Skocz do zawartości

Zdjęcie

Platforma z młocarni

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 maj 2012 - 16:41

Platforma z młocarni Witam!
Wiem, że temat o przyczepie do balotów już jest ale nikt tam nie pisał o przyczepie z młocarni warmianki. Chodzi o to, że właśnie taka młocarnię rozbieram bo tylko miejsce zajmuję, trochę materiału jest i w sumie na coś się przyda ale słyszę propozycję od starszych i znajomych żeby zrobić z tego przyczepę do balotów. Pytanie tylko czy to się nadaję? Dało by się przedłużyć i wzmocnić ramę, zrobić burty tylną i przednią oraz blachę na spód, do tego nowe koła ale czy to się nie rozleci? Te osie wytrzymają powiedzmy 11 beli? Sąsiad zrobił taką przyczepę ale jego piszczy bo wiadomo jak to jest zrobione nie ma łożysk i piszczy ale 11 bel wozi. Mam znajomego, który dorabia łożyska do takich młocarni i sobie też tak zrobił. Ogólnie można spróbować ale czy ktoś zrobił z młocarni przyczepę na baloty? Co o tym myślicie głupi pomysł czy warto to przemyśleć i rozplanować? I jeśli tak to jakie dać koła bo przydały by się szersze aby się nie zapadała. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Platforma z młocarni Dzisiaj, 03:37
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 28 maj 2012 - 16:50

Platforma z młocarni http://www.agrofoto....arni-lubelanki/
jednak cos Ci umknelo
mozesz probowac, jak masz czas i checi

Polska B

#3 Share BUDRYS90

BUDRYS90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 maj 2012 - 18:30

Platforma z młocarni nie wytrzymaja ci piasty .... i za słaby skrent... zrob sobie z woza tak jak ja mam zrobione i jestem z tego bardzo zadowolony ;) http://www.agrofoto....e/343720-wozik/ ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 maj 2012 - 18:46

Platforma z młocarni

http://www.agrofoto....arni-lubelanki/
jednak cos Ci umknelo
mozesz probowac, jak masz czas i checi

To akurat widziałem ale po pierwsze starsze więc myślałem, że może ktoś do tego czasu zrobi jakiś helikopter z tej młocarni a po drugie tamtejsze odpowiedzi mnie nie satysfakcjonują. Przydałby by się przykład z życia kogoś kto to zrobił, kto widział i najlepiej zdjęcia.
@ BUDRYS90 A w wozie jest lepszy skręt? Skręt w młocarni wygląda dość słabo ale za to ma fajną regulację co ma służyć tak jakby za amortyzatory bo na nierównościach po prostu się klei gruntu. Średnio mi się widzi pomysł z wozem bo chcę 2,4 m szerokości a wóz ma wąskie osie, dodatkowo te wąskie i duże koła a zależy mi na niskim załadunku. Mówisz, że piasty nie wytrzymają? No właśnie sam nie wiem, do osi mógłbym coś dospawać i wzmocnić ale reszta właśnie może pójść pod nie małym jak na wytrzymałość młocarni ciężarem. Bo te 11 belek słomy to jakieś 1500 kg + rama, więc powinna wytrzymać skoro sama ma 1300 kg ale np takiej kiszonki 8 belek na dół i już ponad 4 tony ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 01 październik 2013 - 22:22

Platforma z młocarni temat stary ale dam poradę dla kolejnych - wujo z warmianki zrobił platformę na ciuki z Z224 niby do kostek ok ale jak raz nakładł liści z buraków na kiszonke to przy skręcaniu czy na lekkim zboczu to przewaliła się dosłownie do góry kołami ja mam z MSC 4b ale jest tak mała że raptem 10 worków wchodzi ale stabilna bo jest czterośladem :P (nie zwężoną oś ma z tyłu)