Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem.

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share luku86

luku86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 14:29

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. a bedzie ktoś wiedział ewentualnie jakiś schemat podrzucił jak podłączyć kontrolki w kabinie 60 te które informują o załączeniu kierunkowskazów na przyczepie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Dzisiaj, 03:24
  •  

#22 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 15:15

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. W 360 nie ma i nigdy nie było kontrolek kierunkowskazów przyczepy. Nie wiem kto taka głupote wypisał że były i do pierwszej i do drugiej osobne ale to nie jest prawda jest tylko jedna ogólna i koniec na tym.

#23 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 13 czerwiec 2012 - 15:31

a bedzie ktoś wiedział ewentualnie jakiś schemat podrzucił jak podłączyć kontrolki w kabinie 60 te które informują o załączeniu kierunkowskazów na przyczepie??

Najprostsza wersja:
Jak chcesz to zrobić to musisz podprowadzić kabel od złączy (tych co idą na kierunki) do kontrolki i później na masę i już świeci.

A jak chcesz żeby było realistycznie to podłączasz kabel od gniazda świateł w ciągniku do kontrolki i już.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#24 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 15:43

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Ale i tak będzie migała zawsze nawet bez przyczepy. Pomyśl trochę zanim coś napiszesz.

#25 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 16:47

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Nie jakieś " Pomyśl trochę zanim coś napiszesz" Bo ja wiem co napisałem i wiem że ona będzie migać bez przyczepy.Podałem najprostsze rozwiązanie, bo prowadzenie kabli od lamp z przyczepy to nie wiem czy takie by było fajne.

Można zastosować dziewięcio (czy tam ilu żyłowy kabel) wtedy dwa pozostałe kable podłączy się do kierunków i przed gniazdem przyczepy trzeba będzie wyciągnąć kable i zrobić taką wtyczkę na dwa kable w ciągniku i te kable będą szły do kontrolek.

Lub zastosować takie gniazdo 13 biegunowe http://www.forch.pl/...800_Fit_0_0.png
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#26 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 13 czerwiec 2012 - 17:02

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. @ loce jak zwykle genialne pomysły :ph34r: :blink: .
Nie żebym to robil bo nie widzę takiej potrzeby ale żeby wiedzieć czy świeci kierunek w przyczepie trzeba dać plus na gniazdo do przyczep przez tą właśnie kontrolkę [szeregowo] . Jak obwód się zamknie zaświeci i kontrolka i kierunek w przyczepie.
tyle że jak któraś z żarówek będzie spalona druga też nie zaświeci

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#27 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 18:16

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Nie jakieś genialne pomysły tylko ja mówię jak zrobione ma mój znajomy...

A jak podłączysz do gniazda do przyczep to odłączysz przyczepę i tak będzie migał jak włączysz.Chyba że obwód będzie otwarty.

#28 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 19:13

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. a koledzy troszke inny problem moze ktos wie jaka instalacje kupic bo wlasnie zamierzam wiem za jest kilka rodzajow i napewno wielu producentow?

#29 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 19:39

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. @Locke Zrozumiałem że jemu chodziło o kontrolkę kierunkowskazów konkretnie przyczepy więc twoje rozwiązanie z kabelkami w gniazdku przyczepu zupełnie nie ma sensu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 19:44

Nie jakieś genialne pomysły tylko ja mówię jak zrobione ma mój znajomy...

A jak podłączysz do gniazda do przyczep to odłączysz przyczepę i tak będzie migał jak włączysz.Chyba że obwód będzie otwarty.

Widzę że nie rozumiesz co to znaczy połączyc szeregowo. I co znaczy pojęcie zamknięcia obwodu czy otwarcia to ta dyskusja nie ma sensu

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#31 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 19:51

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. @Mariuszd93 A pewien jesteś że przy połączeniu szeregowym dwóch żarówek (kontrolki i światłą głównego) kierunkowskaz (a czasem dwa z dwóch przyczep) będzie świecił pełnym światłem???

#32 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 20:00

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Nie będzie świecił pełnym światłem bo na każdej żarówce będzie spadek napięcia ale będzie świecił . 2 przyczepy do c360 to raczej po szosach nikt nie ciąga a przy 1 spadek nie będzie az tak duży.
Nigdy tego nie praktykowałem napisałem tylko najprostszy według mnie sposób.

#33 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 20:07

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Owszem ciągają 2 przyczepy po drogach. A to że spadek napięcia będzie to i ja wiem bo to oczywiste ale pytanie czy kierunkowskaz zaświeci na tyle mocno żeby go było widać w dzień. Bo jeśli napięcie rozłoży się po 6V na żarówke to zapomnij o świeceniu bo będzie się tylko lekko żarzyć ale jeśli rozłoży sie proporcjonalnie do mocy żarówek to by było do zaakceptowania. Sam niewiem jakby to było w rzeczywistości ale dowiem się.

#34 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 20:21

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Obawiam się że to jednak kiepski pomysł
Czym większa moc w tym przypadku żarówki tym mniejszy opór wiec myśle że zaświeci tylko żarówka od kontrolki .

#35 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 czerwiec 2012 - 20:30

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. O czym Wy w ogóle piszecie? Chcecie podłączać żarówkę do gniazda tylko po to żeby sobie świeciła? Aby kontrolować czy światła kierunku jazdy w poszczególnych przyczepach świecą należy zastosować specjalny przerywacz kierunkowskazów z kontrolą prądu i wyjściami na trzy kontrolki. Inaczej się nie da. I tak nie jest to rozwiązanie doskonałe, bo można w ten sposób kontrolować tylko ilość świecących żarówek a nie ich kolejność, przerywacz wykrywa przepalenie żarówki w jednej z przyczep lub ciągniku, a nie pokazuje która to żarówka. Innymi słowy trzy kontrolki świecą się jak podłączymy dwie przyczepy. Gdy przepali się żarówka w ostatniej przyczepie to trzecia kontrolka gaśnie. Ale trzecia kontrolka też gaśnie jak przepali się żarówka w ciągniku (a nie pierwsza).

#36 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 20:32

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Specjalnego przerywacza nie trzeba. Kiedys mojemu tacie zbudowałem prościutki układ na jednym tranzystorze który właśnie kontrolował przepływ prądu w przewodzie (mój tato zastosował go do kontroli działania światła "stop") można by zastosować taki układ zwielokrotniony do kontroli dwóch kierunkowskazów.

Edytowany przez Karol445, 13 czerwiec 2012 - 20:37.

#37 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 czerwiec 2012 - 20:55

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Tak właśnie działa ten przerywacz. Najlepiej zamontować taki od C-330M.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 09:21

Widzę że nie rozumiesz co to znaczy połączyc szeregowo. I co znaczy pojęcie zamknięcia obwodu czy otwarcia to ta dyskusja nie ma sensu

Wiem co to jest podłączenie szeregowe i co to jest zamknięcie i otwarcie obwodu.I dyskusja nie ma sensu z tobą bo prawie każdy mój post jest krytykowany przez ciebie niezależnie od tego co tam napiszę.