Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

pawel885    2279

Po to jest instalacja lpg żeby te koszty zmniejszyć, a lawety do lupo 3L też nie przypniesz, musisz mieć te 150 koni i wtedy dyszka ropy idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tak z załadowaną przy 90KM/h ,z 19 wycisniesz max 140km chyba że chip bedzie a w v to juz prawie 200 i zmienny moment wiec frajda z jazdy jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

moim zdaniem serwis auta LPG w cale nie jest tańszy od diesla legalizacja parowniki drożdże przeglądy i zakaz wjazdu na podziemny parking. ja jestem za dieslem zawsze taniej kupie niż benzynę i LPG biorąc hurtem w porównaniu do ceny na stacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co ma się paliwo do tego? Myślisz że np 1.9 TDI 150 koni będzie targać lepiej jak np 2.6 benz 150 koni?

To nie jest dobre porównanie. Bo 1.9 to nie 2,6 i wszystko z tym związane łącznie OC i spalaniem, liczbą cylindrów, konstrukcją silnika a w zasadzie prostotą bądź skomplikowaniem, czy miejscem w komorze silnika.

 

Mimo to myślę że gdyby moment miał znaczącą różnicę w tych konkretnych dwóch przypadkach, mogło by dojść do sytuacji że 1,9 lepiej będzie targać, przy mniejszym spalaniu oraz tańszym OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przede  wszystkim  auto ma  byc  7  osobowe,  więc  golfiki  i  passaty  odpadają , 

Co  do  ON czy  PB to do  ON  mam uraz,  z  powodu  palenia  zimą  głównie  i jednak  traktorem  to  wolę  w  pole,  a  w  dalsze trasy wolę autem  ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jesli 7 osób i ma byc wygodne to pozostaje tylko WV seat i ford ,choc dobrym rozwiązaniem tez jest espace ,a nie brałeś pod uwagę vito lub t4 Caravella?Niby to bus ale bardzo użyteczny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

W tych pieniądzach znajdziesz jeszcze takie cuda http://allegro.pl/show_item.php?item=5855306158#a7e7040708

http://otomoto.pl/oferta/fiat-ulysse-2-0-jtd-7-osobowy-oplacony-gwarancja-mozliwa-zamiana-na-quada-ID6ybdot.html#d4ba8d56dd To fiat i nie wiem czy go można polecić czy nie bo nic o nim o nie wiem  

Ewentualnie taki citroen w dość fajnym wyposażeniu http://otomoto.pl/oferta/citroen-c8-citroen-c8-30-v6-exclusive-automatik-oplacony-super-stan-ID6ydzJW.html#a7e7040708 Ten 3.0 pewnie ma kopa ale strasznie drogie częsci.Silników jest oczywiście wiele innych ale jak chcesz sprawdzoną konstrukcję szukaj czegoś z vaga w prostej benzynie dobrej do gazu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Espace  to  niezbyt popularny samochód  [  w sensie rzadko spotykany] , znajomy  uszkodził klapę  tylną  i  szukał używanej  - mówi  że  masakra  coś  znaleźć  do  takiego  auta ... 

Nad  busem  to  się  nie  zastanawiałem  ... raczej  nie  potrzebny mi .

Moja  rodzina  mieści  się  w  5  osobowym  , ale  czasem  jest  tak że  rodziców  trzeba  też  gdzieś  zawieźć  i  się  już nie  mieszczą... 

a  są  nie  mobilni...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

to dziwne u nas w Wielkopolsce jest sporo renówek

Tomrolnik za t5 musisz dac przynajmniej 20tyś aby było coś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Co do kosztów utrzymania diesla to zależy kto co ma z jakim silnikiem. Aktualnie mam a6c5 quattro 2.5tdi 180km i koszt pełnego rozrządu ze wszystkimi rolkami pompa wody termostatem paskami klimy i altka to same czesci 1500zl plus oleje w silniku i w automacie z filtrami to plus minus600-700zl do tego robota. Wiec tanio nie jest. Plus taki ze nie ma kosztownych pompowtryskiwaczy ale za to kosztowniejsza pompa paliwa w regeneracji w razie co ale praca silnika jest o niebo lepsza od 1.9 i jak w nowych cr. Spalanie tu jest nie male aktualnie 10/100 średnio ale śmiali każdemu mogę takie autko polecić. Na przyszlosc celuje w a8d3 -d4 w 4.2tdi kto jezdzil ten wie o co chodzi a i niby limo a na wsi ladnie przy niskiej predkosci można go podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Mariusz chcesz 7-osobowego Vana w którym sporadycznie będziesz wozić 2 pasażerów więcej to : Opel Zafira, VW Sharan, Seat Alhambra, Ford Galaxy, Chrysler Voyager. Tego (szczególnie Opli ) jest sporo w ogłoszeniach i można coś wybrać. 


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Szkoda że niedopisałes o awaryjności tego modelu 2,5 to tykająca bomba zegarowa co do zmian oleju to troche przesadziłeś ile kosztuje Febi za litr i ile wchodzi w skrzynie ,ponad to nie wymienia się wszystkiego chyba że ja płuczesz ,lecz to zbędne majac kompa ,wymieniasz samemu ,pisze o tip tronik ,bo jesli masz multi to sie nie wypowiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Panowie człowiek szuka vana do 15 tys a nie przechodzonej limuzyny. To po co te fantazje.

Kolega ostatnio kupił zafirę. Tylko, że w droższym budżecie około 23 tys. O początku szukał benzyny. Mówił mi, że 1,8 benzyna jest nawet droższa niż diesel. Czemu w przypadku opla w sumie się nie dziwię. Benzyny Opla dosyć dobrze znoszą gaz. A sama zafira nie jest jakimś mega awaryjnym autem. Plusem może być to, że 2 dodatkowe siedzenia cały czas jeżdżą z nami. Można je złożyć lub rozłożyć. W zależności czy chcemy bagażnik czy 7 osób. W autach sharan, galaxy i alhambra trzeba je wyjmować i gdzieś przechowywać. Nie wiem czy za 15 tys będzie zafira 1,8. !,6 nie polecam silnik ciut przy słaby. Jak ktoś mało jeździ gazu tez nie polecam.

Jeżeli mało się jeździ to też nie polecam diesla. Raz, że ciężko trafić na dobry w cenie do 15 czy nawet 30 tys. Bo większość ma już po dwa razy więcej km niż na liczniku. Do tego naprawy są jednak droższe niż w benzyniaku. Nie patrzcie też czy łańcuch czy pasek jest w rozrządzie. Bo to głupota. Zjechany łańcuch może przysporzyć więcej kosztów niż pasek. Plusem benzyny jest też szybsze rozgrzewanie się zima. Lepiej znosi dłuższe postoje, gdy ktoś np miesiąc nigdzie nie jedzie. A znam i takich rolników. Wszystko zależy od tego ile kto jeździ.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego Tomasz ja ma  silnika BAU już ten ciut poprawiony i problemów nie ma. A o cenie oleju to pisłem juz z fitrem no i olejem silnikowym. Więc kwota mniej więcej taka wychodzi zależy co kto chce zalac. Multi bym w życiu nie kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

tylko, że w Zafirze jest dużo mniej miejsca niż np. w Sharanie ;) Co do Ulysse to sąsiad ma i strasznie to przeklina. Jeździłem nim i u mnie w Alhambrze jest wygodniej z tyłu siedzieć. Koleżanka ma Stilo w dieslu i też przeklina. Także mnie Fiat w ogóle nie przekonuje. W Ulyssie zaletą mogą być jedynie drzwi przesuwane. No ale znam też takich co na Alhambre/Sharana narzekają więc to zależy na co kto trafi. Ja swoją Alhambrą zrobiłem ponad 50 000km i specjalnie nie narzekam. Wiadomo, że były jakieś usterki, ale nie jest źle. Najpoważniejszą było nie palenie. Okazało sie, że coś tam ze sterownikiem sie działo. Dzień u elektryka, 150zł i furka lata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

moim zdaniem serwis auta LPG w cale nie jest tańszy od diesla legalizacja parowniki drożdże przeglądy i zakaz wjazdu na podziemny parking. ja jestem za dieslem zawsze taniej kupie niż benzynę i LPG biorąc hurtem w porównaniu do ceny na stacji

Jest tańszy. Wjazd na parking podziemny? Korek od LPG pod klapką tego od PB i kto Ci coś zrobi? Co do przeglądu - raz w roku ;)

Zrobiłem 100 tys km na LPG, 3 razy wymiana filterków no i 3 razy robiłem droższy przegląd ale i tak się bardzo opłaciło.

 

Właśnie najważniejsze po ile kto ma paliwo dostępne, ja mam tylko te legal ze stacji.

jak kto lubi ale nie wyobrażam sobie ciągnięcia lawety benzyniakem i to z silnikiem powyżej 2l a taki to musi być jak się chce w miarę pojechać

ile jeździsz km/h z przyczepką i jaka przyczepka (DMC)?

Nikita rolnik powinien jeździć traktorem, po polu i drodze ;) takie jest moje zdanie. 4 metry zboża i jazda, 2 grube ciotki do miasta podrzucić, czemu nie. Przyczepkę z węglem też, mały gaz, duży bieg a to jedzie. W benzynie 3, 4 i 5 tysia obrotów trzeba trzymać w takich warunkach. 

 

dla hobby mógł bym sobie trzymać jakąś fajną benzynkę V6 ale na co dzień diesel.

 

Choć to co przytoczyłeś zdecydowanie wpływa na + dla benzyny, łatwiej znaleźć używkę która nie jest wyeksploatowana, benzyna zawsze odpali, nawet lejąc najlepsze paliwo sheel ON, woda może się skroplić w baku i problem z odpaleniem najlepszego diesla, wróć najnowszego to nawet pewnie dobrze do samochodu nie podejdziemy a już będzie piszczeć i krzyczeć - SERVIS; dzwoń po servis; broń Boże nie odpalaj; uciekaj / chowaj się; POPSUTY; UWAGA woda w filtrze !!!

 

Tylko na to ja osobiście mam buteleczkę denaturatu oraz sam lub dobrego znajomego co sprowadza auta z zagranicy i można mieć diesla nie wyeksploatowanego.

 

3-4 tysia? Pedał w podłogę i idzie ;)

Diesel na co dzień? Mam autko z fapem drugiej generacji i raczej w dalsze trasy jak najbardziej ale nie po parę km bo wtedy biorę PB.

Denaturat? Do silnika CR?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malacez    1

Cześć. :D Ja osobiście poleciłbym Golfa 3 w kombi ponieważ mają bardzo wytrzymałe silniki, bez awaryjne, jedynie wymienia się takie coś jak: płyn do spryskiwaczy bądź klocki hamulcowe. a jak coś to bardzo tanie części - wystarczy pojechać na najbliższy szrot i się znajdzie to czego szuka bo jest ich pełno na drogach i na złomach(zdecydowana większość to powypadkowe bo nawet ich rdza nie chce brać :D ) Kombi dlatego, że jak będzie się chciało do sąsiada czy z 5 wiosek dalej pojechać po 10 worków zboża 50kg to się zmieści. :) Samochód nie wystaje z tłumu bo dużo jest ich i nie ma 2m wysokości jak dostawczaki, a co NAJWAŻNIEJSZE jest w dislu więc można brać faktury paliwowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiedziałem,że golf 3 kombi jest 7 osobowy. A o takich autach teraz mowa. Czytajcie o co chodzi. A nie chwalicie co kto ma.

Czy to alhambra czy zafira to 2 dodatkowe miejsca trzeba traktować jak przewóz okazjonalny i raczej ostatni rząd jest mniej komfortowy. Akurat miałem okazje jeździć zafirą w 6 osób i sharanem w 7. Przy 7 osobach w zasadzie każdy trzymał torbę na kolanach. W bagażniku znalazły się bagaże kierowcy i pasażera z przodu oraz pasażera 3 rzędu. W zafirze z racji 6 osób większość zmieściła się w bagażniku obok 6 pasażera. Ale czy tu czy tu podróż nie należała do komfortowych. Oczywiści każdy ma swoje plusy i minusy.

Z tymi parkingami fakt można wjechać. Ale wszystko dobrze dopóki nic tam się nie stanie. W razie jakiegoś pożaru nawet nie naszego auta może być problem. Oczywiście do takich sytuacji dochodzi rzadko, prawie wcale ale takie ryzyko istnieje. Zresztą jak pisałem jak ktoś mało jeździ nie opłaca się montaż instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj