Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

HORSCH , VADERSTAD , AMAZONE- Który siewnik najlepszy

siewnik agregat uprawowosieny

13 odpowiedzi na ten temat

#1 tomektb05

tomektb05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 23:02

Koledzy podpowiedzcie co lepiej wybrać, Horscha Pronto 4DC, Vaderstada Spirit Next (4m) czy AMAZONE Cirrus 4002?
  • 0

#2 minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 06:52

Vaderstad !!!

Brak uzasadnienia + 10%

Edytowany przez razor275, 07 czerwiec 2012 - 07:38.

• 0

#3 mateuszursus3454

mateuszursus3454

Nowicjusz

• V.I.P.
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 07 czerwiec 2012 - 09:09

Witam!!
Z tych co wymieniłeś najlepszą popularność ma Horsch :) I na duże gospodarstwo wybrałbym Horscha :)
  • 0

#4 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2012 - 09:19

Ile się ceni amazone 4 m??
  • 0

#5 andrew656

andrew656

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 09:56

horsch :) ,rok temu kupiłem i jestem bardzo zadowolony w miarę równy wysiew,maszyna bardo prosta w obsłudze,konstrukcja nie skomplikowana,lecz na te 4 metry 200 koni musi być.
  • 0

#6 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 10:00

musi albo nie musi.

napisz najpierw kolego co ma siac, w jakich warunkach, ile, w jakiej technologii, po co :P ? ogolnie daj jak najwiecej informacji jesli chcesz by ktos ci pomogl. w tej formie co teraz, temat jest calkowicie bez sensu. czemu tylko ta trojke bierzesz pod uwage?
  • 0
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1260 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 07 czerwiec 2012 - 11:12

Dokladnie tak jak wyzej napisano podaj wiecej informacji
Z mojej strony dodam jeszcze moze Junkkari Maestro 4000 moze tez bierzesz pod uwage. Podobno mszyna swietna nadzwyczaj trwala i bardzoprecyzyjnie wysiewa
  • 0

#8 luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • 681074

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:56

Rzeczywiście powinieneś podać więcej informacji: do czego ma być ten siewnik używany, w jakich warunkach, z jakim ciągnikiem itp. Niemniej jednak warto wspomnieć, że w tym roku Vaderstad wprowadził do Spirita kilka nowości. Są to między innymi nowe koła dogniatające, duże boczne płyty i talerze wyrównujące, przenośnik ślimakowy do załadunku zbiornika, nowy terminal, który monitoruje proces wysiewu i informuje m.in. o zatkanych redlicach. Poza tym pojawiła się wersja Spirit 400F z wysiewem nawozu. Siewnik ma dzielony zbiornik, w którym jedna przegroda przeznaczona jest na nawóz a druga na ziarno. Ich pojemności można zmieniać przez przesunięcie przegrody rozdzielającej zbiorniki.
No i niewątpliwie maszyny Vaderstada są świetne jakościowo. Zarówno jeżeli chodzi o materiały, jak i wykonanie. Poniżej link do zdjęcia Carriera X podczas testów w kamieniołomie.

http://www.agrofoto....stad-carrier-x/
  • 0

#9 tomektb05

tomektb05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 17:43

To tak, gosp ma 210ha z czego jakieś 150ha do obsiania, rzepak, pszenica, jęczmien jary i ozimy. Ma to chodzić z ciągnikiem fendt 818 Vario tms. Pola są równe, bez górek i gliny( nie licząc ha górki i 2ha gliny). Siewnik miałby pracować na glebach od IIklasy do V włącznie, z tym, że głównie przeważa ziemia III klasy. Siew w orkę z wałami, a w niedalekiej przyszłości planujemy co nie co siać bezorkowo
Ceny przedstawiają się następująco
Spirit 256 tyś zł netto
Cirrus 48 tyś euro netto
Pronto 210 tyś zł netto.
Patrzymy na te 3 marki ponieważ one są dostępne prawie "od ręki" a chodzi nam o nowy sprzęt, a pozatym te 3 marki w naszym terenie widzimy na polach gdzie np horsch pronto 8dc jeździ w top farms obok nas.
  • 0

#10 mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:02

Mam podobne gospodarstwo i mam już trzy lata spirita. Kompletacja maszyny jaką zamówiłem: włóka crosbord , bez talerzy i redlice co 17cm. Cena dużo niższa, chodzi z Case-m MX 170 z prędkością do 14 km/h. Jak na razie sprawuje się bez zarzutu. Uprawa bezorkowa - po żniwach talerzówka z wałami ( http://www.agrofoto....egat-talerzowy/ ) , gruber na 25 cm raz lub dwa razy ( http://www.agrofoto....zki-kultywator/ ) i siew.
  • 0

#11 tomektb05

tomektb05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 00:10

My patrzymy na siewnik w podst kompletacji ale dokładamy znaczniki przedwschodowe. Sekcja uprawowa musi być. A możecie coś więcej powiedzieć na temat tych siewników, które posiadacie, jakieś zalety i wady. mpopis jak to wychodzi w praktyce ten rozstaw co 17cm? nie za szeroko trochę?
  • 0

#12 mpopis

mpopis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 07:05

Wg mnie szeroki rozstaw ma wiele zalet i sprawdza się bardzo dobrze. Rośliny dobrze się krzewią, są zdrowsze (lepszy przewiew powietrza ) a przy tendencji zmniejszania normy wysiewu nie ma problemu zagęszczenia w rzędzie. A co do kompletacji to nie wspomniałem o znaczniku do ścieżek i zrezygnowałem ze znacznika przejazdowego, bo przy 4 metrach szerokości i bliźniakach w ciągniku to zbędny wydatek ( to nie jest tania zabawka), i mając trochę wprawy nie ma kłopotu z kolejnym przejazdem i nie trzeba pamiętać o przeszkodach na polu.
  • 0

#13 tomektb05

tomektb05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 08:58

My bez bliźniaków planujemy jeździć tą maszyną, ponieważ musimy poruszać się po drogach publicznych a z bliźniakami byłoby to trochę kłopotliwe. Też tak uważam, że szerszy rozstaw jest lepszy, horsch ma 14,3cm (praktyka 15cm) i ten rozstaw nam tak najbardziej odpowiada, zwłaszcza, że obok top farms w ten sposób sieje i takim siewnikiem tyle, że 8 metrowym i wszystko ładnie wschodzi
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#14 tomektb05

tomektb05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 18:54

Kupiłem horscha pronto 4dc i jestem bardzo zadowolony z jakości siewu. Agregat sprawuje się znakomicie;) polecam;)
  • 0

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s