Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szeroka folia - problem

52 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 08 czerwiec 2012 - 19:31

Szeroka folia - problem Sprawdziłem szybkość obrotów wałków w owijarce po 1 obrocie na 1 i 2 zębatce i na mniejszej wolniej się obraca
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szeroka folia - problem Dzisiaj, 05:57
  •  

#22 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 21:33

Szeroka folia - problem dzięki @Bubel500 na dniach założe łańcuch na małe zębatki łańcuch i problem powinien minąć

#23 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 09 czerwiec 2012 - 16:44

Szeroka folia - problem Witam ponownie. Owijam bele i folią 500 (wąską) i po owinięciu 9 razy całkowicie folia pokrywa bele.Więc owijam 18 razy. Folia zachodzi na siebie w połowie.
Chyba ten typ tak ma. Będę owijał 18 razy.
P.S A jak w waszych owijarkach jest? tzn. po ilu owinięciach folią całkowicie pokryje folia belę?
Zetor Team

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 18:02

Szeroka folia - problem folią 500 owija się 24razy a 750 16 razy.

Edytowany przez damian40000, 09 czerwiec 2012 - 20:14.

#25 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 09 czerwiec 2012 - 20:11

Szeroka folia - problem Ja robię bele różnej wielkości i przy 120*120 zakrywa po 11 obrotach owijam 22razy ale przy 150 po 15 [30] obrotach a przy 100 po 10[20]. jakoś szybko ci zakrywa @bubel
@ damian folią 750 owija się 16 razy.
Mam owijarkę tylko na folię 500 i pytam z ciekawości- którą zębatkę się zmienia? Tą na wałkach czy tą na środku?

Edytowany przez mariuszd93, 09 czerwiec 2012 - 22:07.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#26 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 20:19

Szeroka folia - problem przy mojej owijarce te zembatki przy bębnach są podwójne. Żeby przestawić trzeba rozpiac łańcuchy skrócić je i założyć na mniejsza zembatkę.

#27 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 20:24

Szeroka folia - problem Ok. Dzięki :)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#28 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 czerwiec 2012 - 21:54

Szeroka folia - problem U mnie w Sipmie na folii 500mm belka owija się cała po 10-11 razach więc po 20-22 już jest cała owinięta. Nigdy nie zwracam uwagi na te magiczne 24 tylko jak widzę że ostatnia warstwa zakryła już pierwszą to kończę owijać. Przeważnie 22 razy

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#29 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 22:02

Szeroka folia - problem

przy mojej owijarce te zembatki przy bębnach są podwójne. Żeby przestawić trzeba rozpiac łańcuchy skrócić je i założyć na mniejsza zembatkę.

Oryginalnie powinieneś mieć dwa komplety łańcuchów, długie i krótkie, ja przy tekli mam dwa komplety

#30 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 22:18

Szeroka folia - problem moja jest z ryk kupiona od producenta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 05:42

Szeroka folia - problem Ok, dzięki.
Jak owijałem 750 po 16 razy to wyszło 25 bel.A jak bym owijał 500 po 24 razy to by wyszło z 15 bel. :)

Edytowany przez bubel500, 10 czerwiec 2012 - 06:17.

Zetor Team

#32 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 07:57

Szeroka folia - problem A jaką długość ma folia 750?

#33 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 08:47

Szeroka folia - problem

Ok, dzięki.
Jak owijałem 750 po 16 razy to wyszło 25 bel.A jak bym owijał 500 po 24 razy to by wyszło z 15 bel. :)

Może źle zakładasz folie na rolki, zwróć uwagę że jedna kręci się wolniej i na nią powinna wchodzić folia ze szpuli,druga rolka kręci się szybciej o ok;60-70% dzięki czemu następuje rozciąganie foli.Rozciągnięcie foli sprawdza się następująco- na szpuli z folią rusujesz pisakiem dwie kreski w odległości od siebie 10cm,po przejściu foli przez rolki odległość między kreskami powinna być 15,5-17cm, wtedy jest ok.

#34 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 08:58

Szeroka folia - problem @ptaszyna coś kręcisz z tymi rolkami one są napędzane rozwijającą się folią a nie napędzają folię.... Sposób dobry z tymi kreskami. Można też zmierzyć szerokość folii na beli powinna być 42 do 38 cm przy 500 folii

#35 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:32

Szeroka folia - problem @mariuszd93 nic nie kręce i nie napisałem że napędzają folie, tylko że obracają się z różną prędkością( są połączone ze sobą przekładnią zębatą)."Wolniejszą" rolke napędza szpula(powinna być o nią oparta), następnie "szybsza" rolka (w przerwie pomiędzy nimi) rozciąga folię.Tak jest w porządnych owijarkach(i powinno tak być),chociaż widziałem różne wersje owijarek "rzemielśniczych",między innymi stałem się posiadaczem jednej znich.Niestety musiałem w niej przerobić podajnik do foli, żeby działał w sposób opisany wyżej.Dlatego zgłębiłem tamat podajnika i tak się tu "wymądrzam". ;)

#36 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:37

Szeroka folia - problem Ok .rzeczywiście jest taka przekładnia w mojej owijarce też[ Rolmako]. Nie zrozumiałem wcześniejszej wypowiedzi :)

#37 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:41

Szeroka folia - problem Co do wielkości zębatek: szeroką folią ma się owijać dużą zębatką tak jak autor tematu robił i tak jest dobrze. Poniżej cytuje z instrukcji metal-fach:

"Nowa owijarka po wyprodukowaniu jest przystosowana do owijania folią o szerokości 500mm. W celu zmiany folii na 750 mm należy na ścianie ramy obrotowej (od strony przekładni łańcuchowej) poluzować łańcuch za pomocą napinacza. Zdjąć łańcuch z koła zębatego Z-11 na głównym wałku a następnie zamienić koło Z-11 na koło większe Z-16, które jest w komplecie..."
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#38 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 17:36

Szeroka folia - problem jeżeli regulacja jest na głównym wałku to tak a jeżeli jest przy walcach to tam trzeba na mniejsza przełożyć.

#39 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 17:38

Szeroka folia - problem czy wielkośc balota nie ma znaczenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 20:35

Szeroka folia - problem Ma znaczenie w sensie że im większy balot tym więcej trzeba obrotów żeby go owinąć ,ale prędkości obracania beli zmieniać nie trzeba