Skocz do zawartości

Zdjęcie

brac pole czy nie brac?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slodowy17

slodowy17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 16:14

brac pole czy nie brac? Witam, moj dziadek przepisal pole na moja mame i mojego wujka po jakies 8 ha na glowe, w tej chwili mojej mamy czesc pola ma wujek w dzierzawie i uprawia placac mojej mamie kaske. Zastanawiam sie wlasnie czy samemu nie wziasc tych 8 ha i nie obrabiac, jesli chodzi o moje doscwiadczenie w rolnictwie to robie u dziadka od najmlodszych lat i znam sie na wielu rzeczach:) sprzet tez mamy calkiem niezly : kombajn bizon, ursus c330,355,360,912 agregat siewnik do zboza amazone, i wiele wiele innych maszynek:) mieszkam 10km od gospodarstwa wiec chcialbym zajac sie tylko polem. i jeszcze jedno czy jak bym sie podjal tego to czy mial bym okazje dostac jakies dofinansowanie na rozkrecenie interesu? pozdro czekam na ciekawe wpisy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brac pole czy nie brac? Dzisiaj, 05:55
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2012 - 16:59

brac pole czy nie brac? Jeśli chcesz na młodego rolnika 75 tyś zł to musisz mieć minimum 10.66 ha.

#3 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 czerwiec 2012 - 16:59

brac pole czy nie brac? Na twoim miejscu bym wzioł, park maszynowy nie jest najgorszy a 8ha to też jest zawsze kawałek ziemi, a co do dotacji to w tej chwili się nie orjętuje ale chyba już nie ma żadnej pomocy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 17:36

brac pole czy nie brac? zależy jaka kl. ziemi bo jak VI to nie ma sensu ale jeśli lepsza to bierz. Po dziadku też będziesz uprawiał? po maszynach widzę to dziadek ma ze 25ha jak nie lepiej i + te 8ha to już niezły areał się zrobi. A no i żeby wujek się nie pogniewał ;)

#5 Share krzysiu36012

krzysiu36012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 18:00

brac pole czy nie brac?

zależy jaka kl. ziemi bo jak VI to nie ma sensu ale jeśli lepsza to bierz. Po dziadku też będziesz uprawiał? po maszynach widzę to dziadek ma ze 25ha jak nie lepiej i + te 8ha to już niezły areał się zrobi. A no i żeby wujek się nie pogniewał ;)

Nie wiem czy dobże rozumiem ale dziadek przepisał gospodarstwo po 8ha na osobe a ile było to nie pisze przynajmniej ja takie coś wywnioskowałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bobcat2250

bobcat2250

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Własne życie

Napisany 06 czerwiec 2012 - 19:39

brac pole czy nie brac? Bierz bierz myślę że masz jakąś pracę a pole to tylko dodatek ale faktycznie sprzęt niezły . I ja radziłbym Ci na początek zacząć od produkcji roślinnej np. jęczmień pszenica zależnie od klasy ziemi ale zboże teraz często jest w cenie :rolleyes: ale chyba koło dopłat bezpośrednich mógłbyś się zakręcić :) zawsze z te 8 tysi byś miał.
PS. Aż tak mi się z opisu ten park maszynowy spodobał ,że obejrzę twoją galerię i myślę że coś tam znajdę ;)

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

#7 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 06 czerwiec 2012 - 19:50

brac pole czy nie brac? Ja na twoim miejscu bym się nie zastanawiał tylko przejmował całe gospodarstwo. Ale takich tematów jest juz trochę i ten pewnie zostanie zamkniety podepnij sie do innego podobnego tematu

#8 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:07

brac pole czy nie brac? jak dobra klasa ziemi to bierz bo jak masz maszyny i wszystko to dopłate weźmiesz obsiejesz zborze sprzedasz i z dyni :P
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share slodowy17

slodowy17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:14

brac pole czy nie brac? jesli chodzi o galerie to dopiero cos dodam poniewaz dzisiaj sie zalogowalem:) tak dziadek przepisal po 8 ha, jak bylem maly to mielismy drugie tyle w dzierzawie bo jeszcze mogl wiecej robic teraz niestety lata, a ja nie pracuje tylko studiuje a kasa zawsze by sie przydala, posiadamy tez BIN na 60ton zboza wiec zawsze mam gdzie przechowac w razie slabej ceny... musze wlasnie poobliczac ile ewentualnie wyjde na plus bo jak nie beda to dobre pieniadze to zostawie wujasowi dalej w dzierzawie , wujas ma troche bydla wiec daje rade

Edytowany przez slodowy17, 06 czerwiec 2012 - 20:15.