piotrek07935

Prasa New Holland 841 problem

Polecane posty

Witajcie,

Mam taki problem, że podczas prasowania otwiera się tylna klapa prasy. Przeszkadza to w tym, że gdy się za bardzo otworzy to prasa staje a belkę trzeba wyjąć i rozwijać. Nie dawno przez to zerwał się TRYB który napędza łańcuchy podłogowe. Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam przerabiałem ten temat w new holland 835 w mojej były zatrzaski na komoze troche poluzniłem sprezyny i poskutkowało a jak ci to nie podzała to musisz miec cały czas wcisnieta wajche od odwierania klapy bo rozdzelacz w ciagniki puszcza olej


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomencki184    13

Zadzwoń do serwisu jeśli to jest pilne a jak nie to posprawdzaj te elementy ,które najwięcej pracują.Tak jak kolega pisał wyżej ja bym na zatrzaski obstawiał,wszystko jest możliwe.POzdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był serwis i powiedział że ciagnik Case jx 80 jest ok. Prasa jak sie otwierala tak sie otwiera. Kto miał taki problem i co tu zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

W 841 nie ma zatrzasków ale jest kostka, masz 2 przewody które idą od ciągnika pod zaczep bezpośrednio nad podbieraczem tam siedzi taka kostka 6x10 i z niej przewody idą dalej na siłowniki, w kostce są zaworki które trzymają ciśnienie spróbuj ją wyjąć i przeczyścić bo może jakiś paproch stoi pod zaworkiem a jak nie pomoże to spróbuj trochę zwiększyć nacisk na śrut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

spokojnie nic się nie zapowietrzy tylko uważaj aby czegoś nie zgubić albo zamienić , gdy uniesiesz klapę i zgasisz ciągnik powinno się ruszać dzwignią od hydrauliki i klapa nie powinna opuścić się nawet na milimetr tak samo po odkręceniu przewodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

też to przerabiałem....układ może się zapowietrzyć...wtedy tą śrubę od regulacji ciśnienia poluźniasz...pootwierasz i pozamykasz klape i bedzie odpowietrzony. Kolejna sprawa...możesz napiąć pasek od napędu górnego łańcucha[napinacz na lince obok licznika bel]....wtedy nawet mimo otwarcia komory górny łańcuch będzie się kręcił....zaleta tego taka, iż nigdy belka się nie ma prawa zatrzymać. Wada to taka, iż przy wysypie belki trzeba troszke inaczej postepowac tj. wylaczyc wom otworzyc klape wlaczyc wom...przy ciężkich belkach np z mokrej zielonej trawy należy dodatkowo szarpnac do przodu ciagnikiem...wtedy wyleci bezproblemowo.

Acha jeszcze jedno....zazwyczaj problem otwierania klapy wynika z przepuszczających siłowników

Edytowano przez boo45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jutro bede rozkręcał. Jak coś to napisze czy podziałało. A ile u was biorą od belki, znaczy prasowanie i owijanie sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

siłowniki też mogą być przyczyną ale to już więcej zabawy naciągnięcie paska raczej nic nie da, co do wyłąńczania wom to ja za każdym razem po owinięciu wyłączam i włączam dopiero po otwarciu klapy wtedy łańcuchy dolne nie niszczą belki, w cenach się nie orjentuję bo robię kiszonkę przyczepą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zawsze wyłaczam wom, ale ta klapa ciagle mi sie otwiera i musze dociskac co chwile w ciagniku. Ale teraz mamy przerwe z łakami to bedziemy cos kombinowac. A belki wychodzą zgrabne i zbite, a u sasiadów to stałe komory mają i sa w srodku luzne. No i po mojej zero plesni:)

 

No tak, owine bele, wyłacze wom, podnosze klape i właczam wom. I belot jest wtedy ładniejszy

Edytowano przez piotrek07935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

wom zawsze wyłączam choć nie jest to konieczne po prostu belki wychodzą lepsze bo czasem zdarza się że dolne łańcuchy trafią na sznurek i zanim zdąży wypchnąć bele łańcuch rozerwie sznurek u mnie problemem jest to że ciągnik w niej po prostu zdycha prasuje 1224 i porównując to w 4 obrotowych ciągnik chodzi znaczni lżej może to dlatego że bele są bardzo ciężkie w tym roku sprzedawałem słomę to średnia waga beli 160cm wyszła 370kg sianokiszonki nie robię bo szkoda łańcuchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jx 80 daje rade bez problemów, a beloty mocno zbite. Najpierw to 1200-1300 obrotów daje mu jak jest jeszcze mala belka, a puzniej to 1500 jak belka jest już wielka. I 1500 obrotów jak owijam to wtedy sznurek mocniej sciska.

 

A rozdzielacz rozkrecony jest już i chyba wytarł sie ten oring w nim i on przepuszcza. I go wymienimy. Teraz padaja deszcze wiec jest czas

Edytowano przez piotrek07935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

(...)u mnie problemem jest to że ciągnik w niej po prostu zdycha prasuje 1224 (..)

NIe pękają Ci łańcuchy zwijające? 1224 ma 120km to moim zdaniem wystarczająco do prasy, jak masz ustawiony zgniot że ciągnik zdycha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

łańcuch wymieniłem na nowe z tego co zauważyłem to tylko prowadnice mocno się zużywają a zgniot prawie max belki też max wielkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

ja tam do swojej dorobilem ze zwyklego ksztaltownika [] rozcialem na pol mialo byc na tymczasem, o dziwo dwa lata juz smiga i w sumie niewiele podtarte.

a prase juz sprzedalem wiec nie bede raczej wiedzial ile to dluzej wytrzyma.

 

co do zgniotu zmienilem prase na jd 550 i uwazam ze belki sa o wiele lepiej zbite, i ciagnik ma lzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D6206A    0

ja natomiast mam taki problem i za razem pytanie bo mam strasznie naciagniety ten glowny lancuch co sciska i formuje bele , i tak sie zastanawiam czy jest mozliwosc jego naszpanowania ? czy musze poprstu skrocic go wycinajac pare ogniwek? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewus21    0

witam mam pytanie czym się różnią te modele prasy new holand 644, 648, 650, 654, 658?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj