Skocz do zawartości

Zdjęcie

przyczepa samozbierajaca t055 kunów

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomek2213

Tomek2213

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 maj 2012 - 21:30

przyczepa samozbierajaca t055 kunów Witam.Posiadam własnie taką przyczepę i mam jedno pytanie czy ktos nią zbierał trawę na kiszonkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przyczepa samozbierajaca t055 kunów Dzisiaj, 05:46
  •  

#2 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 30 maj 2012 - 21:53

przyczepa samozbierajaca t055 kunów tak-mokrą trawę kilka-kilkanaście godzin po skoszeniu, bez noży tnących oczywiście, bo konstrukcja by nie wytrzymała... trzeba było kłaść nie więcej niż metrową warstwę, bo trzęsło całą przyczepą. ogólnie całe motowidła wpychające masę to brukiew i nawet przy dobijaniu siana trzeba uważać.
dodatkowo dużym problemem był wjazd na pryzmę-brak łamanego dyszla dawał sie we znaki i kiedy koła przyczepy i ciągnika "siadały" na pryzmie to przyczepa jechała na podbieraczu jak na płozie-efekt po każdej akcji trzeba było go prostować.
szybkość zbioru prawie jak przy sianie-ciapek w zależności od grubości wałka szedł na 2 lub 3 polowej. Nie można było jednak robić zbyt grubych wałków z dłuższej trawy bo jak już złapała takiego splątańca to ciągnęła aż sprzed ciągnika:)

Edytowany przez ahme999, 30 maj 2012 - 21:53.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#3 Share Tomek2213

Tomek2213

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 maj 2012 - 08:41

przyczepa samozbierajaca t055 kunów A jeśli bym założyłbym noże tnące. Bo ona by chodziła z c-360

#4 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 31 maj 2012 - 08:53

przyczepa samozbierajaca t055 kunów nie ręczę że Ci się nie rozsypie-u mnie od wstrząsów pękała juz rama przy motowidłach, i dwukrotnie Tata spawał sprzęgło... Przyczepa jest trochę przydelikatna do noży
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#5 Share Tomek2213

Tomek2213

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 maj 2012 - 09:11

przyczepa samozbierajaca t055 kunów sprzęgło raczej wytrzyma bo je z kolegą przerobiłem

#6 Share Damianrolnik158

Damianrolnik158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 13:36

przyczepa samozbierajaca t055 kunów Witam;) Ja też robiłem taką przyczepą sianokiszonkę na pryzmę (współpracowała z ciągnikiem o mocy 60km) tylko nie miała noży założonych bo się bałem o konstrukcję, że może się wyłamać.Na kupce C360 sobie poradzi z przeciągnięciem. Myślałęm żeby dorobić adapter na tył z wałkami ponieważ ręczne rozciąganie jest męczące.Ita przyczepa jest dobra do takiej pracy jeżeli ma się łąki blisko ponieważ ma małą obiętość i trzeba dużo kursów robić z sianokiszonką;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 13:16

przyczepa samozbierajaca t055 kunów posiadam taka przyczpe, do dużego ciągnika jest zbyt delikatna, u mnie przy wozeniu kukurydzy, ursus 330 ja rozerwal ,ze az oparla się na kolkach od pobieraka, według mnie zbyt delikatna maszyna do dużych cignikow, a jak już to trzeba się obchodzić jak z jajkiem, zaczepisz pobierakiem o ugnieciana pryzme , przy podczepionym ciągniku 80 koni z napedem , przyczepa nie ma szans. jedynie tylko do siana i slomy. druga sprawa, ta przyczepa posiada tylko 5 nozy tnących i jeden nagarniacz, który daje spore ilości za jednym podaniem, wiec zbyt lekko nie jest, no i to szarpanie, a dlugosc ciecia 20 pare cm wiec tak jakby i nie pocite.

#8 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 13:26

przyczepa samozbierajaca t055 kunów Czy ktoś z was używa takiej przyczepy do codziennego załadunku i transportu świeżo skoszonej trawy?? jak sobie z nią radzi taka przyczepa??
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#9 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 17:49

trawe zbiera bardzo dobrze, pod warunkiem ze podbieracz jest kompletny, i tyle co na wysokość tyl blach da się nazbierać.  jest dosyć pojemna, chodziaz wizualnie wygląda na nie duza, posiadam ten większy model , niebieski kolor,

#10 Share Splendor

Splendor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 10:07

Witam wszystkich mam pytanko... mianowicie czy oriętujecie się czy można gdzieś jeszcze kupić cześci do tych przyczep? z góry dziękuje za odpowiedzi... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:43

pomimo ze to polska produkcja części nie dostaniesz na każdym kroku, tak jak np. do metal fach,  jak wymieniałem oslony do pobieraka to musialem się najezdzic bo nigdzie nie mieli, tych przyczep wyszla niezbyt duza ilość . Mysle wyzbyc te zlomostwo a na te miejsce kupic jeszcze jedna krone, np. 3200 czy 2800, niemieckie solidne przyczepy. w przyczepie z kunowa żeby uzupelnic palce trzeba caly pobierak odjąć i rozebrać bo sa nakładane na rurke, tylko polak potrawi upierdzielic takie dziadosctwo