Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja pobierania wody do opryskiwacza

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:56

Instalacja pobierania wody do opryskiwacza Witam
Proszę was o pomoc ponieważ mam stary opryskiwacz pilmetowski i szkoda mi go wykasować chciał bym przerobić pompę by pobierała wodę ze stawu, rzeki itd, założyć ją do zbiornika 1000l i podlewać nią wierzbę energetyczną (na niektórych ziemiach muszę ją podlewać). Stąd moje pytanie co trzeba dołożyć do niej by sama zaciągała wodę ??. Widziałem kiedyś jak gościu pobierał wodę z rzeki i bardzo mnie to ciekawi. Proszę o waszą pomoc
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja pobierania wody do opryskiwacza Dzisiaj, 21:30
  •  

#2 Share michalmaciek

michalmaciek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:57

Instalacja pobierania wody do opryskiwacza jeżeli podlewanie będzie bez pompy tylko po prostu woda będzie lała się z beczki, to z jednej strony wąż ssawny do rzeki/stawu a wyjście pompy do wlewu zbiornika. Jeśli chcesz podlewać z pomocą ciśnienia pompy to ja bym to widział tak, że na wężu ssawnym zawór dwudrożny w którym byłaby mozliwość przełączania ssania z rzeki luz ze zbiornika, a na stronie wylotowej taki sam zawór i jedno wyjście na zbiornik a drugie na węże podlewające.

#3 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:56

Instalacja pobierania wody do opryskiwacza Tak ale czy pompa bez przerabiania będzie zasysała wodę z kilku metrów poniżej?? Jak zrobić na początku żeby zassała. :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:03

Instalacja pobierania wody do opryskiwacza U mnie dwie pompy takie jak pilmetowskie same zaciągały wodę z rzeki. Wąż miał z 8 metrów i do rzeki było z 3 metry niżej.

#5 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 30 maj 2012 - 07:03

Instalacja pobierania wody do opryskiwacza Każda pompa ma określoną maksymalną długość węża i głębokość z jakiej może pobierać. Wiadomo, że da radę ciągnąć nawet poza te wskazania, ale wtedy siadają membrany i zaworki.

Edytowany przez maniek83, 30 maj 2012 - 07:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 30 maj 2012 - 18:55

Instalacja pobierania wody do opryskiwacza Dzięki wam za pomoc teraz to już pójdzie mi z górki:)

Dodaj odpowiedź