Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem.

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share master228

master228

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 18:38

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Witam !

Mam w moim ursusie c 360 3p problem, a mianowicie, nie mam swiateł krótkich. Kluczyk w pozycji 1 - swieca sie postojowe, 2 - postojowe, 3 długie. Czytałem ze mogą być źle podłaczone kable, zamieniłem i były krótkie na 2. A kierunkowskazów wcale nie ma, bo przerywacza nie ma, nie wiem jak go podłączyć bo nodkad pamietam go tam nie było. Aha i jeszcze jedno ostatnie pytanie. Czy na oryginalnej prądnicy zamiast lampy tylnej roboczej mozna zamontować halogen ? Czy musi być alternator ?

Czekam na odp.
Pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Dzisiaj, 03:19
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:07

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Że nie masz krótkich to pewnie kable źle podłączone.
Kierunkowskazy to załóż przerywacz i powinno być po sprawie ja nie to zobacz czy jest prąd i masa w lampie.
Możesz założyć halogen, nie musisz zakładać alternatora.Ale jak masz to załóż lepiej to niż prądnica.

Edytowany przez locke, 05 czerwiec 2012 - 19:08.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share master228

master228

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:19

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. jakiąś bardziej wyjaśniającą wypowiedź mógł bym prosić ? ;(

#4 Share mateuszursus3454

mateuszursus3454

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:29

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Lepiej weź gościa co ma pojęcie i Ci na prawi :) Możesz założyć jeden halogen bez alternatora :)

#5 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:41

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Kolego jak nawet nie umiesz przerywacza podłaczyc to sie nie bierz w ogole za podłączanie swiatel bo jeszcze instalacje spalisz. Taka rada ode mnie ;)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#6 Share master228

master228

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:49

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. kurde myślicie ze łatwo o kogoś kto coś kuma, jak kuma to nie ma czasu albo coś. wytłumaczył by ktoś a nie..

#7 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:55

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. przerywacz podlączasz do kabli prądowych od przełącznika kierunków i od stacyjki kabel prądowy do przrywacza i tyle.
podłączenie swiatel krotkich watpie zeby ktos Ci wytłumaczyl bo jak sa kablepomieszane to Ciezko bedzie. A do tyłu mozesz załozyc 1 halogen jak masz prądnice tak jak pisali koledzy wyżej. Dodatkowy kabel na halogena prądowy masz w prawej tylnej lampie jak sie nie myle.

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:57

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Bezpieczniki sprawdzałeś(odtyczy swiateł mijania)?

#9 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:04

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. albo moze w lampach Ci styki nie łączą albo masz żarówki spalone na światłach krótkich?? Miałem tak w swoim zetorze.

#10 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:21

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Z tymi światłami to niestety sam musisz dojść bo jak masz coś zepsute to nikt ci nie pokaże przez forum co a przerywacz kierunkowskazów podłącza się pod styk prądu po kluczyku w stacyjce czyli że pod styk na którym jest prąd jak wciskasz kluczyk Tam pod 2 od góry bezpiecznikiem powinny być podłączone kierunki Sprawdź może masz od skrzynki przewód wolny od 2 styku tam właśnie ma byc podłączony i drugim biegunem pod środkowy styk przełącznika. Mam nadzieję że jasno napisałem Jakby coś nie tak było to na gg pisz to mogę pomóc

Edytowany przez Karol445, 10 czerwiec 2012 - 18:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:45

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Dołączam się do pytania kolegi @ zorzyk2... Sprawdź bezpieczniki jak tego nie zrobiłeś. Jak nie wiesz który jest od świateł to leć po kolei (poruszaj nimi i patrz czy światła świecą lub też przeczyść)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#12 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 21:10

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Po pierwsze schemat po drugie miernik (ewentualnie żarówka) i jazda sprawdzaj najpierw od stacyjki gdzie jest prąd a gdzie znika najlepiej trochę zdemontować zegary będziesz miał lepsze podejście. Te instalacje naprawdę nie są trudnę chwile posiedzieć pomyśleć i już zrozumiesz. :) Mogą być jeszcze zaśniedziałe styki.

#13 Share master228

master228

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 13:39

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem.

przerywacz podlączasz do kabli prądowych od przełącznika kierunków i od stacyjki kabel prądowy do przrywacza i tyle.
podłączenie swiatel krotkich watpie zeby ktos Ci wytłumaczyl bo jak sa kablepomieszane to Ciezko bedzie. A do tyłu mozesz załozyc 1 halogen jak masz prądnice tak jak pisali koledzy wyżej. Dodatkowy kabel na halogena prądowy masz w prawej tylnej lampie jak sie nie myle.

W schemacie jest ze przerywacz nalezy podłączyć od srodkowej śrubki w przełączniku i do drugiego od góry albo od dołu bezpiecznika, tylko nie mam pojecia czy od dołu czy od góry.

Edytowany przez master228, 06 czerwiec 2012 - 15:25.

#14 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 14:00

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. prawdopodobnie od dolu, chyba ze ktos grzebal w kablach
swiatla jak pisali wczesniej, bezpieczniki, moze gdzies sie kabel przepalil lub odlaczyl przy skrzynce

Polska B

#15 Share master228

master228

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 15:24

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. dobra panowie przerywacz zrobiłem. A ze światłami dalej lipa, jak przełoże kable 56A z 56B to sa albo krókie albo długie w zalezności z której strony jest który kabel.

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 15:48

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Znaczy, że na stacyjce nie masz wyjścia, bo tam przekładasz te kable? Jeśli tak, to stacyjka.

#17 Share master228

master228

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 15:57

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. no na stacyjce kable zamieniam. Czyli stacyjka do wymiany ?

#18 Share master228

master228

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 17:53

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. wymieniłem stacyjke oi nadal to samo.

#19 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 czerwiec 2012 - 20:46

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. To najlepiej w lampie poszukaj,ale to raczej problem nie tkwi w lampie Nie wiem musisz sam rozwiązać.

Ja dzisiaj robiłem instalację w 3p to myślałem że wyjde z siebie.Tam kable były tylko w stacyjce,bezpiecznikach i na startrrze.Najlepiej weź popatrz jakie kolory kabli tam przychodzą w lampach i przy stacyjce.Dopiero jak bedziesz wiedział co i jak to wtedy zrobisz tak jak ja.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 18:47

Przerywacz kierunkowskazu i swiatła przednie, problem. Instalacja prosta jak budowa cepa. Nie masz próbówki żeby zobaczyć gdzie prąd dochodzi a gdzie nie???
Gruby kabel przy stacyjce na styk 30 kluczyk wciskasz i sprawdzasz gdzie jest prąd i tam podlączasz kabelek od 2 od góry bezpiecznik za bezpiecznikiem podłączasz obwód kierunków i ja mam obwód wzbudzenia z lampką kontrolną ładowania do tego można dołączyć silniczek od wycieraczki jak ktoś potrzebuje. Dalej za bezpiecznikiem lecisz kabelkiem do przerywacza a po przerywaczu do środkowego styku przełącznika kierunkowskazów. od skrajnych styków przełącznika lecisz wiązką do tylnego złącza tego pod siedzeniem i dodatkowo dwa przewody do lampki kontrolnej Już prościej się chyba nie da wytłumaczyć.