RYZYNH

Sipma czy metal-fach

Polecane posty

RYZYNH    3

Z której firmy prasę mi polecacie .Prasy mają być łańcuchowo-walcowe z siatką.Różnica w cenie to ok 10tyś.Jak z ich awaryjnością,która lepiej zbija bele i ogólnie wykonanie.Mają robić ok.500 bali rocznie (myśle że jak kupie to będę od ludzi zbierał słome na sprzedaż).Mają być one nowe

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja mam sipme z 205 roku Z-279/1 farma 2 i jestem bardzo zadowolony rocznie robi ok pół tys bel i jak na razie nie było żadnych większych awari oprócz wymiany łożyska w kole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diablo23    1

ja miałem taki dylemat na wiosnę i wybrałem metal fach tańsza a wykonanie nie jest gorsze.pozatym walcowa lepsza jest.takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Ale przy słomie walcowa wymięka bo trzeba albo wieczorem albo wcześnie rano jechać prasować bo balot się nie będzie chciał kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danieloz22    20

O tym staniu beli słomy w miejscu, jak się nie mylę piszę w instrukcji. Wystarczy coś tam dyszel przestawić i coś jeszcze chyba. A tak wogule to lepiej metal-fach. Przez ok.6 lat u mojego wujka tylko łańcuchy poszły(ale to normalne), i ukręciła się półośka, koszt naprawy coś ok. 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Moim skromnym zdaniem to Sipma. Jeśli prasa ma prasować dużo słomy to zawszę będzie wygodniej prasować łańcuchową nie będzie problemu z zatrzymującą się belą w komorze zwijania: :D


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

mój kolega ma metal fach i żadnych awari nie miał tylko on ma walcową a do jkaiego trktoru on ma byc


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Byłem miesiąc temu przed podobnym wyborem... wybrałem Sipmę... każda ms woje wady i zalety.. pisane było na tym forum nie raz i zwykle każdy zachwala swoje ;) . Dlaczego Sipma? Bo byłem tam na Dniach otwartych drzwi... zobaczyłem cały proces produkcyjny (od projektowania do malowania).. fabryka jest około 80 km ode mnie także w razie braku jakiejś częsci nie ma z tym problemu... no i na dodatek spotkałem kolegę który jest tam na kierowniczym stanowisku... wiem że to nie są merytoryczne przeslanki do zakupu ale.. bradziej praktyczne sprawy to: dobre opinie o Sipmie (ma ją kilku znajomych i nie narzekają za bardzo), centralne smarowanie (dostałem w standardzie), prostota, korzystne finansowanie... to są właśnie powody dla których wybrałem droższą Sipmę od MF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Gdybym stał przed takim wyborem to wybrał bym Sipmę, ponieważ w mojej okolicy sporo rolników posiadają takie prasy i nie narzekają na nie. Owszem trafią się jakieś drobne awarie, ale ogólnie nie jest źle. Mój wujek na 90ha kupił sobie Sipmę i od 3 lat śmiga z nią, bez większych awarii. Z częściami w razie czego problemu niema, firma bardzo znana i dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Będę śmigał z nią New hollandem 80km no powiedzmy że wybrałbym sipme to brać łańcuchową,walcową czy może łańcuchowo-walcową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Nie wiem jak sipma bo takich u mnie nie ma może jedną gdzieś tylko widziałem. Są praktycznie tylko i wyłącznie u każdego metal fach. Jak dla mnie plusem jest, że ciszej chodzi od łańcuchowej, łożyska na walcach chyba są trwalsze niż łańcuch zresztą z tym to może być różnie. Zdarzyło się, że w nowej od razu łożysko padło.

 

W metal fach w standardzie szerokie ogumienie ale na jej minus chyba szybko odpadająca farba...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diablo23    1

a jaka jest cena tej sipmy bo jak ja się pytałem w rzekuniu to 60tyś farna 2 w standardzie.a metal fach pasówka z rotorem i nożami 80tyś w primatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

chwalicie sipmy bo wujek ma czy sąsiad gdyby sipma i mf były w jeden cenie też bym wybrał mf sipma jest bardziej awaryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj