Zielony111

Kalibracja skrzyni Vario

Polecane posty

Zielony111    0

Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Kod do kalibracji to 4007, ale zanim zaczniesz kalibracje skrzyni wykonaj kalibracje zakresow predkosci ( kod 4003) jazdy "I" i "II" wtedy beda one automatycznie w pozycji neutralnej co jest jednym z 8 warunkow kalibracji skrzyni Vario.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielony111    0

A opisałbyś mi jedno po drugi jak wejść itd. Ponieważ przeraziło mnie te 8 warunków kalibracji skrzyni .Wiem jak wejść w diagnostyke itp ale dokładnie co .Czy tak jak do sprawdzania ciśnienia czy w tą drugą diagnostyke .Proszę o pilotarzowy kurs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomiz1    0

A o co dokładnie biega z tą kalibracją? To jakieś osobiste dopasowania skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Mam na swoim F716 około 8021 h i nigdy kalibracji nie dokonywałem, bo o niej nie słyszałem, a i w instrucji żadnej wzmianki nie znalazłem. Kosti68 czy kalibracja jest konieczna przy takim stanie mojego licznika ?


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

kalibracji powinno sie dokonac po kazdej wymianie oleju w skrzyni

i/ lub profilaktycznie co 500 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Nie widzę żadnej potrzeby potrzeby aby dokonywać kalibracji profilaktyczne lub po wymianie oleju. Oczywiście można kalibracji robić nawet codziennie, ale po co? Jeśli nie ma takiej potrzeby, to kalibracja nic nie zmieni w funkcjonowaniu skrzyni.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

kazdy robi jak uwaza

z vario dopiero zaczynam przygode i u mnie olej wymieniony i kalibracja zrobiona

moim zdaniem olej wraz ze zuzyciem zmienia swoje własciwosci

i taka skrzynia napewno nie pracuje na 100% swoich mozliwosci

zresztą zawsze mozna zadzwonic do korbanków i sie zapytac

kalibracja jest robiona we wszystkich ciagnikach z rewersem elektrohydraulicznym

u mnie w MF 5435 przy 900 mtg rewers juz wyraznie szarpie i skrzynia nie pracuje plynnie

korbanek robi wymiane oleju i kalibracje przy 1200 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozak-1990    0

Witam. Mam prośbę czy mógłby ktoś napisać krok po kroku jak skalibrowac wario we fendt 818. Byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieryk    0

Witam Panowie może ktoś opisze jak zrobic kalibrację skrzyni vario i jakie trzeba spełnić warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davyd    0
Dnia 24.04.2021 o 21:50, Gieryk napisał:

Witam Panowie może ktoś opisze jak zrobic kalibrację skrzyni vario i jakie trzeba spełnić warunki.

Kliknij na ikonke ustawień, wyskoczy menu, tam będzie taki kluczyk, wcisnij enter, wyskoczy okno wprowadzania kodu, kod to 4007

warunki

hamulec postojowy załączony

olej w szkrzyni około 40 stopni

Silnik odpalony, obroty 1600 +- 30

wybierak zakresów w pozycji neutral (normalne po kalibracji selektora kodem 4003)

Pedał sprzęgła nie wcisnięty

zero błędów na wyświetlaczu

obroty nie powinny spaść niżej 1400, co przy nagrzanym oleju w skrzynie nie jest problemem, ale gdyż olej zimny, to może zadławić niżej tych obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj