ORION1

Claas ARES

Polecane posty

Tomasso    9

A dziękuje za odpowiedz to jak już wiem jak to po świętach będę wymieniał olej :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

Mam pytanie ile ile Claas Ares 836Rz spali w orce z pługiem 5 skibowym zaganowym gdzieś na przeciętnej ziemi i jaką prędkością da on rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Ile w claasie Aresie 577 jest filtrów od hydrauliki skrzyni itp. bo chce zmienić w całym ciągniku oleje

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

olej silnikowy co 500mth a olej hydrauliczny co 1000mth olej przekładniowy czyli przednia oś i zwolnice co 500mth

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Dzięki za odpowiedz. Dokupował ktoś z was te poszerzenia na tylne błotniki ile to może kosztować i gdzie to dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Zadzwon do dealera, w dziale części dostaniesz. Tylko podaj konkretny model ciągnika dlatego, że jest kilka rodzajów tych poszerzeń

  • Like 1

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Wie może ktoś ile wchodzi czynnika do klimatyzacji w claas ares 577 . Dodam że klimatyzacja jest automatyczna jeżeli ma to jakieś znaczenie

 

Edit

Dla zainteresowanych czynnika wchodzi 1100

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antol    0

Witam. Orientuje się ktoś ile wchodzi czynnika do klimy w Renault Ares 620 ?

Bo ostatnio jak ładowałem w zetorze do pełna to mi cały układ się rozszczelnił, gdyż za duzo napakowali :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A w aresie 550 ile czynnika wchodzi ???

 

Ok dzwoniłem do Claasa i powiedzieli, że wchodzi 1250. Klima szczelna wszystko niby ok a nie chłodzi :( nie mam wymienionych filtrów i ta tylna chłodniczka (czy co to tam jest) jest cała zaklejona brudem czy to może mieć wpływ na to że klima nie chłodzi ??? albo za mało czynnika mam nabite no ale claas twierdzi ze ma być 1250

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

Mój tato ma Aresa 837 RZ kupił go w zimie.Chodzi dobrze , jak nim da się dużo gazu to może spalić ale spalanie na hektar w pługu uni 5 skibowym vario to on spali z 13-14 l na hektar ale hektar to orze się nim szybko.Za dzień bez problemu można nim zaorac 20 hektarów.Nim tylko po prostu nie można zbyt dużo gazu dawać ,bo będzie palić jak cholera.My to tak oramy z 1800 obrotów max.Ciągnik jest wygodny , cichy ,że jak nim się jedzie to silnika prawie nie słychać tylko wiatr od klimy, dobrze kabina amortyzuje + oś przednia.Mocny ma podnośnik ,że on nie powinien się połamać i oczywiście silnik też ma mocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patalanek86    1

Witam. Koledzy forumowicze mam problem z ehr w moim aresie 620RZ. Problem polega na tym że gaśnie mi cały panel sterowania i nie mogę nic zrobić. Może źle to ująłem. On nie gaśnie tylko przy uruchamianiu ciągnika w ogóle się nie włącza. Działa tylko jego podświetlenie. Dziwne jest to że jak tak odpalam i gaszę ciągnik kilkanaście razy a czasem nawet i więcej to w końcu zaskoczy i wszystko działa tylko miga czerwona kontrolka ale z tego co się orientowałem znaczy to "zwarcie na elektro zaworach" ale jak zaskoczy to wszystko mi działa ale tylko do zgaszenia ciągnika i znów głucho. Macie jakieś pomysły? Proszę was pomóżcie. Dodam że to TCE10. A może ktoś z was posiada schemat kabli tej kostki którą się wpina do panelu sterowania to bardzo bym był wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaweku127    0

aresa 836 rz sie ma, z początku ubiegłej dekady, 4 lata temu z Niemiec sprowadzony. z opinią ziom343 powyżej sie zgadzam. patalanek86.. chyba serwis cię czeka..

chętnie podzielę się na temat awari choć dużo ich nie było, przydadzą się opinie o dostawcach części, namiary

woj. lubelskie

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Używał ktoś może do skrzyni oleju GULF w aresie? mam do wyboru Gulfa i Agrifarm (Fuchs) odpowiednio 14zł i 18zł. Nie wiem też co nalać do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JA u siebie mam agrifarma i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiewior    1

Hej, czy jest tu jakiś właściciel traktora Ares 557 atz z okolic woj. śląskiego/ zachodniej małopolski? Jestem pracownikiem VALEO - firmy produkującej alternatory ( i ogólnie części do samochodów) - rozwijamy alternator który jako część serwisowa ma zastąpić alternator Iskra i chciałbym pogadać/spotkać się z właścicielem takiego traktora

jest ktoś taki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiewior    1

podbijając temat rozszerzam zasięg poszukiwań tego traktora na całą Polskę - jest ktoś?

poprzednio nie wspomniałem - może trochę grosza wpaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A dlaczego ma być akurat konkretnie taki model Aresa, z tego co się orientuję taki sam alternator pasuje do kilku modeli, bardziej należało by podać moc alternatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiewior    1

chodzi mi konkretnie model używający alternatora IA1161 (ozn. na pierwszym montażu 11.203.281) - według katalogu Letrika (http://www.letrika.com/katalog/applications.html?lang=E&tab=0&koda=IA1161) był on używany w Aresie 557 ATZ - i nie znalazłem informacji gdzie jeszcze może być ten alternator używany. Chodzi mi o sprawdzenie czy nasz projekt będzie dobrze pasował do osprzętu/obudowy silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas-ares    1
Napisano (edytowany)

filtrów w claasie aresie jest cztery dwa wkłady wysokiego cisnienia jeden taki wielki i mały wkładzik

Edytowano przez claas-ares

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez piorasss
      Witam. Borykam się z problemem sprzęgła w Aresie. Mianowicie po rozgrzaniu oleju w skrzyni zanika sprzęgło. Podczas jazdy jest ok do póki nie wcisnę sprzęgła. Sprzegło hydrauliczne z rewersem mechanicznym. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj