Skocz do zawartości

Zdjęcie

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:32

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt Z ciekawości zapytam kolegów i koleżanki jak tam wasze protokoły z gmin o wymarznięciach? I te całe 30% aby ubiegać się o kredyt (jak będą)
Ja dopiero dzisiaj odebrałam swój i rodziców i wyszło mi 32,70% a rodzicom zaledwie 17%.
Pięknie wyliczyli sobie strat po 30,40% dochód ze świnek i kredytu rodzice nie dostaną chociaż musieli przesiać każdy ar pszenicy.

U mnie aż tyle przesiewów nie było a mam te 32 % :)

Po tym jak wszystko przeanalizowałam to wychodzi na to że żeby załapać się na te 30% to trzeba mieć wszystkie uzytki orne zasiane czymś na czym była strata po te 30,40% i nie mieć do tego żadnych hodowli.

Rodzicom z samej pr roślinnej wyszło 28% (więc nawet nie mając trzody by się nie załapali)a wszystko przesiali, tylko że w całym areale 1ha było UZ i 3haziemniaka na których szkód nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Protokoły gminne z przezimowania - kredyt Dzisiaj, 16:24
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2012 - 22:09

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt A do jakiej to kwoty jest i na ile lat i ten kredyt można na każdy cel wykorzystać?

#3 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 11:34

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt u mnie w gospodarstwach, gdzie przesiane było 100% ozimin, które stanowiły 100% powierzchni użytków rolnych straty wynoszą ok 33%, więc nie mam pojęcia jakiego oni użyli algorytmu, przy ostatniej powodzi też nieźle nakombinowali, ale przynajmniej wynik był czytelny, a teraz na protokole brakuje podstawowych danych, na których oparto wyznaczenie strat

jakie rodzaje wsparcia są teraz dostępne? poza pomocą de minimis z ARiMR oraz ARR (dopłata do materiała siewnego)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 16:48

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt 23 ha rzepaku do zaorania i 22 z 45ha pszenicy i tylko to mialem<na papierze> , czyli 45ha z 68 wymarzlo i mi wyliczyli 21% start , wiec nie wiem jak oni to licza

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 22:02

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt Podobnież na 1 ha maksymalna strata to 40% czyli jak do teraz miałem 90% to zrobią 40%???, ale na jutro jestem umówiony w ARiMR na jakąś poprawkę więc wieczorem napiszę.

Trzeba było podpisać dodatkowe oświadczenie odnośnie kredytów z dofinansowaniem ARR i ulg budowlanych i z tytułu zakupu ziemi, wszystko dotyczyło 2 lat do tyłu (wydanych decyzji/umów).

Edytowany przez Sadek, 15 czerwiec 2012 - 19:26.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 14:11

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt @strzechu to o Tobie tutaj piszą? http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/ministerstwo-lagodzi-sposob-wyliczania-strat-po-wymarznieciach,37042.html podobno mają zwiększyć straty z 40 na 50%, u mnie w gminie na pomoc łapie się 40 rolników (czyli 100% ozimin i 100% przesiewów),

jakich oczekują od Was prowizji w bankach? u mnie 2%, więc chyba uciekam do konkurencji

#7 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 15:36

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt Tak , ja pozwolilem sobie napisac do agrofoto.pl
Podobno po zmianach sie lape i mam 34%

#8 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 15:43

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt o 126 też napisałeś? wiesz jaki teraz będzie algorytm?

#9 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 15:52

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt Byłem po piwku więc pisałem swoje żale , niespodziewałem sie że wszystko zamieszczą.
Generalnie byłem bardzo zdziwiony że najpierw wyliczyli mi 21% a teraz jestem jeszcze bardziej zdziwiony że mam teraz 34% . A zwiekszeniu ulegl wskaźnik kosztów z 40% na 50% .
Nie wiem skąd oni te procenty biorą.
A co do działania 126 to nie wiem nic oprocz tego że ma być , że trzeba spełnić próg 30% i że 130% kwoty strat to max pula.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 16:36

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt z tego co pamiętam przy 126 po powodzi wymogiem były straty w majątku trwałym na poziomie co najmniej 10 tys. zł, dlatego powodzianie zatapiali później wyratowane maszyny, także przy ujemnych skutkach przezimowania może być ciężko, chociaż z drugiej strony jakiś drogi traktor też mógł źle przezimować, ale wszystko przed nami; najdziwniejsze jest jednak to, że przy zwiększeniu poziomu strat o 25% Tobie podskoczyły one o ponad 50%, więc chyba musiało zmienić się coś jeszcze

#11 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 16:50

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt Z majatkiem trwałym może być ciężko aby ucierpiał od skutkow złego przezimowania - a jak juz to przez niedbalstwo.
Tobie rozumiem wymarzło 100% ?

#12 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 16:51

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt

Trzeba było podpisać dodatkowe oświadczenie odnośnie kredytów z dofinansowaniem ARR i ulg budowlanych i z tytułu zakupu ziemi, wszystko dotyczyło 2 lat do tyłu (wydanych decyzji/umów).

masz na mysli zalacznik 19 do "Zasad udzielania jednorazowej pomocy finansowej"?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#13 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 17:07

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt mi rzecz jasna wymarzło 100%, a już trochę tematu liznąłem przy okazji ostatniej powodzi, gdzie ze względu na lenistwo pracowników UG wyszacowali mi 29% szkód

a Sadek to chyba traktował o informacji dotyczącej otrzymanej pomocy publicznej dla teko samego kosztu kwalifikującego się do objęcia pomocą, podobnej jak składa się wraz ze wnioskiem o dopłatę do materiału siewnego (chociaż nie wiem czy w jakimkolwiek przypadku taka pomoc publiczna mogła być przyznana)

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 18:33

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt Chodziło o to czy w ciągu ostatnich 2 lat nie otrzymałem/otrzymałem w jakiej wysokości dopłaty do kredytu z dopłatą ARR i ulgi w podatku rolnym z tytułu zakupu.

Dziś przyszła decyzja 5,31 ha * 90 % = 4,77 ha straty * 100 zł/ha = 477 zł do wypłaty.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#15 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 19:24

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt na jakim formularzu to oświadczenie? i co mają wspólnego te formy wsparcia ze sobą i z tą pomocą de minimis, poza tym, że ARiMR ją wypłaca i dopłaca również do odsetek przy kredytach preferencyjnych? chyba, że faktycznie dotyczyło otrzymanej pomocy z ARR, ale dotyczącej materiału siewnego oraz pozostałych pomocy deminimis, do których pasuje 2 letni okres

Edytowany przez kissmy..., 22 czerwiec 2012 - 19:26.

#16 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 20:35

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt To jest prawdopodobnie ten formularz tylko w naszej ARiMR był w wersji okrojonej na jednej stronie A4: http://www.minrol.go...i-przezimowania

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 21:20

Protokoły gminne z przezimowania - kredyt i jak wygląda u Was sytuacja? czy ktoś otrzymał jakiekolwiek wsparcie i czy wiecie jakie ostatecznie będą jego formy poza pomocą de minimis z ARiMR?