Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z obrotami Ursus C-330

76 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 18:54

Problem z obrotami Ursus C-330 Co by nowego tematu nie zakładać.
Robiłem remont 330 jednakże przy silniku tylko zawory były ustawiane i wtryski. Teraz po złożeniu i odpaleniu sytuacje wygląda tak iż silnik wchodzi na jakieś 1500 obrotów później spadają do 600 i rosną do 800-1000 znowu spadają i tak w koło. To jeżeli gaz jest do ogranicznika. Jeżeli obroty ustawić na niskie do 800 silnik pracuje ładnie tylko troszkę więcej się wciśnie i sytuacja jak wyżej. Sprawdzone ponownie zawory wtryski i nic nie pomaga. Dodam iż filtry nowe, pompka pompuje i wszystko odpowietrzone. Dodam iż wcześniej silnik pracował ładnie równiutko jedynie przy odpalaniu na zimno łapał na kilka sekund na jeden cylinder. Jak na muj gust wszystko wskazuje na regulator obrotów tylko dziwi mnie że miałby się tak nagle w tak drastyczny sposób posypać
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z obrotami Ursus C-330 Dzisiaj, 05:40
  •  

#62 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 20:37

Problem z obrotami Ursus C-330 A zapłon ustawiłeś? a moze rozrząd? napisz cos więcej. pompa była odkrecana? Jak chodził przed remontem to po remoncie pompa mu się nie popsuła.

#63 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 20:43

Problem z obrotami Ursus C-330 jak pisałem nic w silniku poza zaworami i wtryskami nie było ruszane. Rozrząd itp nawet pokrywy nie miał zdjętej. Wcześniej silnik chodził równiutko dobrze się wkręcał, jedynie nierówno zapalał na zimnym siniku ale nie było to tragiczne a po prostu zauważalne
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#64 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 20:49

Problem z obrotami Ursus C-330 A może te fitry co założyłes?
Jak bedzie bedzie odpałony to pomusz mu pompką reczną..

#65 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 20:55

Problem z obrotami Ursus C-330 pompką próbowałem różnicy nie robi. Przy niedrożnym układzie paliwowy myśle że by się dusił bardziej a on z chodzi z obrotów jakby gaz miał odjęty i pochwili ładnie sie wkęca ale tylko troszkę.

#66 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 21:12

Problem z obrotami Ursus C-330 Miałem kilka takich przypadków, zazwyczaj to nowe końcówki niestety nie były sprawne, po za tym, pęknięta nieszczelna jedna z podkładek i zasysa powietrze, i raz mi się trafilo że powrót paliwa z wtryskiwaczy był zatkany, o ile przy ustawianiu nie "spiąłeś" zaworów tzn. ustawiłeś bez luzu.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#67 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 06:18

Problem z obrotami Ursus C-330 sprawdzę jeszcze te przewody i zmienię podkładki. Zawory ustawiałem na 0.2 sprawdzał je teraz znajomy mechanik i wszystko było ok, końcówki nie były wymieniane( w zeszłym roku wymieniałem) a tylko dla zasady ustawiłem.

znalazłem przyczynę. Niestety było tak jak od początku się obawiałem więc wina pompy wtryskowej (zapewne samego regulatora). Sąsiad jak sie okazało ma taką pompe w zapasie po przełorzeniu ciapek chodzi jak powinien. Zawiozłem dziś ta pompę ale było już za późno żeby ja sprawdzili.

Edytowany przez ukasz, 10 sierpień 2012 - 15:01.

#68 Share pimpel

pimpel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 16:05

Problem z obrotami Ursus C-330 Witam, aby nie zakłądać nowego tematu napiszę tutaj:
Mam też mały problemik z obrotami (mały ponieważ myślę, że dopiero się zaczyna) otóż bardzo rzadko ale jednak c 330 " nie chce mi się słuchać ręcznego" , stoi sobie na 800 obrotow nagle spada do 500, marny ze mnie mechanik więc mam nadzieję, że mi pomożecie :)
z góry dzieki za podpowiedzi :)
pozdrawiam :)

#69 Share mt3820

mt3820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:09

Problem z obrotami Ursus C-330 pewnie dzwignia sama się cofa, tak jak u mnie, ale nie myślałem jeszcze nad tym jak to naprawić, bo do 1200 trzyma ladnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 17:37

Witam!

Panowie mam takie pytanie. po odpaleniu i wgl w czasie pracy ciagnika az do momentu az sie dobrze rozgrzeje ciagnik dodaje sobie sam wysokich obroków. co jest przyczyną? pompa wtryskowa?

#71 Share krzychu151515

krzychu151515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 18:10

Problem z obrotami Ursus C-330 Może regulator obrotów?

#72 Share robert1004t

robert1004t

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 19:29

Problem z obrotami Ursus C-330 A moze za gesty olej w regulatorze? U nas po regeneracji pompy w 330 na superolu w regulatorze na zimnym silniku falowały bardzo obroty od wolnych po srednie, dopiero na wielosezonowym działało jak nalezy

#73 Share stiepan

stiepan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 19:40

Podepnę  się, ale pytanie trochę z innej beczki ale też chodzi o obroty silnika. Co może być przyczyną że ciapek słabo pali i silnik wolno wkręca się na obroty. Może to być wina wtryskiwaczy??

#74 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 18:24

no w pompie jest superol ale dzis zauważyłem ze i nawet na rozgrzanym silniku dostanie wysokich obrotów i czarna chmura dymu idzie z tłumika

#75 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 20:26

koledzy a zbyt mały stan oleju w regulatorze może być przyczyną tych obrotów?

#76 Share JanKrupa

JanKrupa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 10:18

ja mam cos tak zrobione w mojej c330 ze przeciągam zegar w senie maksymalne obroty to ok 3000 (zegar jet do 2500)

Najgorsze jest to ze moc nijak sie trzyma do obrotów bo mam drugą c330 i jak siądę na nią to tak jakby była 2 razy mocniejsza. 

Edytowany przez JanKrupa, 10 wrzesień 2016 - 10:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#77 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 18:58

Problem z obrotami Ursus C-330 Ale faktycznie takie obroty dostaje czy tylko licznik zawyża?