Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa New Holland 841 problem

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrek07935

piotrek07935

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 13:42

Prasa New Holland 841 problem Witajcie,
Mam taki problem, że podczas prasowania otwiera się tylna klapa prasy. Przeszkadza to w tym, że gdy się za bardzo otworzy to prasa staje a belkę trzeba wyjąć i rozwijać. Nie dawno przez to zerwał się TRYB który napędza łańcuchy podłogowe. Proszę o szybką odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa New Holland 841 problem Dzisiaj, 02:07
  •  

#2 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 15:55

Prasa New Holland 841 problem Witam przerabiałem ten temat w new holland 835 w mojej były zatrzaski na komoze troche poluzniłem sprezyny i poskutkowało a jak ci to nie podzała to musisz miec cały czas wcisnieta wajche od odwierania klapy bo rozdzelacz w ciagniki puszcza olej
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#3 Share Tomencki184

Tomencki184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Dziewczyny Rolnictwo :)))

Napisany 01 czerwiec 2012 - 19:29

Prasa New Holland 841 problem Zadzwoń do serwisu jeśli to jest pilne a jak nie to posprawdzaj te elementy ,które najwięcej pracują.Tak jak kolega pisał wyżej ja bym na zatrzaski obstawiał,wszystko jest możliwe.POzdro!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share piotrek07935

piotrek07935

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 19:38

Prasa New Holland 841 problem Był serwis i powiedział że ciagnik Case jx 80 jest ok. Prasa jak sie otwierala tak sie otwiera. Kto miał taki problem i co tu zrobic?

#5 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 19:38

Prasa New Holland 841 problem W 841 nie ma zatrzasków ale jest kostka, masz 2 przewody które idą od ciągnika pod zaczep bezpośrednio nad podbieraczem tam siedzi taka kostka 6x10 i z niej przewody idą dalej na siłowniki, w kostce są zaworki które trzymają ciśnienie spróbuj ją wyjąć i przeczyścić bo może jakiś paproch stoi pod zaworkiem a jak nie pomoże to spróbuj trochę zwiększyć nacisk na śrut

#6 Share piotrek07935

piotrek07935

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 19:43

Prasa New Holland 841 problem Tak własnie myslelismy, ale czy jak robierzemy tą koste to ten układ hydrauliczny sie nie zapowietrzy czy cos takiego?

#7 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 20:09

Prasa New Holland 841 problem spokojnie nic się nie zapowietrzy tylko uważaj aby czegoś nie zgubić albo zamienić , gdy uniesiesz klapę i zgasisz ciągnik powinno się ruszać dzwignią od hydrauliki i klapa nie powinna opuścić się nawet na milimetr tak samo po odkręceniu przewodów

#8 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 20:15

Prasa New Holland 841 problem też to przerabiałem....układ może się zapowietrzyć...wtedy tą śrubę od regulacji ciśnienia poluźniasz...pootwierasz i pozamykasz klape i bedzie odpowietrzony. Kolejna sprawa...możesz napiąć pasek od napędu górnego łańcucha[napinacz na lince obok licznika bel]....wtedy nawet mimo otwarcia komory górny łańcuch będzie się kręcił....zaleta tego taka, iż nigdy belka się nie ma prawa zatrzymać. Wada to taka, iż przy wysypie belki trzeba troszke inaczej postepowac tj. wylaczyc wom otworzyc klape wlaczyc wom...przy ciężkich belkach np z mokrej zielonej trawy należy dodatkowo szarpnac do przodu ciagnikiem...wtedy wyleci bezproblemowo.
Acha jeszcze jedno....zazwyczaj problem otwierania klapy wynika z przepuszczających siłowników

Edytowany przez boo45, 01 czerwiec 2012 - 20:20.

#9 Share piotrek07935

piotrek07935

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 20:21

Prasa New Holland 841 problem Dzieki, jutro bede rozkręcał. Jak coś to napisze czy podziałało. A ile u was biorą od belki, znaczy prasowanie i owijanie sianokiszonki?

#10 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 20:26

Prasa New Holland 841 problem może się przydać
http://www.fotosik.p...54cc76eed8.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 20:33

Prasa New Holland 841 problem siłowniki też mogą być przyczyną ale to już więcej zabawy naciągnięcie paska raczej nic nie da, co do wyłąńczania wom to ja za każdym razem po owinięciu wyłączam i włączam dopiero po otwarciu klapy wtedy łańcuchy dolne nie niszczą belki, w cenach się nie orjentuję bo robię kiszonkę przyczepą

#12 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 czerwiec 2012 - 20:41

Prasa New Holland 841 problem Za każdym razem wyłączasz wom???

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#13 Share piotrek07935

piotrek07935

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 20:45

Prasa New Holland 841 problem Ja tez zawsze wyłaczam wom, ale ta klapa ciagle mi sie otwiera i musze dociskac co chwile w ciagniku. Ale teraz mamy przerwe z łakami to bedziemy cos kombinowac. A belki wychodzą zgrabne i zbite, a u sasiadów to stałe komory mają i sa w srodku luzne. No i po mojej zero plesni:)

No tak, owine bele, wyłacze wom, podnosze klape i właczam wom. I belot jest wtedy ładniejszy

Edytowany przez piotrek07935, 01 czerwiec 2012 - 20:43.

#14 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 21:03

Prasa New Holland 841 problem wom zawsze wyłączam choć nie jest to konieczne po prostu belki wychodzą lepsze bo czasem zdarza się że dolne łańcuchy trafią na sznurek i zanim zdąży wypchnąć bele łańcuch rozerwie sznurek u mnie problemem jest to że ciągnik w niej po prostu zdycha prasuje 1224 i porównując to w 4 obrotowych ciągnik chodzi znaczni lżej może to dlatego że bele są bardzo ciężkie w tym roku sprzedawałem słomę to średnia waga beli 160cm wyszła 370kg sianokiszonki nie robię bo szkoda łańcuchów

#15 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 12:11

Prasa New Holland 841 problem a jak sobie JX80 daje radę w zmiennokomorówce ?

#16 Share piotrek07935

piotrek07935

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 14:33

Prasa New Holland 841 problem Jx 80 daje rade bez problemów, a beloty mocno zbite. Najpierw to 1200-1300 obrotów daje mu jak jest jeszcze mala belka, a puzniej to 1500 jak belka jest już wielka. I 1500 obrotów jak owijam to wtedy sznurek mocniej sciska.

A rozdzielacz rozkrecony jest już i chyba wytarł sie ten oring w nim i on przepuszcza. I go wymienimy. Teraz padaja deszcze wiec jest czas

Edytowany przez piotrek07935, 02 czerwiec 2012 - 14:37.

#17 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 21 czerwiec 2012 - 14:26

Prasa New Holland 841 problem

(...)u mnie problemem jest to że ciągnik w niej po prostu zdycha prasuje 1224 (..)

NIe pękają Ci łańcuchy zwijające? 1224 ma 120km to moim zdaniem wystarczająco do prasy, jak masz ustawiony zgniot że ciągnik zdycha?

#18 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 19:45

Prasa New Holland 841 problem łańcuch wymieniłem na nowe z tego co zauważyłem to tylko prowadnice mocno się zużywają a zgniot prawie max belki też max wielkości

#19 Share michal99166

michal99166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 08:26

Prasa New Holland 841 problem potrzebuje własnie te prowadnice o których pisał kolega wyżej te na podłodze, jakby ktoś miał to odkupie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 21:14

Prasa New Holland 841 problem ja tam do swojej dorobilem ze zwyklego ksztaltownika [] rozcialem na pol mialo byc na tymczasem, o dziwo dwa lata juz smiga i w sumie niewiele podtarte.
a prase juz sprzedalem wiec nie bede raczej wiedzial ile to dluzej wytrzyma.

co do zgniotu zmienilem prase na jd 550 i uwazam ze belki sa o wiele lepiej zbite, i ciagnik ma lzej.