Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki alternator do c-360 ?

173 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 listopad 2014 - 20:02

Nie za jakiś czas tylko od razu do wymiany szczotki i łożyska i oczywiście rzetelna weryfikacja pozostałych elementów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki alternator do c-360 ? Dzisiaj, 18:42
  •  

#102 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 18:24

powiedzcie mi jeszcze skąd mam wiedziec czy alternator jest z wbudowanym regulatorem napięcia? np. ten http://allegro.pl/al...4767297551.html ma regulator?

#103 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 18:59

Ma. Jest przykręcony do tylnej pokrywy.

#104 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 20:30

Ok dzieki, no wlasnie tak sie domyslalem ze pewnie to to tam z tylu to regulator, bo sa takie co nic tam nie maja, ale chcialem sie upewnic. Duzo jest aukcji gdzie na zdjeciu nie widac tylnej czesci alternatora.

#105 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 12:20

No udało mi się w końcu założyć ten alternator od poloneza z regulatorem, kosztował mnie 80zł z przesyłką + 30zł nowe szersze koło pasowe (chyba frmy GMP która robi alternatory przystosowane do c-360)

Mocowanie oryginalne, po prądnicy, ale jest troszke za krótkie i koło pasowe nie jest w idelanej płaszczyźnie z pozostalymi... może to tak zostać jak na zdjęciu?

Alternator jeszcze nic nie regenerowany, ale w zimie coś sie postaram zrobić ;). Po pierwszym uruchomieniu wkurzylem sie bo nie gasla w ogole kontrolka ladowania, juz myslalem ze mam pecha i kupilem jakis uszkodzony, na szczescie byla to wina tylko slabo naciagnietego paska...

IMG_2880.jpg

#106 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 11:57

Koło pasowe ma być idealnie prosto ustawione do w stosunku do pozostałych kół pasowych,

inaczej pasek długo nie pochodzi zwłaszcza że te paski są kiepskiej jakości.

Koło pasowe na alternatorze jakieś takie wielkie,sprawdź Voltomierzem przy jakich obrotach ładuje.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#107 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 14:14

Bez paniki, ten alternator daje 25A już od 1200 rpm, więc spokojnie da radę przy tej wielkości koła, a przy tym ustawieniu tragedii wielkiej nie będzie, bo odległość między kołami jest stosunkowo duża, więc tak szybko paska nie zniszczy, aczkolwiek powinno być ustawione w jednej płaszczyźnie.

#108 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 19:11

No to chyba poprawie to mocowanie.

A co do wielkości koła no to tak jak pisałem jest to koło przeznaczone bezpośrednio do c-360 (http://klemax.pl/opi...tora-c-360.html). Gdzieś tak przy 1000 obr gasnie kontrolka, ponownie zaczyna swiecic jak zejde z obrotami do ok 600 obr. Niektórzy zostawiaja podobno oryginalne od poloneza, ale wg mnie w dzisiejszych czasach, gdzie mozna tanio kupic takie jak byc powinno, to po co sie meczyc z tym z poloneza.

#109 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 21:29

To jest koło pasowe do alternatora C-360 takich made in China sprzedawanych na Allegro.Z tego co widzę to Ty masz alternator od FSO.

Obroty silnika FSO są dużo większe jak C-360 a i koło pasowe na wale w C-360 też jest dużo większe.

Ja dorobiłem u siebie najmniejsze koło pasowe do alternatora jakie się dało dało dorobić i tak ładowanie zaczyna się przy 1000r.p.m.(mierzone miernikiem,a nie kontrolką)

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#110 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 22:28

Ja w swojej 60 mam oryginał Elmot i też ma takie duże koło i ładowanie 14 volt na światłach ma na 800 obrotów silnika a jak załącze halogeny z tyłu to 1000 i ma 14 wolt. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 09:54

Mam jeszcze takie pytanie czy te pierścienie po których chodzą szczotki są wymienne? da sie je kupić do tych starych elmotów?

kurde rozłożyłem ten alternator na części, kupiłem łożyska, szczotki, regulator tylko nie bardzo widzi mi się zakładanie nowych szczotek bo pierścienie są wytarte, dodatkowo jeden jest tak wytarty że nowa szczotka nie wchodzi w ten rowek i nie wiem co z tym faktem zrobić?

#112 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 11:28

Kurde drożej Cię ten altek wyniesie niż byś nowy od razu kupił...

#113 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 12:52

Oczywiście, że można kupić. Koszt około 30zł z przesyłką. Poza tym kolega powyżej ma rację. Na sam alternator z kołem wydałeś 110zł. Do tego łożyska, szczotki, pierścienie i regulator to kolejne 100zł. I robisz go już drugi tydzień. A u mnie za tą cenę miałbyś taki alternator z gwarancją. A tak wymieniłeś wszystko, a za pół roku dostanie zwarcia międzyzwojowego, bo założę się, że go w żaden sposób nie sprawdziłeś po montażu i będzie kolejna 100 do wydania.

#114 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 29 listopad 2014 - 14:08

Mam jeszcze takie pytanie czy te pierścienie po których chodzą szczotki są wymienne? da sie je kupić do tych starych elmotów?

kurde rozłożyłem ten alternator na części, kupiłem łożyska, szczotki, regulator tylko nie bardzo widzi mi się zakładanie nowych szczotek bo pierścienie są wytarte, dodatkowo jeden jest tak wytarty że nowa szczotka nie wchodzi w ten rowek i nie wiem co z tym faktem zrobić?

jak miedzi na tych pierścieniach jest sporo można przetoczyć albo poradzić domowym sposobem mocując wirnik do unieruchomionej wiertarki i pilnik do ręki i wyrównać pierścienie

#115 Share jan34533

jan34533

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 17:32

Koło pasowe ma być idealnie prosto ustawione do w stosunku do pozostałych kół pasowych,

inaczej pasek długo nie pochodzi

Głupoty piszesz, w kombajnach  (Bizon, Fortschritt) paski są  nawet odwrócone a koła nie są w osi i chodzą latami.

#116 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 18:59

Sam głupoty piszesz. Jak chcesz robić tak jak te tępaki w PGR-ach to rób, ale nie udzielaj takich porad innym.

jak miedzi na tych pierścieniach jest sporo można przetoczyć

Tak, to można zrobić.

albo poradzić domowym sposobem mocując wirnik do unieruchomionej wiertarki i pilnik do ręki i wyrównać pierścienie

Tak i przy 3000 obr/min. szczotki przestaną już dotykać pierścieni i zaczną się posty: alternator ładował, a po "naprawie" pierścieni przestał.

#117 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 09:24

Jaki alternator do c-360 ? No przepraszam ale sami piszecie wszedzie ze zamiast kupowac chinszczyzne z allegro za 200zl to lepiej kupic cos starego na szrocie i zregenerowac bo czesci tanie a teraz mi piszecie ze mnie to wyjdzie nie wiadomo ile. Porzadne alternatory sa po 400zl-500zl wiec tutaj po regeneracji zamkne sie co najwyzej w polowie tej ceny czyli ok 200zl

Rozmawiałem wczoraj z wujkiem i powiedzial ze zna kogos kto nabije nowe pierscienie, wiec moze uda sie to tak zalatwic. Stoczyc nie wiem czy by sie dalo bo jeden rowek dosc gleboki sie wydaje.

@Elektrotechnik dobra dobra nie strasz mnie tu jeszcze jakimis zwarciami po pol roku ;). Czlowiek chce cos sam zrobic porzadnie a wy tylko zniechecacie najpierw piszecie kup na szrocie a potem opowiadacie o zwarciach miedzyzwojowych. Powiedz mi jeszcze to na czym zarabiasz? skoro tez musisz kupic stary alternator czesci i robocizna i jeszcze mozesz sprzedac go za 200 z gwarancja?

#118 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 10:01

@Elektrotechnik dobra dobra nie strasz mnie tu jeszcze jakimis zwarciami po pol roku ;)

Nie straszę Cię, tylko ostrzegam, bo tak się często zdarza tym bardziej, że alternator będzie pracował zamontowany na silniku, który ma takie drgania, że śruby się same wykręcają. Ludzie sobie myślą, że po co dawać komuś zarobić skoro można to samo samemu zrobić. Jednak w większości przypadków samodzielna naprawa wychodzi dużo drożej.

Czlowiek chce cos sam zrobic porzadnie a wy tylko zniechecacie najpierw piszecie kup na szrocie a potem opowiadacie o zwarciach miedzyzwojowych.

Nikt Cię nie zniechęca, tylko jest różnica między profesjonalną regeneracją, a tym co Ty robisz. Sprawdziłeś chociaż mostki prostownicze? Masz chociaż czym to zrobić? Nie mówię tu o mierniku z biedronki, bo tym raczej nic nie zdziałasz. A uzwojenia? Też wymagają sprawdzenia, żeby było pewne, że za pół roku się nie rozlecą.

Powiedz mi jeszcze to na czym zarabiasz? skoro tez musisz kupic stary alternator czesci i robocizna i jeszcze mozesz sprzedac go za 200 z gwarancja?

Nie będę wnikał w szczegóły, ale Ty wspomnianych pierścieni nie kupisz taniej niż za 30zł, a ja mam je u siebie w warsztacie za 4zł bez ruszania się z domu. Podobnie jest z resztą części, czyli szczotki, regulatory, łożyska, mostki, obudowy, stojany i wirniki.

#119 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 10:51

Nikt Cię nie zniechęca zrobisz sam porządnie i będziesz miał ładowanie w ciągniku i satysfakcję, że zrobiłeś to sam  :). Ja wybrałem coś takiego http://allegro.pl/no...4810553373.html ,koszt regulatora do tego to 17 zł,  przekonam się czy dobrze zrobiłem, jak będzie źle to kupie od elektrotechnika następny najwyżej  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 11:15

Faktycznie wygląda na oryginał Elmot, więc dobrze zrobiłeś. Tylko coś gościu tanio sprzedał, ja miałem kilka nowych z zapasów z PRL, to poszły po 250 zł. Ale to może dlatego, że dałem gwarancję jak za nowy ze sklepu.