Zaloguj się, aby obserwować  
KILO

Jaki nowy ciągnik do tura na 45ha

Polecane posty

Ja bym Ci proponował zefir 85k lub 85 bardzo fajne ciągniczki nie są zadrogie przeważnie pracują w gospodarkach komunalnych miałem okazje nim pracować z turem oraz kosiarką rotacyjną i bardzo wygodnie się nim pracuje z tego co wiem to jest mało awaryjny i ekonomiczny

 

Ja bym ci proponował zefir 85 lub 58k bardzo fajne ciagniczki są one z pronara i nie są zadrogie bardzo fajnie się nim pracuje mialem okazje pracowac z turem oraz kosiarką rotacyjną i bardzo fajny ciągniczek z tego co wiem to nie są wcale takie awaryjne i sa ekonomiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ursus@ mylisz sie kolego widzialem go na zywo i w rodzinie wujek ma i narzeka na niego. Przecieki juz ma a ma 200mth. Znajomy kupil rok temu i juz mu lozysko gdzies w skrzyni poszlo. Farmtrac do tura to tylko max 25ha. Rewers mechaniczny do tura to lipa. Możecie sie tu sprzeciwiać ale i tak uwazam ze to szajs.

 

 

Widzisz mój wujek ma słonia w stodole...

 

Macie teraz naprawdę spore wymagania, jeszcze nie dawno większość robiła na starych c-360, a teraz jak ciągnik ma rewers mechaniczny to już lipa, wstyd do niego wsiadać no nie ?

 

Zaskoczę ciebie, mój kolega ma FT 675 DT z turem i obrabia 45 ha, do pomocy ma JD 2650 i c-360 i co ? Daje sobie radę.. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/361875-farmtrac-675dt/

 

Więc pisanie, że FT z turem tylko na 25ha jest dziecinne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

U znajomych po 2200 mth ślizga się sprzęgło w farmtraku oczywiście z turem. Było też kilka pierdółek serwisowych no ale za 125tyś to nic lepszego nie znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja już bym wolał dopłacić 20tys. i mieć john deera wiedząc że jest to znana marka z dużym doświadczeniem i mam pewność że się tak szybko nie zepsuje. Mimo że więcej pali to przynajmniej bym się nie wstydził jeździć farmtrackiem lub ursusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

do tura najlepiej sprawdza sie ciagnik z ramą tak jak starsze 914 zetor 8145 no i JD Mka lub Rka ale jesli ktos nie przżuca kilka tys bel rocznie turem + obornik to taki FT dla przecietnego rolnika wystarcza...a strsznie go tutaj krytkujecie szajs ....itd oczywiscie ma minusy revers mechaniczny ale ta marka bardzo dobze sie sprzedaje pytanie dlaczego...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

@rmiecz8 Widzisz ja bym wolał trochę dołożyć i kupić Fendta, bo wstyd jeździć ciągnikiem na mostach Made in China...

Tak pisać można bez końca.

Każdy kupuje to co uważa i na co go stać, niby parę tyś. a dla niektórych te parę tyś robi ogromną różnicę.

 

Po za tym co z tego że kupi drogi ciągnik, jak nie będzie go stać na utrzymanie go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Dlatego ja kupuje fendty. Wolę nawet używanego fendta za 80 tys. ale ft jest o wiele słabszy a kupuje go dlatego dużo ludzi bo jak na taką cenę to w miarę przyzwoicie wygląda. Chociażby za 1 fendta można mieć 2 ft i jeszcze zostanie ale u mnie taki ft by roku nie wytrzymał a fendty vario jeżdżą i nadal je kupuje mimo że są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ursus@ kolego dziecinny to Ty jesteś. Ja koledze tylko radze żeby nie kupil bubla. Bo to że ty masz farmtraca to mnie to szczerze mówiąc koło chu** obchodzi. Slyszalem wiele opini o farmtrackach i wiem co mówie. Ciągnik moze i nie drogi ale jego wykonanie teeż do kitu.

 

Pozdro.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Dlatego ja kupuje fendty. Wolę nawet używanego fendta za 80 tys. ale ft jest o wiele słabszy a kupuje go dlatego dużo ludzi bo jak na taką cenę to w miarę przyzwoicie wygląda. Chociażby za 1 fendta można mieć 2 ft i jeszcze zostanie ale u mnie taki ft by roku nie wytrzymał a fendty vario jeżdżą i nadal je kupuje mimo że są drogie.

Ma racje za 120 tyś miał byś igiełkę fendta z ładowaczem pod kolor i osprzętem miałby on może jakieś 10lat więc jak na fendta to mało bo te stare jeżdżą już koło 40 lat i jeszcze posłużą. A kto kupuje ciągnik bo ładnie wygląda ?? Edytowano przez kamin60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Zależy kogo na co stać.

Do tura podstawa to rewers, mechaniczny szybko zużyje sprzęgło więc najlepiej jak jest elektro-hydrauliczny. Poza tym jest on dużo wygodniejszy w użyciu. Jeśli ciągnik ma robić też dużo w polu to obowiązkowo półbiegi.

Moim zdaniem ciągniki takie jak JD 5R, MF 54** i Fendt 200/300 to ideał do takich zadań. Jeśli będą wykonywały wszystkie pracę od oprysków poprzez pracę z ładowaczem i kończąc na orce to ich zakup jest całkowicie uzasadniony.

Ja osobiście mam JD 5720 z ładowaczem jako ciągnik pomocniczy i jestem z niego bardzo zadowolony.

Jeśli masz mało kasy to już pozostają ciągniki z niższej półki ale obowiązkowo z rewersem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Ja proponował bym Kubotę M6040. Jest to ciągnik stworzony do pracy z ładowaczem: sprzęgło mokre, rewers hydrauliczny, doskonała widoczność i wydajna hydraulika, a do tego bardzo oszczędny :) I ten fenomenalny skręt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj