Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z maciorami

94 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 24 luty 2013 - 13:48

Problem z maciorami @barti212121
Być może przyczyna może być taka, że locha poroniła a przyczyn może być wiele mogła się o coś uderzyć czego np. nie zauważyłeś.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z maciorami Dzisiaj, 07:45
  •  

#42 Share jarekzak95

jarekzak95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 marzec 2013 - 18:35

Problem z maciorami mam taki problem wczoraj oprosiła mi się loszka ładnie 12 sztuk tylko nie ma pokarmu i jest agresywna do prosiąt,weterynarz był dał je na mleko oksytocyne czy coś takiego i na chwile przyszło dała siare ale znów dziś problem z mlekiem co robić daje co 5 godzin tom oksy-coś tam ,doradzcie co robić

#43 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 15 marzec 2013 - 18:41

Problem z maciorami po pierwsze zbadaj temp. jak ma powyżej 39,2 to coś na gorączke koniecznie np jakiś biowetalgin 1cm na 10 i dodatkowo jakiś dobry antybiotyk np.lincospectin lub coś z enroflokacyną

Edytowany przez ZETTI77, 15 marzec 2013 - 18:43.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share jarekzak95

jarekzak95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 18:52

Problem z maciorami nie ma gorączki sprawdzałem

czym może być spowodowane brak mleczności ,pierwsze mi się taki przypadek stał

#45 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:02

Problem z maciorami a jesteś pewien że wydaliła łożysko?

#46 Share jarekzak95

jarekzak95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:23

Problem z maciorami tak zawsze tego pilnuje ,to raczej nie to pozatym ma słabo rozwinięte gróczoł mlekowy

#47 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:37

Problem z maciorami antybiotyk możesz podać, a jakiej rasy ta loszka?

#48 Share jarekzak95

jarekzak95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 13:23

Problem z maciorami mieszaniec f1 i chyba tu jest błąd mój musze się przestawić na rasy rodzicielskie bo to mieszaniec pbz x hypor

#49 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 16:55

Problem z maciorami A jak wygląda sytuacja dziś?

#50 Share jarekzak95

jarekzak95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:44

Problem z maciorami poprawiło się jest ok waliłem zastrzykami z oksytocyny tak mi kazał weterynarz i jest ok dawałem co 4-5 godzin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Lesio

Lesio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 luty 2014 - 14:44

Problem z maciorami Witam Forumowiczów. Piszę bo mam problem z macoirami. Prosięte rodzą się martwe, prawidłowo wykształcone. Po 115 dniu ciąży podaję im Genestran i później po 24 godzinach Oxytocynę gdyż tak polecił weterynarz. Ostatnio na 13 prosiąt tylko 3 urodziły się żywe: pierwszy i dwa ostatnie. Reszta niestety zwłoki. Szczepię lochy na parwowirozę. Zastanawiam się czy ma to związek z mykotoksynami bo zauważyyłem że pszenica ma grzyba. Kupiłem proszek Mycosan (albo jakos tak bo nie pamiętam dokładnie nazwy) i teraz nie wiem czy to coś da. Następna maciora ma sie prosić na 4 marca i nie wiem co będzie. Próbuję wszystkiego. Może wiecie czy nie powinienem szczepić na coś jeszcze? Pomóżcie mi jakoś.

#52 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 12 luty 2014 - 22:33

Problem z maciorami podajesz oxy przed rozpoczęciem porodu??
Ile czasu trwa poród? jakie są przerwy między kolejnymi prosiętami?
Próbowałeś wyciągać prosiaki ręcznie?

#53 Share Lesio

Lesio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 luty 2014 - 12:13

Problem z maciorami Tak zaleciła weterynarka. Jak podam po tych 24 godzinach oxytocynę to zacznie się w ciągu godziny prosić.
Prosi się szybko. Około 4 godzin i po porodzie. Przerwy międzi prosiętami to tak średnio 15-20 minut. Nie wyciągałem ręcznie bo wydaje mi się że to szybko idzie. Tylko dlaczego tak wychodzi że pierwszy i dwa ostatnie były żywe? i dlaczego na wygląd zdrowe i wykształcone w pełni prosiaki rodzą się martwe?

#54 Share michu320

michu320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 luty 2014 - 23:04

Problem z maciorami Cześć. Mam problem z moją produkcją a mianowicie: brak rui u macior nawet po dwukrotnym albo trzykrotnym podaniu pg600, żywione pszenżyto 45%, kukurydza kiszona 45% , premiks, śr. sojowa i rzepakowa. Druga sprawa od pewnego czasu prosięta tuż po urodzeniu chudły i wiele padało , dopiero po zaszczepieniu macior żelazem na ok. 2 tyg. przed oproszeniem sytuacja się poprawiła chociaż jeszcze nie dokońca jest wporządku. Po odsadzeniu prosięta jedzą mniej paszy i wolno rosną. Proszę o porady jeśli ktoś miałby jakiekolwiek podejrzenia.

#55 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1290 postów

Napisany 15 luty 2014 - 08:32

Problem z maciorami A nie zapasłeś tych macior ? moim zdaniem zadobre żywienie. Ja maciorom daje tylko mieszanka jęczmień/owies i żyto , po wyproszeniu dodatkowo polfamix. i zauważyłem że pszenżyto nie dla macior [jak dawałem mioty były małe i problemy z rują ]

#56 Share michu320

michu320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 luty 2014 - 14:25

Problem z maciorami Zapasione napewno nie są, ostatnio przez pewien czas dawałem tym nieprośnym lochom tabletki Ovulik i u jednej już wystąpiła ruja. Czy przyczyną tych problemów mogą być mikotoksyny?

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2014 - 11:10

Problem z maciorami Przede wszystkim wyrzuć tą kukurydze bo to jest najgorsza pasza jaka tyko może byc dla loch a w takim udziale masz po prostu bombe mykotoksynową. Kukurydza tylko dla zwierzat powyżej 40kg ale nie dla loch. Druga sprawa to teraz zimą po odsadzeniu trzeba podnieśc energie no i obowiązkowo doświetlanie 16h dziennie 250lux.

#58 Share michu320

michu320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 luty 2014 - 23:07

Problem z maciorami dzięki bartas, od jutra zero kukurydzy dla macior, a jeśli w tej kuku rzeczywiście są mykotoksyny to po jej wycofaniu po jakim czasie powinienem zobaczyć poprawę ? Dodam że od kilku dni stosuje preparat przeciw mykotoksyną Hamecomould dry.

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2014 - 19:35

Problem z maciorami Z prosietami może być problem dopóki nie wyproszą sie te które były kryte na paszy z kukurydzą bo jak już mówilem jest to olbrzymie źródło mykotoksyn które negatywnie wpływaja na ruje i na płód. Lochy podobnie. Jak zaczna Ci się grupy które nie beda mialy kontaku na porodówce z ta nieszczęsną kiszonką to problem z kryciem powinien zacząc ustępować ale preparat na mykotoksyny proponuje stosować cały czas. Nie znam tego twojego ale na tym nie powinienes oszczedzać bo te po 15zł za kg to zwykłe glinokrzemiany które wiaża 5 podstawowych mykotoksyn czyli efekt jest taki że nie ma go w ogóle. To tylko moje spostrzeżenia w tym temacie bo sam przez to przechodziłem i może nie mam racji dlatego może niech wypowie sie ktoś jeszcze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share domin2244

domin2244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 luty 2014 - 09:40

Problem z maciorami Witam. Mam problem z wyproszeniami macior. Ostatnio oprosiła sie i miała 9 czarnych płodów i 2 żywe prosięta. Prosiła się 6 dni po terminie. Wcześniej miałem maciorę która oprosiła się 1,5 tyg. przed terminem i ze względu ze były za słabe padły, ale nie było czarnych płodów, teraz ma sie prosić kolejna ale też już ma 2 dni po terminie i przypuszczam że może sie powtórzyć sytuacja z tymi 9 martwymi. Wcześniej nie było takich problemów ale zdażały sie 1 - 2 czarne płody. Miłałem remont w chlewni i przy prośnych maciorach były wykonywane prace spawalnicze przy tech co się teraz proszą. Czy może mieć to jakiś wpływa, czy szukać czegoś innego ?