Tomek2213

przyczepa samozbierajaca t055 kunów

Polecane posty

Tomek2213    0

Witam.Posiadam własnie taką przyczepę i mam jedno pytanie czy ktos nią zbierał trawę na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116
Napisano (edytowany)

tak-mokrą trawę kilka-kilkanaście godzin po skoszeniu, bez noży tnących oczywiście, bo konstrukcja by nie wytrzymała... trzeba było kłaść nie więcej niż metrową warstwę, bo trzęsło całą przyczepą. ogólnie całe motowidła wpychające masę to brukiew i nawet przy dobijaniu siana trzeba uważać.

dodatkowo dużym problemem był wjazd na pryzmę-brak łamanego dyszla dawał sie we znaki i kiedy koła przyczepy i ciągnika "siadały" na pryzmie to przyczepa jechała na podbieraczu jak na płozie-efekt po każdej akcji trzeba było go prostować.

szybkość zbioru prawie jak przy sianie-ciapek w zależności od grubości wałka szedł na 2 lub 3 polowej. Nie można było jednak robić zbyt grubych wałków z dłuższej trawy bo jak już złapała takiego splątańca to ciągnęła aż sprzed ciągnika:)

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

nie ręczę że Ci się nie rozsypie-u mnie od wstrząsów pękała juz rama przy motowidłach, i dwukrotnie Tata spawał sprzęgło... Przyczepa jest trochę przydelikatna do noży


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;) Ja też robiłem taką przyczepą sianokiszonkę na pryzmę (współpracowała z ciągnikiem o mocy 60km) tylko nie miała noży założonych bo się bałem o konstrukcję, że może się wyłamać.Na kupce C360 sobie poradzi z przeciągnięciem. Myślałęm żeby dorobić adapter na tył z wałkami ponieważ ręczne rozciąganie jest męczące.Ita przyczepa jest dobra do takiej pracy jeżeli ma się łąki blisko ponieważ ma małą obiętość i trzeba dużo kursów robić z sianokiszonką;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

posiadam taka przyczpe, do dużego ciągnika jest zbyt delikatna, u mnie przy wozeniu kukurydzy, ursus 330 ja rozerwal ,ze az oparla się na kolkach od pobieraka, według mnie zbyt delikatna maszyna do dużych cignikow, a jak już to trzeba się obchodzić jak z jajkiem, zaczepisz pobierakiem o ugnieciana pryzme , przy podczepionym ciągniku 80 koni z napedem , przyczepa nie ma szans. jedynie tylko do siana i slomy. druga sprawa, ta przyczepa posiada tylko 5 nozy tnących i jeden nagarniacz, który daje spore ilości za jednym podaniem, wiec zbyt lekko nie jest, no i to szarpanie, a dlugosc ciecia 20 pare cm wiec tak jakby i nie pocite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Czy ktoś z was używa takiej przyczepy do codziennego załadunku i transportu świeżo skoszonej trawy?? jak sobie z nią radzi taka przyczepa??


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

trawe zbiera bardzo dobrze, pod warunkiem ze podbieracz jest kompletny, i tyle co na wysokość tyl blach da się nazbierać.  jest dosyć pojemna, chodziaz wizualnie wygląda na nie duza, posiadam ten większy model , niebieski kolor,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Splendor    0

Witam wszystkich mam pytanko... mianowicie czy oriętujecie się czy można gdzieś jeszcze kupić cześci do tych przyczep? z góry dziękuje za odpowiedzi... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

pomimo ze to polska produkcja części nie dostaniesz na każdym kroku, tak jak np. do metal fach,  jak wymieniałem oslony do pobieraka to musialem się najezdzic bo nigdzie nie mieli, tych przyczep wyszla niezbyt duza ilość . Mysle wyzbyc te zlomostwo a na te miejsce kupic jeszcze jedna krone, np. 3200 czy 2800, niemieckie solidne przyczepy. w przyczepie z kunowa żeby uzupelnic palce trzeba caly pobierak odjąć i rozebrać bo sa nakładane na rurke, tylko polak potrawi upierdzielic takie dziadosctwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
    • Przez sebastian1224
      Witam mam problem z posuwem w swojej przyczepie Claas sprint 445s 
      Mianowicie chodzi o to że nie mogę cofnąć taśmy 
      Chodzi tylko do przodu i to tylko z jednego guzika a z guzika który jest do cofania nie chodzi 
      Ktoś miał z was taki przypadek i wie na czym polega usterka?
    • Przez Morela15
      Witam 
      Czy ktoś posiada taką przyczepę? Warta uwagi? Można prosić opinie? Czy ktoś wie jak wygląda cenowo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj