Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas 98 sl MAXI klepisko i wspomaganie

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 28 maj 2012 - 16:15

Claas 98 sl MAXI klepisko i wspomaganie Witam. Mam problem w Claasie 98sl MAXI ze wspomaganiem. Otóż strasznie ciężko się kręci kierownicą. Olej mam zalalny nowy i czysty. Filtry w zbiorniku oleju wyczyszczone ale to nie pomogło. Myślałem że to wina orbitrolu i planowałem dać go do regeneracji ale w zeszłym sezonie na jednym polu przez krótką chwile zaczeło działac poprawnie. Za to pojawił się problem z podnoszeniem hedera. Ale przez te kilka chwil kiedy nie dzwigał hedera to wspomaganie działalo normalnie. Jaka może byc przyczyna???
2 problem to taki że gdy jadę w polu gdzie jest dużo zielska albo ostro jadę w rzepaku na ktory siada rosa to coś od czasu do czasu ostro walnie jakby w klepisku i to tak że aż silnik przydusi i zakopci na czarno. Oglądałem klepisko i wszystko jest ok. Listwy przykrecone, klepisko całe. Ale i tak czasami tak walnie że aż strach jechać dalej.
Pozdrawiam
RoLLand

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas 98 sl MAXI klepisko i wspomaganie Dzisiaj, 15:56
  •  

#2 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 28 maj 2012 - 17:03

Claas 98 sl MAXI klepisko i wspomaganie Może być wina orbitrolu, miałem tak w 96. po wymianie było OK. Jeżeli fiksuje też inna hydraulika, to może być wina samej pompy. U mnie w 98 jest dwusekcyjna, jedna sekcja jest od kierowania napewno, bo jak mi walnęła, to poza kierowaniem żadna hydraulika nie działała a z pola mi się udało zjechać jakoś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 13:46

Claas 98 sl MAXI klepisko i wspomaganie Normalnie tez bym stawiał na orbitrol. Ale tam jest też jakaś elktronika przy orbitrolu i nie wiem czy nie szwankuje właśnie to. Tym gorzej ze nie mam do niego ksiąki napraw a w sklepach tez nie mają. Tzn w tych których byłem:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lovo85

lovo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 18:38

Claas 98 sl MAXI klepisko i wspomaganie witam. w moim 98sl maxi jest tak samo. czasem wspomaganie chodzi ciezko i bardzo wolno podnosi heder na rozgrzanym oleju, i robi to problem podczas precyzyjnego manewrowania( podpinanie hedera) a czasem wszystko ok i chodzi lekko i myslałem o wymianie pompy.