Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 11:09

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych Zapraszam do podzielenia się informacjami na temat upustów cenowych jakie udało wam się uzyskać przy zakupie maszyn (a może nie tylko np. nawozy środki) oraz przede wszystkim w jaki sposób je wynegocjowaliście. Szczególnie mile są widziane całe historie, a nie tylko liczba złotówek jakie udało wam się "urwać". Jest to pierwszy założony przeze mnie temat na Agro Foto, mam nadzieję, że przysłuży się nam rolnikom w wyrabianiu umiejętności negocjowania dobrych cen, oraz umożliwi przepływ informacji między kupującymi ponieważ uważam, że w dużej mierze dilerzy żerują na niewiedzy rolników dotyczącej realnej wartości maszyn. Myślę, że wielu forumowiczów zgodzi się ze mną, że ceny maszyn są sztucznie zawyżone, i często nas ostro kroją, więc nie dajmy się łatwo. Pozdrawiam, liczę na ciekawe posty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych Dzisiaj, 12:30
  •  

#2 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 12:37

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych /

Edytowany przez Pawell18, 19 kwiecień 2013 - 17:54.

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#3 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 05 czerwiec 2012 - 12:59

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych My jak kupujemy środki do produkcji, nawozy nasiona itp. to składami z kilkoma sąsiadami zbiorowe zamówienie i zawsze udaje nam się sporo utargować.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 13:18

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych Ja z ojcem kupywaliśmy ferdka 3125 93r. za 45tyś. za dostawe 500km chciał 3 tyś. Utargowaliśmy darmową dostawe. :)

Edytowany przez Michalc355, 06 czerwiec 2012 - 05:57.

#5 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 czerwiec 2012 - 14:04

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych Ja wynegocjowałem cene około 15 tys na ciągniku u dealera, tzn też sam do mnie zadzwonił, że pójdzie taniej, ale to dlatego, że w mojej wsi nie ma tej marki i jak sam mi powiedział będą mieć taką jakby reklamę. Także trzeba kombinować na wszystkie sposoby.

Wiem, że nic nie wiem.

#6 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:01

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych Mam taką prośbę piszcie konkretnie jaki model rok i tak dalej, bo to wtedy da pełen obraz, ponieważ co innego dostać upust 5 tys. na ciągniku o mocy 50kM a co innego 150 konnym.

#7 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 09:08

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych i najlepiej jeszcze cenę wyjściową, bo nie sztuka dostać u dealera upust 15tys na ciagnik (taki sam) który u innego dealera na starcie jest np 10tys tańszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 09:17

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych

Ja wynegocjowałem cene około 15 tys na ciągniku u dealera, tzn też sam do mnie zadzwonił, że pójdzie taniej, ale to dlatego, że w mojej wsi nie ma tej marki i jak sam mi powiedział będą mieć taką jakby reklamę. Także trzeba kombinować na wszystkie sposoby.

Znając życie to diler ciebie przekręcił wciskając ci taką ciemnotę, bo takie upust dałby każdemu kto chciałby się targować. Zasada handlu polega na tym aby wpoić kupującemu że oferta dla niego jest wyjątkowa i najbardziej korzystna w twoim przypadku mu się to udało.

#9 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 10:05

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych .

Edytowany przez Pawell18, 19 kwiecień 2013 - 17:53.

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#10 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 12:46

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych Odnosząc się do wypowiedzi Pirell to właśnie o to chodzi, aby nie dać się nabrać na chwyty marketingowe sprzedawców.
Zastanawiam się czy tak jak w przypadku branży samochodowej dilerzy maszyn rolniczych posiadają umowy z fabrykami na dostawę określonej ilości maszyn, tzn. że muszą ileś sztuk w roku sprzedać. Uważam, że to jest słaby punkt i w negocjacjach można to wykorzystać. Mojemu wujkowi udało się utargować w ten sposób obniżkę ceny na peugot 406 kombi w automacie z 125 na 96 tys zł. Dobry wynik prawda?? Chodzi o to, że nawet jeśli diler tego peugota nie zarobił na sprzedaży to i tak zarobi na serwisie no i wypełni umowę z fabryką.

#11 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 06:42

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych To prawda, chcą wpoić nam, że oferta jest wyjątkowa. Jak kupywałem swojego MF-a to chwalił go miód cud i w ogule (mówił skrzynia szybka jak się szybko jeździ, a dynashift to już wogule komfort,tak). Kontem oka patrzyłem na niego i podszedł do czybki z przodu przy podłodze i zaczą dotykać slupka czy nie pordzewiały, jak obadał to dodał to do listy zalet oferty. Mam przeczucie, że gdyby tam była rdza to by nic nie mówił. Zapomniał dodać, że siłowniki od szyberdachu i tylnej szyby do d*py są (ja nie sprawdziłem, on nie powiedział).

Edytowany przez Michalc355, 17 czerwiec 2012 - 06:46.

#12 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 09:16

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych 2009/2010 hew holland td5030 cena startowa ok. 125tyś. końcowa 112tyś. był koniec roku oraz maszyna stała na placu tak więc dealerowi zależało na sprzedaży.
A my nie byliśmy zdecydowani czy nie wziąć czerwonego odpowiednika czyli jx80...

#13 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:02

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych Facet od którego brałem blachę na dach powiedział mi jak to jest z rabatami itp.
Wzywa się gościa do wyceny, on mierzy, liczy, liczy i podaje cenę ale od razu wspomina, że do negocjacji więc zaczynają się twarde negocjacje i schodzi z ceny nawet poniżej zysku bo to końcówka, bo to, bo tamto i robi wodę z mózgu tak, że w końcu stwierdzasz że musisz wziąć od niego bo inny na pewno tyle rabatu nie da.

Są takie promocje, że człowiek kupi coś czego normalnie za darmo by nie wziął - jakoś tak to w kabarecie było :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:01

Ale urwał czyli negocjacje przy zakupie maszyn rolniczych Znając cenę producenta można sobie założyć maksymalny rabat na poziomie 12% więcej urwać się nie da i to pod warunkiem że kupuje się coś już kolejny raz lub jakieś duże zakupy robi, ostatnio 12% wytargowałem a nawet nie długo targowałem w fino za hydramet 3B, taniej niż w premiumtrade

Dodaj odpowiedź