nasil90

Czy ktoś z Was jest chory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nasil90    97

Czy ktoś z was jest chory i pracuje w gospodarstwie chodzi mi o choroby długotrwałe

ja jestem chory na cukrzycę ale wcale mi to nie przeszkadza B) B) B)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mój ojciec ma astmę oskrzelową i trochę mu to przeszkadza

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Nie tyle choroba co kalectwo:mój tata nie ma palców u lewej ręki i prowadzi gospodarkę. Jedyne czego nie może zrobić to doić krów dojarką(nie ma jak podpiąć aparatu), no i są problemy przy różnych naprawach, nie może śruby przytrzymać itd...A do reszty się przyzwyczaił, nawet słomę w kostkach podaje widłami B) tylko musi mieć opaskę specjalną na nadgarstek bo odciski mu się robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Mój kolega stracił prawą rękę w okolicach barku, czyli nie ma jej wogóle. Może nie uwierzycie ale czasami doi krowy sam i podłącza aparat, wykonuje wszystkie prace polowe ciągnikiem. To się nazywa zawziętość

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Może to nie jest choroba ale uczulenie na ziarno. Wszystko mię swędzi całe lato i teraz trochę , ale ziarka z przyczepy zwalam


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mój brat cioteczny też to ma alergie na kurz ze zboża przy zwalaniu zboża trochę się poprzygląda i cały nos czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Mój brat cioteczny też to ma alergie na kurz ze zboża przy zwalaniu zboża trochę się poprzygląda i cały nos czerwony

 

Ja jestem uczulony na kurz... B) Ale ma to swoją zaletę...W żniwa nie zwalam zboża do magazynu..... B) Robie aby za kierowce.... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Może to nie jest choroba ale uczulenie na ziarno. Wszystko mię swędzi całe lato i teraz trochę , ale ziarka z przyczepy zwalam

 

 

Ja też ale tylko na jęczmień bo z uczuleń na inne zboża już wyrosłem.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Ja jestem uczulony na kurz... B) Ale ma to swoją zaletę...W żniwa nie zwalam zboża do magazynu..... B) Robie aby za kierowce.... B)

 

To masz fajnie... Pomimo strasznej alergii na pyłki i kurz to zwalanie czy ładowanie przyczep cały czas stanowi moją "działkę" - ale bez maseczki to ani rusz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Mi wypadł dysk(mam 15lat) tylko że do środka i nie dało się już go wstawić w swoje miejsce wiec przeszedłem operacje na początku wakacji tego roku gdzie usunięto mi jakąś część tego dysku zaraz po operacji nie mogłem przez 3 tygodnie siadać ale w tym było najgorsze to że nie było jak sie wysrać B) B) B)

Byłem na końcu września na badaniach i jak na razie jest dobrze.

Ciągnikiem jeżdżę ale we wakacje mogłem siadać to zetorem juz robiłem tylko w transporcie.

Tak ogólnie to troszku przeszkadza bo nic ciężkiego w tej chwili powyżej 2-3 kg nie mogę podnosić wiec wszystkie ciężkie prace wykonują bracia

 

 

Życzę zdrowia dla wszystkich chorych!!

Edytowano przez andrzej2110
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Ja jestem chory na "Szkołofobie" myśle że każdy zna tą chorobę

 

Pozdro dla tych którzy na nią cierpią B) B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

znam ja bardzo dobrze B) ale coz zrobic B) jak trzeba to trzeba,poza tym jak sie troche urozmaici lekcje to da sie wytrzymac B) No a moja siostra w przeciwieństwie do mnie w miare lubi szkole ale za to na pole ma uczulenie B) hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a na moja chorobę cierpią wszyscy użytkownicy AF nazywa się afotobia


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulka    0

Panie Zuras jak to jest z tym dyskiem przez co on Ci wypadł przez dzwiganie czy jak

Pytam bo sie trochu boje od jakiegoś czasu chodze do pediatry na kręgosłup bo pmnie napierdziela mam trudności z jazdą MF hehehe a o spaniu wygodnym mozna zapomnieć ale robić trzeba. Jak bedziesz to odp bede Ci bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

jak macie uczulenie na zborze np. jak napisał quercus na jęczmień

to może wogule nie siać zboża dla waszego zdrowia

hehe B) B) B) :lol:


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja na nic nie mam uczulenia ani nie jestem chory ;]

 

Mój dziadek zawsze cos zrobi raz mu beczka palec przy trzasła musieli mu odcinać naskórek jak miałem 6lat to krowa na polu dziadkowi roga w brzuch w biła pół roku temu dziadek miał wylew padło na prawą stronę mózgu nic nie mówi chodzić już moze ale najgorsze że jak chce coś nam powiedzieć to mu nie rozumiemy i on sie denerwuje i my sie denerwujemy.

 

Wylew dostał jak szedł z obory na drogę zawsze chodził tak rano po oprzencie

 

A dzidek gospodarke kocha ale już nic nie moze nam pomóc niestety ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
jak macie uczulenie na zborze np. jak napisał quercus na jęczmień

to może wogule nie siać zboża dla waszego zdrowia

hehe :lol: B) B) B)

 

Jedynym lekarstwem na to jest Ca (wapń) . Piję i wtedy nie mam problemu z uczuleniem.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Nie wiem do konca dlaczego wypadł ten dysk

nawet sie pytałem lekarza i on do konca niewiedział

po prostu to mogło sie stac na w-f jak cwiczyłem albo nawet ze niefortunie np. plecak podniosłem przychylajac sie

dzwigajac niby za bardzo sie nie przemeczałem ja bardziej pracowałem ciagnikiem

byłem operowany w Centrum Zdrowia dziecka w między lesiu

operacja sie udała itp i teraz chodze gdybm nie miał tej operacji to w tej wchiliprawdo[podobnie miałbym uszkodzony woreczek mocziowy czy jakos tak io bym teraz nie trzymał moczu i bym miał niedowład stóp czyli bym nie mógł normalnie chodzic operacje miałem konic czerwca a 4 lipca wyszłem do domu po operacji byłem tylko 8 dni w szpiotalu a na trzecii dzic juz chodziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Czy ktoś z was jest chory i pracuje w gospodarstwie chodzi mi o choroby długotrwałe

ja jestem chory na cukrzycę ale wcale mi to nie przeszkadza B) B) :lol:

 

zastanawiałem się długo czy napisać taki temat, ale w końcu zrezygnowałem, ponieważ uznałem że to każdego indywidualna sprawa albo że się ktoś doczepi iż poszukuję współczucia. Widzę że temat przegieba lużno to też odpisze. Podobnie jak Nasil90 też mam cukrzycę, ale nie zgodzę się że wcale mi to nie przeszkadza. Jeżeli popełnię błąd czyli za dużo zjem albo za dużo podam insuliny to w każdym przypadku tracę siłę i muszę choć na chwilę przerwać pracę, co oczywiście przeszkadza... trzeba się jedynie przyzywczaić, że jeśli chce się pracować w gospodarstwie z taką chorobą to należy szczególnie uważać ! Niedawno minęło 8 lat a już odczuwam skutki tej choroby mimo 22 lat, które skończę w marcu...Mimo to mam nadzieję że dam radę, a na 50 ha (obecnie) się nie skończy B)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zuras to również życze szybkiego powrotu do zdrowia

 

P.S. miłej gry w John Deere North American Farmer hehe :lol:


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

1 rajdik właśnie o to chodzi trzeba umieć dobrać sobie dawkę insuliny i trzeba mieć przy sobie coś słodkiego na wszelki wypadek ja czasami też przyjerzdżam do domu bo mi słabo czy coś ale albo coś zjem albo " dam sobie w żyłę " i wracam do roboty najgorzej jest w upały są bardzo duże wachania poziomu cukru i trzeba dużo wody pić ja zachorowałem jak miałem 5 lat a teraz mam 17 i jakoś sobie radzę :lol:


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Rzadko zdarza mi sie chorowac,ale czasem na drugi dzien :lol: Ale wtedy pracuje,bo ojciec na zlosc duzo zajec wymysla. Chociaz trudno taka chorobe do dlugotrwalych zailczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj