Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kalibracja skrzyni Vario

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zielony111

Zielony111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 14:43

Kalibracja skrzyni Vario Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kalibracja skrzyni Vario Dzisiaj, 17:41
  •  

#2 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 16:07

Kalibracja skrzyni Vario Kod do kalibracji to 4007, ale zanim zaczniesz kalibracje skrzyni wykonaj kalibracje zakresow predkosci ( kod 4003) jazdy "I" i "II" wtedy beda one automatycznie w pozycji neutralnej co jest jednym z 8 warunkow kalibracji skrzyni Vario.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#3 Share Zielony111

Zielony111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 16:21

Kalibracja skrzyni Vario A opisałbyś mi jedno po drugi jak wejść itd. Ponieważ przeraziło mnie te 8 warunków kalibracji skrzyni .Wiem jak wejść w diagnostyke itp ale dokładnie co .Czy tak jak do sprawdzania ciśnienia czy w tą drugą diagnostyke .Proszę o pilotarzowy kurs

#4 Share Zielony111

Zielony111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 18:49

Kalibracja skrzyni Vario może ktoś jeszcze sie wypowie :/

#5 Share Zielony111

Zielony111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 06:42

Kalibracja skrzyni Vario Do zamknięcia . Już dawno zdobyłem kody fendt ooooo niebo lepiej jeździ

#6 Share tomiz1

tomiz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 09:30

Kalibracja skrzyni Vario A o co dokładnie biega z tą kalibracją? To jakieś osobiste dopasowania skrzyni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share fendt1992

fendt1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:36

Kalibracja skrzyni Vario witam. mam fendta vario 920. chciałbym skalibrować skrzynie. może ktoś podpowie jak to zrobić??

#8 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 10:40

Kalibracja skrzyni Vario Mam na swoim F716 około 8021 h i nigdy kalibracji nie dokonywałem, bo o niej nie słyszałem, a i w instrucji żadnej wzmianki nie znalazłem. Kosti68 czy kalibracja jest konieczna przy takim stanie mojego licznika ?
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#9 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 11:15

Kalibracja skrzyni Vario kalibracji powinno sie dokonac po kazdej wymianie oleju w skrzyni
i/ lub profilaktycznie co 500 godzin

#10 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 21:58

Kalibracja skrzyni Vario Nie widzę żadnej potrzeby potrzeby aby dokonywać kalibracji profilaktyczne lub po wymianie oleju. Oczywiście można kalibracji robić nawet codziennie, ale po co? Jeśli nie ma takiej potrzeby, to kalibracja nic nie zmieni w funkcjonowaniu skrzyni.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#11 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 19:25

Kalibracja skrzyni Vario kazdy robi jak uwaza
z vario dopiero zaczynam przygode i u mnie olej wymieniony i kalibracja zrobiona
moim zdaniem olej wraz ze zuzyciem zmienia swoje własciwosci
i taka skrzynia napewno nie pracuje na 100% swoich mozliwosci
zresztą zawsze mozna zadzwonic do korbanków i sie zapytac
kalibracja jest robiona we wszystkich ciagnikach z rewersem elektrohydraulicznym
u mnie w MF 5435 przy 900 mtg rewers juz wyraznie szarpie i skrzynia nie pracuje plynnie
korbanek robi wymiane oleju i kalibracje przy 1200 mth

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Kozak-1990

Kozak-1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 20:31

Kalibracja skrzyni Vario Witam. Mam prośbę czy mógłby ktoś napisać krok po kroku jak skalibrowac wario we fendt 818. Byłbym bardzo wdzięczny

Dodaj odpowiedź