Polecane posty

Witam mam krone 1500 vario pack i zrobiłem nią 50 belek sianokiszonki i niemoge dojść czemu belka jest słabiej zbita z jednej strony.Gdy na komputerze pokazuje mi że obydwie str.komory są napełnione wypuszczam belke a ona po godzinie robi się pochylona na jedną str.Ciśnienie mam ustawione na 150bardodam że jedna strona belki jest zbita elegandzko a druga opada.


kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Nie znam tych pras ale może to jakiś czujnik napełnienia komory zle wskazuje??? Jeśli są dwa, to zamień miejscami i zobacz jaki bedzie efekt. Jeśli wada się powtórzy z drugiej strony to wina czujnika. Sprawdz połączenia elektryczne, czy nie są zaśniedziałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcio123   
Gość tomcio123

Witam posiadam taką prase, tylko że 1500MC ale to bez znaczenia. problem polega na tym że masz różne wartości na potencjoimetrach tzn na czujnikach które znajdują się na siłownikach ( siłowniki pod klapami z obu stron do których przymocowane są łańcuch napinające) na górnej części są właśnie te potencjometry. najlepiej wezwij jakiś najbliższy serwis, lub jakiegoś gościa co zajmuje się takimi prasami czas takiej rególacji to góra 15 minut pracy fachowca. Ja akurat dałem rade zrobić to sam, ale wizsiałem na słuchawce ponad półtorej godziny z kolegą co wiedział w czym rzecz. (był akurat 300km. odemnie i nie mogłem czekać :) ) Jeszcze może być druga ewentualność a mianowicie że jeden z tych czujników może być uszkodzony, no to już większe koszty, ale w 90% przypadków to właśnie problem leży w rególacji. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale nie mam pojęcia kto w małopolskim może się tym zajmować teraz też nią robiłem i jedna belka tylko się przegieła na jedną str.a powiesz mi ile bar dajesz do sianokiszonki i z jakimi obrotami silnika nią jeżdzić bo ja jak pod koniec jade to wrzucam teraz 1 terenową i już widać że lepiej są dobite

A co jeszcze zauważyłem bela jest po środku bardzo dobrze dobita tylko jakieś 15cm licząc od boku siano goni i przy owijaniu ta bela nie jest kwadratowa tylko bardziej przyokrąglona jak dacie rado to prosze o pomoc


kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcio123   
Gość tomcio123

Witam ja ciągam ją proximą 95 (90km), w sianokiszonce mam załączonych 6 noży i jade na 2ce polowej, przy dobijaniu wbijam na żułwia, lecz ne zawsze (zależy od grubości rzędu). pracuje na dbrotach ok 1700-1800 tak aby na wałku osiągnąc około 500obr/min. Podczas owijania również trzymam na obrotach (bardzo ważne)

Ciśnienie w kiszonce to 130bar. na początku ustawiłem na 140, ale nie każdy balot chciał opuścić komore, więc zmniejszyłem i teraz jest ok.

Siano jade na 3 biegu polowym, 90bar ze względu na odparowywanie.W słomie jeszcze nie jechałem, ale znajomy jedzie na 140-150, więc myśle że również tak zrobie. A może robisz za wąskie rzędy?? spróbuj zrobić szersze. Ja staram sie robić takie aby ciągnik się ledwo mieścił, lecz i tak mucze nieraz przybrać raz jednej raz drugiej strony rzędu. I paniętaj o obrotach na wałku aby utrzymywać blisko 500obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazek26    0

no ale nie mam pojęcia kto w małopolskim może się tym zajmować teraz też nią robiłem i jedna belka tylko się przegieła na jedną str.a powiesz mi ile bar dajesz do sianokiszonki i z jakimi obrotami silnika nią jeżdzić bo ja jak pod koniec jade to wrzucam teraz 1 terenową i już widać że lepiej są dobite

A co jeszcze zauważyłem bela jest po środku bardzo dobrze dobita tylko jakieś 15cm licząc od boku siano goni i przy owijaniu ta bela nie jest kwadratowa tylko bardziej przyokrąglona jak dacie rado to prosze o pomoc

Witaj Musisz zrobić test czujników sprawdz wartości dla prawej i lewej strony muszą być zbliżone od 5 do 30 zrobisz to sam potrzebny sterownik przy prasie i srubokręt .Natewno masz to zle nastawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

a jak się zrobi test czujników i jaK wyjdą różne wartości to jak to wyregulować ja też mam podobny problem tylko w prasie krone kr 10-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi43    0

Witam

 

Mam problem z prasą Krone Vario Pack 1500 a mianowicie jest coś takiego że jak robię bele nie pokazuje mi na komputerze wielkości balotu tylko jest skok odrazu na 115 cm a potem już nic wspomnę że czujniki są dobrze wyregulowane i nie wiem co może być problemem czy komputer a może czujniki.

Jak ktoś zna numer tel. jakiś bezpośrednio do mechanika w agromixie co zna się na tych prasach to bym był bardzo wdzięczny. Ewentualnie poszukuję osoby która ma podobną prasę by mógł podłączyć swój komputer do jego prasy by wykluczyć np awarię tego komputera osoba dobrze jak by pochodziła z okolic jak najbliżej Konina Wielkopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiii    0

Witam. Również mam problem z nie dobitą belą przy prasie john deere 545. Doszłam do tego iż zawór ciśnieniowy jest za słaby.

Czy wie ktoś może z państwa gdzie można kupić taki zawór i w jakiej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj