tomektb05

HORSCH , VADERSTAD , AMAZONE- Który siewnik najlepszy

Polecane posty

tomektb05    0

Koledzy podpowiedzcie co lepiej wybrać, Horscha Pronto 4DC, Vaderstada Spirit Next (4m) czy AMAZONE Cirrus 4002?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Vaderstad !!!

 

Brak uzasadnienia + 10%

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile się ceni amazone 4 m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew656    0

horsch :) ,rok temu kupiłem i jestem bardzo zadowolony w miarę równy wysiew,maszyna bardo prosta w obsłudze,konstrukcja nie skomplikowana,lecz na te 4 metry 200 koni musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

musi albo nie musi.

 

napisz najpierw kolego co ma siac, w jakich warunkach, ile, w jakiej technologii, po co :P ? ogolnie daj jak najwiecej informacji jesli chcesz by ktos ci pomogl. w tej formie co teraz, temat jest calkowicie bez sensu. czemu tylko ta trojke bierzesz pod uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Dokladnie tak jak wyzej napisano podaj wiecej informacji

Z mojej strony dodam jeszcze moze Junkkari Maestro 4000 moze tez bierzesz pod uwage. Podobno mszyna swietna nadzwyczaj trwala i bardzoprecyzyjnie wysiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Rzeczywiście powinieneś podać więcej informacji: do czego ma być ten siewnik używany, w jakich warunkach, z jakim ciągnikiem itp. Niemniej jednak warto wspomnieć, że w tym roku Vaderstad wprowadził do Spirita kilka nowości. Są to między innymi nowe koła dogniatające, duże boczne płyty i talerze wyrównujące, przenośnik ślimakowy do załadunku zbiornika, nowy terminal, który monitoruje proces wysiewu i informuje m.in. o zatkanych redlicach. Poza tym pojawiła się wersja Spirit 400F z wysiewem nawozu. Siewnik ma dzielony zbiornik, w którym jedna przegroda przeznaczona jest na nawóz a druga na ziarno. Ich pojemności można zmieniać przez przesunięcie przegrody rozdzielającej zbiorniki.

No i niewątpliwie maszyny Vaderstada są świetne jakościowo. Zarówno jeżeli chodzi o materiały, jak i wykonanie. Poniżej link do zdjęcia Carriera X podczas testów w kamieniołomie.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/367320-case-7250-vaderstad-carrier-x/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomektb05    0

To tak, gosp ma 210ha z czego jakieś 150ha do obsiania, rzepak, pszenica, jęczmien jary i ozimy. Ma to chodzić z ciągnikiem fendt 818 Vario tms. Pola są równe, bez górek i gliny( nie licząc ha górki i 2ha gliny). Siewnik miałby pracować na glebach od IIklasy do V włącznie, z tym, że głównie przeważa ziemia III klasy. Siew w orkę z wałami, a w niedalekiej przyszłości planujemy co nie co siać bezorkowo

Ceny przedstawiają się następująco

Spirit 256 tyś zł netto

Cirrus 48 tyś euro netto

Pronto 210 tyś zł netto.

Patrzymy na te 3 marki ponieważ one są dostępne prawie "od ręki" a chodzi nam o nowy sprzęt, a pozatym te 3 marki w naszym terenie widzimy na polach gdzie np horsch pronto 8dc jeździ w top farms obok nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

Mam podobne gospodarstwo i mam już trzy lata spirita. Kompletacja maszyny jaką zamówiłem: włóka crosbord , bez talerzy i redlice co 17cm. Cena dużo niższa, chodzi z Case-m MX 170 z prędkością do 14 km/h. Jak na razie sprawuje się bez zarzutu. Uprawa bezorkowa - po żniwach talerzówka z wałami ( http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/317370-20-miesjce-agregat-talerzowy/ ) , gruber na 25 cm raz lub dwa razy ( http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/317390-38-miejsce-ciezki-kultywator/ ) i siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomektb05    0

My patrzymy na siewnik w podst kompletacji ale dokładamy znaczniki przedwschodowe. Sekcja uprawowa musi być. A możecie coś więcej powiedzieć na temat tych siewników, które posiadacie, jakieś zalety i wady. mpopis jak to wychodzi w praktyce ten rozstaw co 17cm? nie za szeroko trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

Wg mnie szeroki rozstaw ma wiele zalet i sprawdza się bardzo dobrze. Rośliny dobrze się krzewią, są zdrowsze (lepszy przewiew powietrza ) a przy tendencji zmniejszania normy wysiewu nie ma problemu zagęszczenia w rzędzie. A co do kompletacji to nie wspomniałem o znaczniku do ścieżek i zrezygnowałem ze znacznika przejazdowego, bo przy 4 metrach szerokości i bliźniakach w ciągniku to zbędny wydatek ( to nie jest tania zabawka), i mając trochę wprawy nie ma kłopotu z kolejnym przejazdem i nie trzeba pamiętać o przeszkodach na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomektb05    0

My bez bliźniaków planujemy jeździć tą maszyną, ponieważ musimy poruszać się po drogach publicznych a z bliźniakami byłoby to trochę kłopotliwe. Też tak uważam, że szerszy rozstaw jest lepszy, horsch ma 14,3cm (praktyka 15cm) i ten rozstaw nam tak najbardziej odpowiada, zwłaszcza, że obok top farms w ten sposób sieje i takim siewnikiem tyle, że 8 metrowym i wszystko ładnie wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomektb05    0

Kupiłem horscha pronto 4dc i jestem bardzo zadowolony z jakości siewu. Agregat sprawuje się znakomicie;) polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj