Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma czy metal-fach

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:10

Sipma czy metal-fach Z której firmy prasę mi polecacie .Prasy mają być łańcuchowo-walcowe z siatką.Różnica w cenie to ok 10tyś.Jak z ich awaryjnością,która lepiej zbija bele i ogólnie wykonanie.Mają robić ok.500 bali rocznie (myśle że jak kupie to będę od ludzi zbierał słome na sprzedaż).Mają być one nowe

Z góry dzięki za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma czy metal-fach Dzisiaj, 23:21
  •  

#2 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:32

Sipma czy metal-fach ja mam sipme z 205 roku Z-279/1 farma 2 i jestem bardzo zadowolony rocznie robi ok pół tys bel i jak na razie nie było żadnych większych awari oprócz wymiany łożyska w kole

#3 Share johndeere6620see

johndeere6620see

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:37

Sipma czy metal-fach sipma

Post bez uzasadnienia.

Edytowany przez MAT912, 06 czerwiec 2012 - 20:47.

#4 Share diablo23

diablo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:42

Sipma czy metal-fach ja miałem taki dylemat na wiosnę i wybrałem metal fach tańsza a wykonanie nie jest gorsze.pozatym walcowa lepsza jest.takie jest moje zdanie

#5 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 21:08

Sipma czy metal-fach Ale przy słomie walcowa wymięka bo trzeba albo wieczorem albo wcześnie rano jechać prasować bo balot się nie będzie chciał kręcić

#6 Share danieloz22

danieloz22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 21:52

Sipma czy metal-fach O tym staniu beli słomy w miejscu, jak się nie mylę piszę w instrukcji. Wystarczy coś tam dyszel przestawić i coś jeszcze chyba. A tak wogule to lepiej metal-fach. Przez ok.6 lat u mojego wujka tylko łańcuchy poszły(ale to normalne), i ukręciła się półośka, koszt naprawy coś ok. 500zł.

#7 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 06 czerwiec 2012 - 21:54

Sipma czy metal-fach Moim zdaniem sipma bylaby lepsza. Jest to solidna marka i bardzo znana .

#8 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 22:18

Sipma czy metal-fach Moim skromnym zdaniem to Sipma. Jeśli prasa ma prasować dużo słomy to zawszę będzie wygodniej prasować łańcuchową nie będzie problemu z zatrzymującą się belą w komorze zwijania: :D
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 06 czerwiec 2012 - 22:59

Sipma czy metal-fach mój kolega ma metal fach i żadnych awari nie miał tylko on ma walcową a do jkaiego trktoru on ma byc
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#10 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 09:13

Sipma czy metal-fach Byłem miesiąc temu przed podobnym wyborem... wybrałem Sipmę... każda ms woje wady i zalety.. pisane było na tym forum nie raz i zwykle każdy zachwala swoje ;) . Dlaczego Sipma? Bo byłem tam na Dniach otwartych drzwi... zobaczyłem cały proces produkcyjny (od projektowania do malowania).. fabryka jest około 80 km ode mnie także w razie braku jakiejś częsci nie ma z tym problemu... no i na dodatek spotkałem kolegę który jest tam na kierowniczym stanowisku... wiem że to nie są merytoryczne przeslanki do zakupu ale.. bradziej praktyczne sprawy to: dobre opinie o Sipmie (ma ją kilku znajomych i nie narzekają za bardzo), centralne smarowanie (dostałem w standardzie), prostota, korzystne finansowanie... to są właśnie powody dla których wybrałem droższą Sipmę od MF...

#11 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 07 czerwiec 2012 - 13:38

Sipma czy metal-fach Gdybym stał przed takim wyborem to wybrał bym Sipmę, ponieważ w mojej okolicy sporo rolników posiadają takie prasy i nie narzekają na nie. Owszem trafią się jakieś drobne awarie, ale ogólnie nie jest źle. Mój wujek na 90ha kupił sobie Sipmę i od 3 lat śmiga z nią, bez większych awarii. Z częściami w razie czego problemu niema, firma bardzo znana i dobra.

#12 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 13:52

Sipma czy metal-fach Będę śmigał z nią New hollandem 80km no powiedzmy że wybrałbym sipme to brać łańcuchową,walcową czy może łańcuchowo-walcową

#13 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 07 czerwiec 2012 - 14:14

Sipma czy metal-fach Nie wiem jak sipma bo takich u mnie nie ma może jedną gdzieś tylko widziałem. Są praktycznie tylko i wyłącznie u każdego metal fach. Jak dla mnie plusem jest, że ciszej chodzi od łańcuchowej, łożyska na walcach chyba są trwalsze niż łańcuch zresztą z tym to może być różnie. Zdarzyło się, że w nowej od razu łożysko padło.

W metal fach w standardzie szerokie ogumienie ale na jej minus chyba szybko odpadająca farba...
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#14 Share diablo23

diablo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 08:18

Sipma czy metal-fach a jaka jest cena tej sipmy bo jak ja się pytałem w rzekuniu to 60tyś farna 2 w standardzie.a metal fach pasówka z rotorem i nożami 80tyś w primatorze

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 16:29

Sipma czy metal-fach chwalicie sipmy bo wujek ma czy sąsiad gdyby sipma i mf były w jeden cenie też bym wybrał mf sipma jest bardziej awaryjna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 19:57

Sipma czy metal-fach A skąd wiesz że bardziej awaryjna? słyszałeś to od wujka czy od sąsiada?