze niż z tym na dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A jak jest z drobieniem trzeciej tablicy? Na pewno podnosi koszty. Ale widziałem takie bagażniki na rowery. Nawet z dodatkowym oświetleniem i miejscem na tablicę. Tylko pewnie sporo droższe. Jeśli wybierzesz na dach to zwracaj uwagę na porządne mocowania rowerów do bagażnika. Przy szybszej jeździe powstają spore wibracje na skutek oporów powietrza i rower potrafi spaść. Na hak wyjdzie drożej ale praktyczniej i wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dwa lata temu nie można było trzeciej tablicy, mieli coś się zabierać za to chyba jeszcze za PO. Sprawa pewnie w miejscu stoi. Bagażniki są z miejscem na tablice i światłami ale pojazd musi posiadać na sobie 2 tablice oryginalne i nie można sobie ręcznie napisać i na bagażnik rowerowy zawiesić dodatkowej.

 

kolega nikita_bennet chyba sporo wie na temat przeglądów itp. trzeba by z nim gadać może wie jak to obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj