Skocz do zawartości

Zdjęcie

pęknięcie tarczy starującej

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 maj 2012 - 18:21

pęknięcie tarczy starującej witam.mam problem tego typu że pękła mi tarcza sterująca przy aparatach,wyłupała się zaraz przy klinie. tak sie zastanawiam czy ktoś miał podobną awarie i co ewentualnie może być przyczyną. dodam że prasowałem siano, ale suche a pokosy cienkie.z góry dziekuje za informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pęknięcie tarczy starującej Dzisiaj, 09:22
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 maj 2012 - 20:18

pęknięcie tarczy starującej Tarcze pękają gdy jest zbyt dokręcona nakrętka na wale trzymającym tarcze i aparaty, pękaja poniewaz są zuzyte zapadki i włącznik po prawej stronie aparatów, gdy są pozamieniane sprężyny, gdy są zużyte zęby na tarczy lub na trybkach współpracujących z tarczą i jeszcze kilka powodów by się znalazło.
Pokosy i rodzaj materiału nie ma nic do aparatów, i mechanizmu wiążącego.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 maj 2012 - 21:09

pęknięcie tarczy starującej dziękuje za fachową odpowiedz,pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 07 czerwiec 2012 - 09:26

pęknięcie tarczy starującej hej, pekla mi tarcza lewa stąc tyłem do prasy, wyłupała się jak koledze i teraz mam problem ponieważ przejrzałem wszystko i nie wiem co mogło być przyczyną. trybiki są oki, dokręcone mocno nie było, kilka dni temu tylko rozkręcił mi się bezpiecznik, łączący mechanizm uruchamiający igły...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:06

pęknięcie tarczy starującej A jesteś pewien ,że tracza sterująca (nie wiem jak to fachowo się nazywa , w kazdym razie to koło zębate który cały czas się kręci ) jest nie zużyta od środka ? konkretnie krzywka ?

Kup tą tarczę , złóż wszystko i kręć kołem zamachowym powoli (po jakiejkolwiek naprawie na początku kilka razy kręć kołem rękoma by przy ewentualnym złym ustawieniu czy nie wykrytej przyczynie awarii zmniejszyć ryzyko następnego uszkodzenia) , złap za sznurki ręką , włącz mechanizm wiążący i obserwuj co się będzie działo (zawołaj kogoś do kręcenia kołem) ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .