Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 27 maj 2012 - 19:53

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego Witajcie . Mam pomylone w geodezji działki z sąsiadem (powierzchnia ok 1 morgi) . Jaki jest przybliżony koszt wyprostowania takiej sytuacji . Wiem że na pewno trzeba mapki . Jaka może być przybliżona cena za mapkę / mapki obydwu działek. Druga rzecz to koszt sprawy w sądzie bądź aktu u notariusza. Pozdrawiam Wojtek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego Dzisiaj, 14:06
  •  

#2 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 27 maj 2012 - 21:34

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego ile to jest 1 morga? kto takich jednostek jeszcze używa?
Tutaj chyba w grę wchodzi podwójna darowizna - ty swoją działkę darujesz sąsiadowi, on Tobie swoją i już macie załatwione ( a dalej uprawiacie te które uprawialiście). Ja zabardzo innego wyjścia nie widzę - ale wtedy jest podatek od darowizny ( ewentualnie zrobić sprzedaż ale to chyba drożej wyjdzie), no i notariusz swoje weźmie w zależności od powierzchni i wartości działki.

#3 Share Damian1265

Damian1265

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 maj 2012 - 21:59

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego Morga 0.25 ha w wielkopolsce tak mówimy :)

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 maj 2012 - 22:06

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego Miałem taką działke z kolegą . tzn w moim polu była jego działka, a w jego moja, procedury trwały ok 2lat, i zamknely się w ok 5tys zł. jeżeli chcesz szczegóły pisz na pw, ale od razu piszę, szybciej, taniej i bez problemowo gdy umownie ty sprzedaż mu swoje niby jego, a on na odwrót, naprawdę .....dogadajcie się w ten sposób, bo z zamianą i prostowaniem ogłupiejecie z urzędnikami, a tak szybka niby sprzedaz tylko w papierach, nie wierzysz popytaj :)
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 27 maj 2012 - 22:53

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego

Miałem taką działke z kolegą . tzn w moim polu była jego działka, a w jego moja, procedury trwały ok 2lat, i zamknely się w ok 5tys zł. jeżeli chcesz szczegóły pisz na pw, ale od razu piszę, szybciej, taniej i bez problemowo gdy umownie ty sprzedaż mu swoje niby jego, a on na odwrót, naprawdę .....dogadajcie się w ten sposób, bo z zamianą i prostowaniem ogłupiejecie z urzędnikami, a tak szybka niby sprzedaz tylko w papierach, nie wierzysz popytaj :)

Kurcze kwota szokująca jak na zamiane działek ziemi . Nie wiem z czego ona wynikała. Z tego co kojarzę za całe przekazanie ziemi na mnie przez rodziców płaciliśmy ok 3 tys. Wiesz sprawę komplikuje jeszcze dodatkowo to że z osobą tą nie żyje w zbyt dobrych stosunkach i pewnie całą sumę musiałbym wyłożyć sam. Jakoś liczyłem na sume ok 1-1.5tys zł. Mapki kiedyś były po ok 100zł + ewentulana sprawa lub notariusz.1000 , No nic pomyślę co z tym zrobić na razie chyba wszystko pójdzie w odstawkę. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 maj 2012 - 23:47

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego mnie się zdaję że wystarczyłby wypis z rejestru gruntów,odpis z księgi,i do notariusza,i nie żadne prostowanie własności,sprzedaż,darowizny-po prostu zamiana działek o równej wartości.
notariuszowi żadne mapki nie są potrzebne.

a najlepiej zorientować się u źródła-czyli u notariusza,jak się te sprawy mają-prawne oczywiście-bo geodezyjne raczej was nie interesują,bo przecież wiecie gdzie kto ma swoje.

#7 Share lukasz7604

lukasz7604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 maj 2012 - 09:39

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego Bierzesz wypisy z rejestru gruntów, odpis ksiąg wieczystych, zaświadczenia z gminy o przeznaczeniu gruntów (wszystko max 100zł.) dowody osobiste i idziesz do notariusza i robisz dwie umowy sprzedaży. Koszt u notariusza jest od wartości jakieś 1-2 tys. i załatwione.

Edytowany przez lukasz7604, 28 maj 2012 - 09:41.

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 maj 2012 - 19:08

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego Na dzień dobry potrzebny jest geodeta, notariusz nie wystawi wam papierów jak nie bedzie miał papierów od geodety o stanie faktycznym jaki jest na polu, w moim przypadku były realnie 2 dzialki, a w papierach 4, geodeta musiał zjednolicić po 2 działki do siebia aby można bylo zalożyć nową księge nowych działek co potrzebne jest notariuszowi.Geodeta za 4 działki ok 3tys zł. Do geodety potrzebne są wyciągi z ksiąg wieczystych, następne drobne koszty, do zmiany wlaściciela działek potrzebny był plan zagospodarowania przestrzennego z urzędu gminy, akurat było po wyborach, i nowy burmistrz zabierał się za to 8miesięcy. Następnie już niepamiętam, ale chyba był notariusz i nastepne wydane ponad 1000zł... i uchlaj z kumplem na koniec bezcenne :D
Kolega akurat wziął wtedy premie na młodego rolnika, i moje pole było niby jego, sialiśmy na tej części coś innego, ponieważ w razie kontroli po młodym rolniku okazało by się ze wstawił w papierach pole widmo :D i 50tys do oddania :D

Zapomniałem dodać, mój wujek jakies 3 lata temu mial podobną sytuację, mieli z sąsiadem po 2 sasiadujace ze sobą działki, o podobnym areale, fikcyjnie posprzedawali sobie nawzajem po jednym polu i zjednolecili działki, koszt zamknął się w 2 tys. zł ;)
Tylko oni mieli porzadek w papierach, nie jak w moim przypadku.

Edytowany przez bobytempelton, 28 maj 2012 - 19:42.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 28 maj 2012 - 22:17

Zamiana działek koszty map , sprawy , aktu notarialnego Przedmówcy wspominali o sprzedaży. Trzeba się lepiej zorientować czy darowizna nie byłaby tańsza - zapytaj notariusza. Bo chyba inny jest podatek od sprzedaży a inny od darowizny.

Edytowany przez yarecki12, 28 maj 2012 - 22:19.