Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy opłaca się kupić , czy nająć

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:08

czy opłaca się kupić , czy nająć tak jak w temacie , mam pytanie czy opłaca się kupić sieczkarnie jednorzędową , na 7,5 ha kuku własnej , plus odrobek u sąsiadów za pomoc czyli dodatkowe 4 ha czy nająć samobierzną i odrobek odpada , ewentualnie moge świadczyć usługi transportem kuku . Proszę o odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy opłaca się kupić , czy nająć Dzisiaj, 08:46
  •  

#2 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:16

czy opłaca się kupić , czy nająć chyba lepiej wynająć , jeszcze kwestia jak kształtują się u Ciebie ceny wynajmu no i ile chcesz wydać na jednorzędówke
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#3 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:18

czy opłaca się kupić , czy nająć jesli masz mozliwosc to lepiej najac. taniej (liczac wszystkie koszty), lepiej pociete i szybciej. tylko uslugodawca musi byc uczciwy, sieczkarnia ma byc w dobrym stanie, ostre noze, dobrze ustawiony zgniatacz ziarna, itp. warto dac nawet pozornie wiecej, ale za lepsza usluge, bo twoje zwierzaki to docenia.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share CaseMx

CaseMx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 maj 2012 - 20:19

czy opłaca się kupić , czy nająć jednorzędową długo się kosi jakieś 2 ha na dzień i ropa idzie

#5 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 maj 2012 - 20:25

czy opłaca się kupić , czy nająć Na taki areał to lepiej wynająć

Wiem, że nic nie wiem.

#6 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 29 maj 2012 - 20:26

czy opłaca się kupić , czy nająć no właśnie jak kolega wyżej napisał ropa droga a jeździć jednorzędową to spalanie będzie spore.A po za tym jak Ci się zepsuje to dodatkowe nerwy, a tak to najmujesz i problem z głowy.Wiem co piszę bo mam od 20 lat kombajn jak coś się zepsuje to nerwy itp.Ale w sumie swoje to swoje :D

#7 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:36

czy opłaca się kupić , czy nająć dobra jednorzędowka też zrobisz dobra kiszonkę. My mamy pottingera gt ma ona cepy które rozwalają ziarno na miazge. Na długim polu zetnie nią do 3ha dziennie. Za usługę będziesz musiał zapłacić około 10tys. Jak masz czas i sąsiadów którzy ci pomogą to kup jednorzędowke.

#8 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:39

czy opłaca się kupić , czy nająć 7 ha- 10 tys zł ? no to dowaliłeś :D się uśmiałem ..
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#9 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 29 maj 2012 - 20:46

czy opłaca się kupić , czy nająć Polecał bym Ci kupić tą jednorzędówkę, paliwa może i spalisz niemało, ale wjeżdżasz w pole kiedy chcesz i jak chcesz, nie musisz nikogo prosić itd. A może zamiast jednorzędówki warto by było pomysleć o dwurzędówce, zawsze robota by szybciej szła i pytanie czy masz taki ciągnik żeby takie coś radzić.

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:49

czy opłaca się kupić , czy nająć 1100zł/ha płacisz i pokazujesz gdzie jest kukurydza i gdzie ma być pryzma. Nic więcej cię nie interesuje. A w tym roku pewnie drożej będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:06

czy opłaca się kupić , czy nająć

1100zł/ha płacisz i pokazujesz gdzie jest kukurydza i gdzie ma być pryzma. Nic więcej cię nie interesuje. A w tym roku pewnie drożej będzie.

Ile??? U nas na Mazowszu po 800. Sieczkarnia John deer kemper 6 rzędów + 2 ciągniki z forshritami 10 ton. i Wszyscy tyle Biorą.

#12 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:09

czy opłaca się kupić , czy nająć tak ale najmiesz sąsiadów odwieziecie ugnieciecie i za połowe ceny którą podałeś zetniesz, a dobra jednorzędówka nigdy nie dorówna dobrej samobierznej i to nawet nie podlega dyskusji.

#13 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 29 maj 2012 - 21:10

czy opłaca się kupić , czy nająć u nas bez ciągników samobieżną biorą po 460 zł od hektara

#14 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:10

czy opłaca się kupić , czy nająć a u nas kosza jaguarem 6 rzędowym+ 3 ciągniki odbierają + 2 ciągniki gniotą.

#15 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 29 maj 2012 - 21:15

czy opłaca się kupić , czy nająć No u mnie ppodobnie. Ja biore 450zl/ha kosze claasem jaguarem 940 sieczkarnie użytkuje dopiero drugi rok.:). A co do tematu to lepiej Ci się opłaci wynajęcie sieczkarni niż kosić jednorzędową.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#16 Share piotrek420

piotrek420

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 29 maj 2012 - 22:17

czy opłaca się kupić , czy nająć gadek5228- teraz sieczkarni jest bardzo dużo i nie ma problemu z proszeniem się dzwonisz i przyjeźdżają. A wracając do jednorzędowej to odradzałbym kupno ponieważ zajmuje dużo czasu,a tak najmiesz sieczkarnie jeden dzień i masz z głowy. To u was trochę drogo biorą za cięcie bo tak jak u mnie to 400zł/ ha.

#17 Share martin6666

martin6666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i motorsport.
    Aktywny sędzia wyścigowy.

Napisany 29 maj 2012 - 22:24

czy opłaca się kupić , czy nająć Panowie, piszecie bzdury, która samojezdna tnie dobrze i ma gniotownik dobrze ustawiony, ja jeszcze z taką się nie spotkałem podczas świadczenia usług przez kilka firm. Gniotownik nie jest skręcony bo to jest oszczędność paliwa, przy tej samej kasie za ha i nie wierzę w to co tutaj piszecie. Osobiście polecam rzędówkę, takiej sieczki jak po takiej maszynie nie zobaczycie z żadnej samojezdnej, nie mówiąc o roztrzaskanym ziarnie. Dzięki, pozdro.

#18 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 30 maj 2012 - 05:56

czy opłaca się kupić , czy nająć Martin@ weź się nie ośmieszaj. To Ty powiieneś dopilnowac żeby sieczkarnia która przyjeżdża miala noże naostrzone i żeby gniotownik był skręcony. Klijent płaci i klijent wymaga. Jak bym Ci pokazał jaką ja robie sieczke to byś się ździwił i każde ziarne jest zgniecone!
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#19 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 31 maj 2012 - 20:29

czy opłaca się kupić , czy nająć Tylko żeby się przy samobieżnej wyrobić to też trzeba mieć sporo sprzętu swojego i sąsiadów. Ja koszę jednorzędową 5 ha, bo nie mam możliwości żeby się wyrobić przy takiej maszynie i dobrze kopiec ugnieść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 październik 2012 - 13:29

czy opłaca się kupić , czy nająć .

Edytowany przez peres100, 20 grudzień 2012 - 00:08.