IreneuszE

Prasa metal-fach z562 z rotorem problem z zamknieciem tylnej klapy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
IreneuszE    0

W nowej prasie po otwarciu tylnej klapy i próbie zamknięcia jej,nie chce się zamknąć.Czy ktoś zna przyczynę tego problemu ? Prasa była jeszcze nie używana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Wyreguluj sobie zamki ;) Po otwarciu komory będziesz miał swobodny dostęp do regulacji, powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IreneuszE    0

Wyreguluj sobie zamki ;) Po otwarciu komory będziesz miał swobodny dostęp do regulacji, powinno pomóc

dodam ze podloczylem przewod olejowy od prasy do ciagnika a nie podlaczalem przekaznika i elektrycznego tego urzadzenia co liczy belki i owja tylko podnislem do gory i niechce zamknac sie teras klapa.jeszcze serwisu niebylo do pierwszego uruchomienia to morze nieruszac tylko poczekac jak oni pozniej przyjada

 

serwis powinien cos na to poradzic ;)

niewiesz a moze sie i elektrycznie cos jeszcze wlacza zeby opuszczac i zamykac klape tylko na tym elektrycznym urzadzeniu nic takiego tam niema jest rysunek z otwarta klapa i z przepelniona klapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To nie ma znaczenia czy wom podłączony i licznik. Ale trochę niejasno piszesz nie wchodzi w zamki? czy w ogóle nie opada? jeśli nie opada to Na przewodzie hydraulicznym [jest chyba tylko jeden? przynajmniej dawniej tak było] więc na tym przewodzie jest coś w rodzaju dławika którym reguluje się szybkość opadania klapy wyreguluj to . Może masz przełączone na tym rozdzielaczu w prasie na podbieracz?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IreneuszE    0

w ogole nie opada;w ktorym miejscu jest ten dlawik na przewodzie' klapa tylko sie otworzyla i niechce sie zamknac a jak w traktorze chce reka opuscic za dzignie to niema zadnej reakcji olej sie niewraca i nieopuszcza klapa a rozdzielacza zeby reka przelaczyc niema tylko to elektrycznie sie przelacza ale z podbieraczem nic sie niedzieje nipodnosi sie i nieopuszcza sie

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Aaa no to jak kolega wcześniej pisał, musisz wyregulować dławik, on jest zaraz koło szybkozłącza, tego co wpinasz do ciągnika.

 

post-689-0-38191600-1339015512_thumb.jpg

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Elektrycznie się przełącza na podnoszenie podbieracza? to jestem nie na czasie. W starszych prasach ten dławik był przy szybkozłączu a w nowych to nie wiem gdzie jest ale to nie igła przejrzyj przewód od traktora do siłowników to znajdziesz . Chyba że zmienili coś ....


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IreneuszE    0

to ten dlawik sie wkreca czy wykreca chodzi oto ze trzyma olej w silownikach i niepuszcza spowrotem do traktora ,a jak bede regulowal to cisnienie oleju z prasy nie wyleci na ziemie,

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przez ten dławik na pewno nie wyleci na ziemię. O ile pamiętam to wykręca się żeby szybciej opadała klapa , nie ma się czego bać nie zepsujesz. Zresztą sprawdż w instrukcji. jak dodajesz odpiowiedz to nie cytuj poprzedniej wypowiedzi bo moderator cię opie...li i da %%. przewiń na sam dół tematu i tam w pustym oknie wybierz "odpowiedz'


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IreneuszE    0

to moglbyc fabrycznie niewyregulowany i klapa poszla do gory i tak zostala,a winstrukcji nic tam niepisza spruboje jak nic to nieda to i tak serwis przyjedzie na pierwsze uruchomienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Jeżeli to nie wina dławika to proponuję sprawdzić długość końcówki szybkozłącza- tą co podłączasz do ciągnika, bo są 2 różne długości i może być tak, że jest tam ra krótsza włożona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Spróbuj w jakieś naczynie nacisnąć złączem od prasy , zobaczysz czy olej spłynie. Być może wina leży po stronie ciągnika ( uwaga może chlapnąć olejem przy naciskaniu ale wykluczysz winę ze strony prasy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

jak ma ciśnienie w przewodzie to nie tał łatwo wcisnąć ten pypec we wtyczce. fabryczna regulacja jest przeprowadzan na stanowisku i może być nieodpowiednia do podłączonego ciągnika.

jeśli regulacja zaworem dławiącym nie przynosi efektu to może być źle zamontowany zawór. podaj emaila to wyślę szkic z symbolem jak powinien byc zamontowany zawór

Edytowano przez pawlon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IreneuszE    0

problem rozwiazany jednak to byla wina dlawika .

Nie cytuj poprzedniego posta. Używaj okienka na dole strony zamiast "odpowiedz"

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo11441    3

Witam. W ubiegłym roku miałem problem z zamkiem od klapy, ,,serwisant" sam nie wiedział czemu nie opadają więc postanowił przyszlifować hak szlifierką, no i było ok. Teraz niestety problem się powtarza, a regulacja tez nie pomogła, mieliście takie przypadki??? co może być przyczyną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj