Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas ARES

103 odpowiedzi na ten temat

#81 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 26 luty 2015 - 15:39

Claas ARES

Czy ktoś posiada takiego aresa z taką amortyzacją?Jak się sprawuje,jakieś opinie-będę wdzięczny.

http://otomoto.pl/cl...56-A474902.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas ARES Dzisiaj, 05:10
  •  

#82 Share mccormick2000

mccormick2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 13:32

Claas ARES

jesli chodzi o przednia os resorowana to moim zdaniem centralne smarowanie nie zdaje egzaminu.. nie wszedzie smar dochodzi... najlepiej w te miejsca wkrecic zwykle kalamidki i wiadomo ze wszedzie jest przesmarowane. Troche wiecej roboty przy tym ale wiadomo ze wszedzie sie przesmaruje.. pozdrawiam

#83 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 maj 2015 - 06:52

Claas ARES

Witam w Aresie czasem nie chce mi przerzucić przełożeń miedzy żółwiem a zającem. Miał ktoś z tym problem? Wygląda jak by się elektrozawór zacinał, bo jak się go zgasi i postoi kilka minut to wszystko działa.

#84 Share adam77tc

adam77tc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 06 maj 2015 - 14:04

Claas ARES

Posiadam ares 715 z amortyzowana przednia osią - polecam fajna sprawa :)

#85 Share KarolCzartoryjski

KarolCzartoryjski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 21 maj 2015 - 14:20

Claas ARES

Witam mam problem z Aresem 550 jak chce jechać to przejadę koło 50 metrów to zaczyna zwalniać i taki jest objaw jakby nie był włączony bieg i jak przerzucę do tyłu jedzie normalnie a do przodu nie chce jak zgaszę i zapale to znowu mogę podjechać z 50 metrów proszę o pomoc

#86 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 19 czerwiec 2015 - 17:55

Claas ARES

czy polecacie classa aresa 836 i 826 z 2002 roku jak się spisują i jakie mają skrzynie 

#87 Share arcasemx135

arcasemx135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 20:16

Claas ARES

mam pytanie ponieważ przymierzam sie do kupna Claasa Area 617 atz, Czy ktoś użytkuje tego typu sprzęt lub podobny proszę o opinie.

Nie wiem dlaczego  każdy claas ares 617 ma inna moc, ten który mne interesuje ma ponoć125 KM ale na olx lub innych stronach mają 115 KM. Będzie on pracował z 4-ro obrotowym ibisem xl, gruberem 3m, agregatem uprawowym 4.20 oraz najważniejsza jego praca to zbiór pora specjalnym kombajnem i głównie dlatego chce go kupić ponieważ ma dobre przyłożenia jedzie nawet 0.5 km /h.

#88 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 20:38

Claas ARES

Na silniku masz napisaną moc w KW to tym się sugeruj. Ja mam Aresa 577 i jestem póki co zadowolony

#89 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 16 październik 2015 - 09:12

Claas ARES koledzy szukam opinii użytkowników claasa aresa 567 Atz ze skrzynią HEXASHIFT. planuję zakup takiego ciągnika i chiałbym się cos więcej dowiedzieć między innymi mam na oku ten egzemplarz http://allegro.pl/cl...5733472145.html

#90 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 październik 2015 - 18:31

Claas ARES

Sprzecik fajny ale radze wziasc z soba jakiegos mechanika zeby zucil fachowym okiem na to cudo .Swego czasu mielismy kilka clasow na fakmie ale w wiekszosci byly mocno awaryjne  klopoty sprawiala elektronika jezdzilem 3 lata z taka skrzynia i bardzo fajnie sie tym jezdzi dzwignia biegow to tak naprawde reczny gaz a w uchwycie sa 2 guziki od polbiegow jest ich 6 jest guzik sprzegla oraz guzik biegow glownych sa to A B C D sprawdz czy guzik od sprzegla dziala bo nie dzialal u nas w zadnym w slupku z prawej strony kabiny jest wyswietlacz pokazuje aktuane przelozenie skrzyni i inne informacje .Wprawym slupku kabiny jest wlacznik automatu po wcisnieciu na wysw.pojawic sie ma napis auto a biegi ma zmieniac plynnie i bez szarpania .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów

Napisany 17 październik 2015 - 16:43

Claas ARES a więc tak byłem dziś zobaczyć ten ciągnik ogólnie nie jest zły jak na ten rok i cene , troche plastiki gdzie nie gdzie z fatygowane ale to norma tym się pracuje a nie trzyma w garażu na pokaz, ale do rzeczy , na moje oko mechanicznie jest w porządku , biegi na automacie zmienia na dość wysokich jak dla mnie obrotach ale czytałem że te skrzynie tak mają , podczas jazdy na automacie lekkie szarpięcia były odczuwalne ale w porównaniu do jd 8100 to znikome , i nie wiem czy to norma lekkie szarpięcia czy to już oznazki zbliżających się problemów ze skrzynią , klima się nie załączyła , nie wiem czy ten model nie posiada czujnika i się nie załączyła ze wzgedu na niską temp na dworze , poza tym że to francuz i nie ma sprężarki to wygląda ok, wycieków nie widać , ale jak się na niego zdecyduje wezme fachowca niech zerknie swoim okiem , a i jeszcze jeden fakt dosyć nie pokojący na wyższych obrotach po pewnym czasie obroty zaczęły skakać , myśłe że to może wina paliwa bo chodził dość długo na rezerwie i długo niby się paliła juz a może wina filtrów to mnie nie pokoi najbardziej :P macie jakieś propozycje co to może byc ?

#92 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 październik 2015 - 17:02

Claas ARES

Orginalnie powinien miec maly filterek paliwa podobne kiedys (byly przezroczyste w maluchach) nad zbiornikiem paliwa na przewodzie paliwowym i zawsze tylko mienialismy te filterki w sezonie co dwa tyg bo byl problem z ukl/ paliwowym

#93 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów

Napisany 17 październik 2015 - 17:31

Claas ARES czy ten silnik ma juz pompowtryski?

#94 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 18 październik 2015 - 11:07

Claas ARES

Sądząc po roczniku to na pewno ma, skakanie obrotów to moim zdaniem nie wina filtrów w moim aresie tyle że 145km i śilnik JD jak którykolwiek filtr się przytkał to obroty nigdy nie wariowały tylko po prostu dławi się i zgaśnie, co do lekkiego szarpania to na zimnym oleju jest to normalne przejedz nim dłuższy kawałek i powinno być ok, on ma 4 silnik?

Edytowany przez farmervip, 18 październik 2015 - 11:08.

:) :)

#95 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów

Napisany 18 październik 2015 - 13:59

Claas ARES tak sinik 4 , gość twierdzi że miał serwisanta i to wina filtrów i paliwa , i podjął się że usunie to usterke , przejade się jeszcze raz jak to zrobi z mechanikiem i zobaczymy

#96 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 18 październik 2015 - 19:19

Claas ARES

Tam wystarczy troche paprochow w filtrze i juz cuda beda sie dzialy w jednym clasie patalach z serwisu po wymianie filtrow (dalej byl spadek mocy mulenie nie rowna praca )zaczal wszystko wymieniac po kolei najpierw przewody paliwowe potem glowice filtrow itp a okazalo sie po kilku dniach ze zalozyl odwrotnie wlasnie ten malutki filterek nad zbiornikiem .

#97 Share Kustosz

Kustosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 październik 2015 - 18:56

Claas ARES

@tomrolnik 567 nie ma pompowtrysków, tylko to jest common rail. Te skoki obrotów są, po jakimś czasie to nie jest spowodowane przez filtry, ponieważ wystąpiły by odrazu, a nie po rozgrzaniu silnika, lecz prawdopodobnie winna jest cewka na pompie wtryskowej, 

#98 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 07:12

Claas ARES

http://olx.pl/oferta...html#fe5f876c6e Co sądzicie o tym ciągniku jaki siedzi w nim silnik oraz skrzynia ? 

Edytowany przez ursuss, 30 kwiecień 2016 - 07:13.

#99 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 28 maj 2016 - 12:44

Claas ARES

Silnik JD skrzynia MF ogolnie dobry ciągnik jesli nie zajezdzony. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Kustosz

Kustosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 20:36

Claas ARES

To nie jest żaden MF tylko Gima. To tak samo jakbyś powiedział, że w MF siedzi skrzynia Claas'a. Fabryka skrzyń położona jest w Beauvais przy fabryce ciągników MF, ale obie firmy są udziałowcami w tej fabryce.