ORION1

Claas ARES

Polecane posty

wodzu    5

Witam. Mam Claasa Aresa z 2006 roku, a w dowodzie rejestracyjnym jest jeszcze opisany jako Renault czy to normalne? Czyżby dopiero w nowych seriach ciągników wpisywano Claasy (np. Arion).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Claas Ares 816 RZ, 2006 rok w kolorach Claasa. Dla tego mnie dziwi czemu w dowodzie francuskim jest oznaczony jako Renault skoro od 2003 większość udziałów miał Claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Koledzy, zamierzam zabrać sie za znalezienie przyczyny nie włączania się amortyzacji przedniej ośi, Ares 696  2003r,  ma może  ktoś oznaczenie który bezpiecznik i ewentualnie przekaznik jest od tego? i jeszcze takie głupie pytanie, załączanie jest tym żółtym przyciskiem na panelu po prawej stronie?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o przednia os resorowana to moim zdaniem centralne smarowanie nie zdaje egzaminu.. nie wszedzie smar dochodzi... najlepiej w te miejsca wkrecic zwykle kalamidki i wiadomo ze wszedzie jest przesmarowane. Troche wiecej roboty przy tym ale wiadomo ze wszedzie sie przesmaruje.. pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Witam w Aresie czasem nie chce mi przerzucić przełożeń miedzy żółwiem a zającem. Miał ktoś z tym problem? Wygląda jak by się elektrozawór zacinał, bo jak się go zgasi i postoi kilka minut to wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Posiadam ares 715 z amortyzowana przednia osią - polecam fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Aresem 550 jak chce jechać to przejadę koło 50 metrów to zaczyna zwalniać i taki jest objaw jakby nie był włączony bieg i jak przerzucę do tyłu jedzie normalnie a do przodu nie chce jak zgaszę i zapale to znowu mogę podjechać z 50 metrów proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

mam pytanie ponieważ przymierzam sie do kupna Claasa Area 617 atz, Czy ktoś użytkuje tego typu sprzęt lub podobny proszę o opinie.

Nie wiem dlaczego  każdy claas ares 617 ma inna moc, ten który mne interesuje ma ponoć125 KM ale na olx lub innych stronach mają 115 KM. Będzie on pracował z 4-ro obrotowym ibisem xl, gruberem 3m, agregatem uprawowym 4.20 oraz najważniejsza jego praca to zbiór pora specjalnym kombajnem i głównie dlatego chce go kupić ponieważ ma dobre przyłożenia jedzie nawet 0.5 km /h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Na silniku masz napisaną moc w KW to tym się sugeruj. Ja mam Aresa 577 i jestem póki co zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Sprzecik fajny ale radze wziasc z soba jakiegos mechanika zeby zucil fachowym okiem na to cudo .Swego czasu mielismy kilka clasow na fakmie ale w wiekszosci byly mocno awaryjne  klopoty sprawiala elektronika jezdzilem 3 lata z taka skrzynia i bardzo fajnie sie tym jezdzi dzwignia biegow to tak naprawde reczny gaz a w uchwycie sa 2 guziki od polbiegow jest ich 6 jest guzik sprzegla oraz guzik biegow glownych sa to A B C D sprawdz czy guzik od sprzegla dziala bo nie dzialal u nas w zadnym w slupku z prawej strony kabiny jest wyswietlacz pokazuje aktuane przelozenie skrzyni i inne informacje .Wprawym slupku kabiny jest wlacznik automatu po wcisnieciu na wysw.pojawic sie ma napis auto a biegi ma zmieniac plynnie i bez szarpania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

a więc tak byłem dziś zobaczyć ten ciągnik ogólnie nie jest zły jak na ten rok i cene , troche plastiki gdzie nie gdzie z fatygowane ale to norma tym się pracuje a nie trzyma w garażu na pokaz, ale do rzeczy , na moje oko mechanicznie jest w porządku , biegi na automacie zmienia na dość wysokich jak dla mnie obrotach ale czytałem że te skrzynie tak mają , podczas jazdy na automacie lekkie szarpięcia były odczuwalne ale w porównaniu do jd 8100 to znikome , i nie wiem czy to norma lekkie szarpięcia czy to już oznazki zbliżających się problemów ze skrzynią , klima się nie załączyła , nie wiem czy ten model nie posiada czujnika i się nie załączyła ze wzgedu na niską temp na dworze , poza tym że to francuz i nie ma sprężarki to wygląda ok, wycieków nie widać , ale jak się na niego zdecyduje wezme fachowca niech zerknie swoim okiem , a i jeszcze jeden fakt dosyć nie pokojący na wyższych obrotach po pewnym czasie obroty zaczęły skakać , myśłe że to może wina paliwa bo chodził dość długo na rezerwie i długo niby się paliła juz a może wina filtrów to mnie nie pokoi najbardziej :P macie jakieś propozycje co to może byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Orginalnie powinien miec maly filterek paliwa podobne kiedys (byly przezroczyste w maluchach) nad zbiornikiem paliwa na przewodzie paliwowym i zawsze tylko mienialismy te filterki w sezonie co dwa tyg bo byl problem z ukl/ paliwowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Sądząc po roczniku to na pewno ma, skakanie obrotów to moim zdaniem nie wina filtrów w moim aresie tyle że 145km i śilnik JD jak którykolwiek filtr się przytkał to obroty nigdy nie wariowały tylko po prostu dławi się i zgaśnie, co do lekkiego szarpania to na zimnym oleju jest to normalne przejedz nim dłuższy kawałek i powinno być ok, on ma 4 silnik?

 


 

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

tak sinik 4 , gość twierdzi że miał serwisanta i to wina filtrów i paliwa , i podjął się że usunie to usterke , przejade się jeszcze raz jak to zrobi z mechanikiem i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Tam wystarczy troche paprochow w filtrze i juz cuda beda sie dzialy w jednym clasie patalach z serwisu po wymianie filtrow (dalej byl spadek mocy mulenie nie rowna praca )zaczal wszystko wymieniac po kolei najpierw przewody paliwowe potem glowice filtrow itp a okazalo sie po kilku dniach ze zalozyl odwrotnie wlasnie ten malutki filterek nad zbiornikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

@tomrolnik 567 nie ma pompowtrysków, tylko to jest common rail. Te skoki obrotów są, po jakimś czasie to nie jest spowodowane przez filtry, ponieważ wystąpiły by odrazu, a nie po rozgrzaniu silnika, lecz prawdopodobnie winna jest cewka na pompie wtryskowej, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

To nie jest żaden MF tylko Gima. To tak samo jakbyś powiedział, że w MF siedzi skrzynia Claas'a. Fabryka skrzyń położona jest w Beauvais przy fabryce ciągników MF, ale obie firmy są udziałowcami w tej fabryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolek132
      Witam mam problem wyskakuje mi błąd 337 wtedy ciągnik przestaje jechać i tylko na niektórych biegach 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj