Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas ARES

104 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 11:27

Claas ARES Hej Czy ktoś jest posiadaczem Claasa Aresa jak ten sprzęcik się sprawuje. Może go ktoś widział w pracy. Co sądzicie o tym ciągniku???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas ARES Dzisiaj, 01:52
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:12

Claas ARES No ja widziałem Ares'a 836RZ (205KM), bo taki jeden z sąsiedniej wsi pożyczył o wuja czy jakoś tak, to w porównianiu z jego Lamborghini Premium 1800 (180KM) to było widać że ten ciągnik [Claas] ma moc- duże ogumienie, masa, wydajność podnośnika itd. wyprzedzały Lambo a różnica "tylko" 25KM, ale jak opowiadał to trochę jak dla niego obsługa tego ciągnika jest skomplikowana i też potrafi "łyknąć" paliwa nie mało...

#3 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 19:22

Claas ARES mojemu ojcu w tamtym roku przywiezli 836 na test, zrobilem nim 5 ha talerzowka z gleboszem GB szerokosc 3m. talerzowka jednak przerosla jego sile, wiec musialem podniesc lapy glebosza tak ze robily glebiej jakies 5 cm od talerzy, w sumie jakies 10 cm B) . obsluga wg mnie intuicyjna, srodek kolorystycznie mi sie nie podobal, najbardziej nie spodobala mi sie deska rozdzielcza (taka sama jak w axionie), a w niej dziwny, nieczytelny obrotomierz.
sam traktor ciagnie dobrze, elegancko reaguje od dolnych obrotow i mial dobry glosik B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 20:53

Claas ARES mam aresa 657, 125KM fajna maszynka

#5 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 luty 2008 - 21:28

Claas ARES

mam aresa 657, 125KM fajna maszynka

Witam, też mam Aresa 657, ale dopiero od miesiąca, więc stoi sobie na razie. Opisz coś więcej, ile nkręciłeś już motogodzin, jakie wrażenie odnośnie serwisu, cos się zepsuło. I na koniec ile Cię skasowali (korbanki jak się domyslam) za przegląd?? Co do niego zaczepiasz, ja do tej pory śmigałem Zetorem 16245, mam nadzieje, że Ares go godnie zastąpi.
pozdrawiam!
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 luty 2008 - 12:28

Claas ARES wstaw foty do galerii B)
jak odbieralismy axiona w korbankowie, to w ciagu tych paru godzin odjechaly 4 inne claasy i tylko 1 fendt, a po MF nikt nie przyjechal B)
zobaczymy moze w przyszlosci bedzie wiecej uzytkownikow tej marki
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 luty 2008 - 14:34

Claas ARES gdybyś wiedział wiedział jakie są proporceje wyjeżdżających traktorów od korbanków i co sami mechanicy sądzą o ciągnikach claasa zastanowiłbyś się kilka razy zanim byś go kupił

#8 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 luty 2008 - 14:48

Claas ARES to mow co sie sypnie, skrzynia, silnik, zwolnica, sprzeglo???
jakie usterki przytrafialy sie w axionach??

#9 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 05 luty 2008 - 20:54

Claas ARES proporcje sprzedaży są podobne, w 2007 sprzedali ok 250 mf, 200 fendta i 180 claasa
mam Aresa 656 , 1300 mth , na gwarancji wymienili chłodniczkę oleju, wypadł sworzeń trzymający tłok pomocniczy od podnośnika, raz zaciął się rozrusznik, układ paliwowy łykał powietrze ale to akurat samemu się naprawiło i wymieniłem jeden czujnik od rewersu za 260 zł

co do psucia to wszystko sie psuje, sąsiedzi maja jd i też problemy

#10 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 08 luty 2008 - 18:05

Claas ARES ja moge polecić ten ciągnik jet to wspaniała maszyna mam już ją ponad rok są zdjęcia na ag

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 luty 2008 - 19:44

Claas ARES swojego claasa mam od sierpnia 2006,jak na razie ma ponad 500mth, jak na razie bez usterek i oby tak dalej

#12 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 luty 2008 - 20:00

Claas ARES facet od serwisu znał sie na rzeczy, ile wzieli za przeglad nie pamietam, a zaczepiam do niego claasa rollanta 250 rc, kosiarke, pług 5x40,rozrzutnik no i przyczepy a i jeszcze w agregacie chodzi

#13 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 05 lipiec 2008 - 23:49

Claas ARES Kto wie, ile kosztują ciągniki Ares 500??
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

#14 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 08:04

Claas ARES powiem szczerze że zobaczcie co znaczy napis "Clas" jakby inna marka przejeła Renault i tak jak Clas na starcie za dużych zmian nie poczyniła to jejku nikty by nie kupował a tu że ludzie mają kombajny "Clas" i sa super co nie przecze to zaraz że ciągniki takie jakieś najlepsze sam nie mam jakichś najlepszych ale dziwna sprawa że firmy które np. DF, SAME, NH, produkują od lat ciągniki i mają doświadczenie już zaczeło się mówić że Clas najlepszy a jaka jego historia czy doświadczenia w ciągnikach??? bo to troche tak jakby "KRONE" przejeło DF i zaraz z racji że firma robi good kosiary to najlepsze ciągniki Krone robi.. troche zakręciłem ale dziwna sprawa z Clasa ciągnikami przecierz ogólnie wiadomo że to nie to co Fendt, JD, czy MF już o tych za tą trójką nie wspomne np. Valtra, DF, NH

ps. Nic takiego złego nie napisałem,
@ Libero wiesz ile postów by zostało na forum jak tylko co się ma to o tym pisze??? moje zdanie jest takie jak napisałem wyżej i nie ma co ukrywac że Korbanek też kręci jak opowiada baje na temat Clas że np. w Celtisie to inny silnik niż w seri 5020 JD no wiadome lepszy bo inne głowice itp. no jasne JD fabryka silników tam tuki są i DF AG tuki tylko jak taki mądry Clas i Fendt to by swoją fabryke uruchomili silników bo kopanie dołków pod takimi producentami to ciężka sprawa.

#15 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 15:52

Claas ARES Szlak jasny mnie trafia gdy widze takie wypowiedzi jak wyżej, masz może tak ciągnik, pewnie nie więc się nie udzielaj

Sam mam Aresa 816 i jestem bardzo zadowolony, wszystko co z nim było to uszczelka wymieniana i raz stanął na polu, zdezorientowani i zdenerowani robimy wszystko co się da, a wszystko przez to, że kabelek był źle zamontowany pod maską, jedna tasiemka i wszystko gra jak ta lala

Co do fendtów - ciągniki może są bardzo dobre, nie mam więc nie wiem ale za te ich cene to ja bym kupił 2 claasy i choć byś się.... nie zrobił byś tego samego w tym samym czasie

JD - kompletnie przereklamowene, za wszystko zapłać bo wszystko w opcji, najbliższy mój dealer praktycznie nie wiedział jak się nazywa (przenośnia), rewers chodzi tak jak byś dzwignie przy starym ursusie przesuwał

PS. Jeśli claas kupił renaulta to chyba miał jakiś powód, na pewno nie ryzykowałby straty wizerunku

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 21:52

Claas ARES a ja tam bym zaczal od tego ze nie ma maszyn, ani marki najlepszej!!
mnie i ojca claas skusil glownie cena, niestety na ciagnik z przekladnia bezstopniowa nie starczylo pieniedzy (mysle o jd lub fendt), poza tym mam wszystko w wyposazeniu, wysoka moc, odpowiednia wage i dobry skret, gdy zaczalem analizowac konkurentow to nie wielu moze podskoczyc axionowi (najwieksze serie konkurentow byly duzo drozsze np. mccormick ztx, czy case magnum, a mniejsze nie maja polotu np. valtra T)
mysle jedynie MF 8400 mogl zaoferowac wiecej, ale na to nie chcieli sie zgodzic ci co przyznaja srodki na fundusze europejskie

#17 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 16:19

Claas ARES jak jezdzilem nowym mf seria 3600 i claas celtis to nie ma porownania nie wspominając o tym ze mf drozszy i gorszy standart

#18 Share Dominator80

Dominator80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:interesuję się rolnictwem historią średniowiecze mam c-330m<br />pług 2 skibowy kultywator brony itd. ursusy czyli trzydziestki prosto mówiąc są najlepsze

Napisany 06 wrzesień 2008 - 16:39

Claas ARES Witam!!! Claas Ares to fajny ciągnik to prawda może nie mało paliwa gula ale jest wydajny silny itd. dobry ciągnik

#19 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 11:35

Claas ARES claas ares 656 w uprawowo siewnym biernym 3m , 13l na godzinę wyłoi, to mam sprawdzone, obroty 1600-1700,
w lekkich pracach mógłby byc oszczędniejszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wacek

wacek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 16:11

Claas ARES Mam aresa 566, radzi sobie z pługiem unii 3+1, Jest, i to wszystkie jego zalety. :rolleyes:

Edytowany przez wacek, 27 wrzesień 2012 - 19:35.