Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z obrotami Ursus C-330

76 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 06 wrzesień 2011 - 20:40

Problem z obrotami Ursus C-330 jest wszystko ok posłuchaj mojego
http://w897.wrzuta.p...zCKPwM9i9G/nagr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z obrotami Ursus C-330 Dzisiaj, 11:21
  •  

#22 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 21:11

streszczę sytuację pompa wtryskowa po regeneracji wtryski nowe ustawione ciągnik pali od strzała niestety pracuje tak jakby zmieniał obroty co o tym myślicie pytam fachowców bo wiem ze jest tu paru mechaników na forum http://w936.wrzuta.p...gVd5k/obraz_003

Pamiętaj nie zawsze po naprawie jest jak nowe , mnie też w c-360 jesien -zima i zimny silnik obroty falowały dopóki się olej w pompie troszkę nie podgrzal, mysle że to była chyba wina regulatora obrotów.Ja dawałem te pompe do naprawy 2 razy ( i po 2 razie tak się zaczeło dziac ale dopiero jesienia) a nie wiem ile razy poprzedni właściciel.Co ci szkodzi zapytać tez w warsztacie gdzie ja robili ewentualnie zawiez ja pod koniec gwarancji.Pozdrowienia.

#23 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 22:21

Problem z obrotami Ursus C-330 ja od siebie dodam że kiedy 60 zalałem do pełna bio to więcej już nie zaleje gdyż pozatykało pompe i falowało na wolnych czyszczenie 100 zeta i śmiga do dziś
ujowe paliwo to pierwsza przyczyna kłopotów, koleś kupił paliwo w baniaku duużym po herbicydzie (może z pół litra na dnie i myślał że to ropa) i robił 2 pompy

Edytowany przez darekalf, 06 wrzesień 2011 - 22:23.

#24 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 22:31

Problem z obrotami Ursus C-330 Masz lekko rozbieżnie ustawione dawki paliwa ale tylko leciutko na pompie, to wyjdzie tylko na dokładnym stole probierczym, lub różnica w otwieraniu wtryskiwaczy jest wieksza niż 1mpa(10bar), ale z tym można żyć,nic się nie stanie i raczej nie minie samo.... u rockiego jest znacznie lepiej nawet bym nie ruszał ale drażni troche ucho nierówny warkot
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 22:42

Problem z obrotami Ursus C-330 Chodzi jak charczek ze stara. Daj mu troche czasu, czasem regulator ma ciężko szybko przekręcić sekcjami właśnie po remoncie. Sprawdzałeś kąt wtrysku? Mi się wydaje że coś klepie w cylindrach.

Edytowany przez seweryn20, 06 wrzesień 2011 - 22:43.

KPK Kumurun Team

#26 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 07 wrzesień 2011 - 07:35

Problem z obrotami Ursus C-330 Najprawdopodobniej klepią mu zawory jak mają spory luz miedzy dzwigienką a trzonkiem lub jak napisał seweryn kąt wtrysku zawczesny

#27 Share pietrek1

pietrek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 07:42

Problem z obrotami Ursus C-330 zawory ustawione kąt no nie wiem rozrząd ustawiony na koła 0 do 0 tak jak było natomiast kąt kreska do kreski wiem że trzeba to ustawiać za każdym razem jak jest ściągana pompa a jak opóźnić kąt wtrysku co do klepania nic nie słychać nie wiem czy nie za dużo oleju wlałem do pompy bo 0.7 a jeden gość mi radził tylko do kreski facet który robił mi pompę przed chwilą z nim rozmawiałem wsłuchał się i stwierdził ze mam za późny kąt wtrysku dlatego obroty będą falować powiedział ze należy przyspieszyć pytał tez o zadymienie no i wcześniej nie wspominałem ale dymek przy dodawaniu gazu jest siwy no i zapytał od razu ile oleju do pompy wlałem
powiedzcie jak to zrobić aha i pytanie kiedy nastąpi opóźnienie a kiedy przyspieszenie obracając piastą pompy wtryskowej?

Edytowany przez pietrek1, 07 wrzesień 2011 - 09:31.

#28 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 07 wrzesień 2011 - 09:36

Problem z obrotami Ursus C-330 co do zapłonu to chyba nikt ci nie powie jak masz ustawic bo to trzeba byc i widziec prace ciagnika jak wchodzi w obroty jak odpala zimny i ciepły, zapłon ustaw wg instrukcji obsługi i wtedy zobaczysz co i jak, a co do ilości oleju to sporo go wlałes znam różne wersje starsze instrukcje podają ze od 0,17 - 0,25 w nowszej pisze że 0,60. Ja leje 0,30 i tak smarowanie pod rozbryzgiem

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 11:50

Problem z obrotami Ursus C-330 To nie jest to zrobione tak jak należy. W necie jest dostępna instrukcja, spokojnie ustawisz kąt wtrysku samemu. Puki silnik nie będzie ustawiony jak należy jaka kolwiek rozmowa na temat jego pracy mija się z cele..
KPK Kumurun Team

#30 Share pietrek1

pietrek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 12:33

Problem z obrotami Ursus C-330 dobra panowie znalazłem swoją starą instrukcję powiedzcie czego mogę użyć zamiast kołka ustalającego bo u mnie po prostu otwór zaślepiony bez kołka jest i potrzebuje zablokować odpowiednie położenie może to być np wiertło odwrotnie włożone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 07 wrzesień 2011 - 13:18

Problem z obrotami Ursus C-330 spokojnie moze byc ;)

#32 Share pietrek1

pietrek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 18:00

Problem z obrotami Ursus C-330 kąt wtrysku ustawiłem idealnie,ciągnik zapala i dymi tak jak trzeba mimo tego na wolnych obrotach czasem faluje,poza tym chodzi bardzo dobrze,myślę że to regulator obrotów nie daje sobie rady z nowymi sekcjami,zapewne pompiarz nic przy regulatorze nie działał,zaczekam aż zrobi kilkadziesiąt mth albo zawiozę ja na koniec gwarancji ;[

#33 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 07 wrzesień 2011 - 18:13

Problem z obrotami Ursus C-330 Jak ustawiłeś kąt tak że jak wpada wiertło w otwór to paliwo drga na pierwszej sekcji

#34 Share pietrek1

pietrek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 19:08

Problem z obrotami Ursus C-330 tak własnie ustawiłem

#35 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 19:14

kąt wtrysku ustawiłem idealnie,ciągnik zapala i dymi tak jak trzeba mimo tego na wolnych obrotach czasem faluje,

Może za niskie masz wolne obroty?Przy ilu faluje?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#36 Share pietrek1

pietrek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 19:19

Problem z obrotami Ursus C-330 nie ma reguły ale przy takich które nie przekraczają 1400 obr/min

#37 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 19:39

Problem z obrotami Ursus C-330 [quote name='pietrek1' timestamp='1315414829' post='782565']
kąt wtrysku ustawiłem idealnie,ciągnik zapala i dymi tak jak trzeba mimo tego na wolnych obrotach czasem faluje,poza tym chodzi bardzo dobrze,myślę że to regulator obrotów nie daje sobie rady z nowymi sekcjami,zapewne pompiarz nic przy regulatorze nie działał,zaczekam aż zrobi kilkadziesiąt mth albo zawiozę ja na koniec gwarancji ;[
[/quote
czyli rozumujesz że jedna sekcja nie przekręca sie razem z listwą?-niemożliwe ,regulator nie ma nic do tego, jeżeli sa nowe sekcje to możliwe że jedna ciężej pracuje po 10-15mth powinno minąć, ale dla mnie jak pisałem nierówno ustawione dawki lub nierówne ustawione otwieranie wtryskiwaczy
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#38 Share pietrek1

pietrek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 19:41

Problem z obrotami Ursus C-330 no nie wiem najlepszy facham od pomp na naszym terenie ustawiał pompę i ciśnienie na rozpylaczach

#39 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 07 wrzesień 2011 - 19:46

Problem z obrotami Ursus C-330 Zostaw narazie jak jest zrobisz parenaście mth i wtedy zobaczysz co i jak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Mendieta

Mendieta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 17:52

Problem z obrotami Ursus C-330 Witam. Co czym spowodowane są wysokie obroty silnika? Pod ciężarem obroty wkręcają się do 2600 a gdy bez ciężaru to do 2800! . Pytam bo wydaje mi się że są zbyt wysokie obroty jak na c330. Dodam że pompa i wtryski w regeneracji były w kwietniu. Z góry dzięki za odpowiedz.