Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem kaczki

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 maj 2012 - 17:30

Problem kaczki Utrzymujemy ok. 200 szt kaczek z gęsiami i wszystko było dobrze do czasu kiedy kaczki zaczęły siadać na nogi i zdychać. Praktycznie co dzień pada jedna kaczka, gęsi naszczęście się trzymają. Ptaki są trzymane na wolnym wybiegu i niczego im nie brakuje. Dostają paszę ze śrutą, trawę i gotowane ziemniaki, a do picia witaminy z wodą. Nie wiem co może być przyczyną, weterynarz również. Proszę o rady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem kaczki Dzisiaj, 21:29
  •  

#2 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 27 maj 2012 - 17:45

Problem kaczki Ja miałem podobnie z brojlerami z fermy. U mnie one troche więcej chodziły i się gdzies poobijały i miały czasami na piersi albo na udzie zielone mięso i to trzeba było wywalić.

#3 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 21:03

Problem kaczki Witam ja mam podobny problem,ale z kaczkami na mniejszą skalę ostatnie moje nabytki 4 młode kaczki i jedna z gęsi siwych zaczęło mi chorować są u mnie 2tygodnie i do niedzieli było ok.A objawy są następujące wykrzywia im stopy do środka i kuleją przez to.Dodam że kaczki i gęsi kupiłem w różnym czasie,a starsze zwierzęta są zdrowe mające około 2 miesięcy.Do jedzenia mają mieszankę granulowaną dla drobiu,owies,otręby pszenne i ospę, moczone bułki [chajzerki],pszenżyto też bo trzymam moje kaczki i gęsi razem z kurami chodzą na wolnym wybiegu dość dużym.Jeśli ktoś z kolegów spotkał się z takimi objawami proszę o jakąś odpowiedz,pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny drobiu, jaj i zbóż zobacz »

•  

#4 Share kuchcik

kuchcik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 październik 2012 - 08:17

Problem kaczki Kurcze, to dziwne. Bo rozumiem jak ktos nie dba o kaczki, karmi je byle czym i do tego trzyma w kiepskich warunkach. ale w takiej sytuacji jak u cieb ie to trudno orzec. Moze zmien weterynarza skoro ten nie jest w stanie powiedziec Ci, co moze byc tego przyczyną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share komarwojnicz1

komarwojnicz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 19:27

Problem kaczki Witam kolegów,widzę,że ostatni wpis był już stosunkowo dawno.Ale do tematu.Mój ojciec hoduje ok 80 ptaków;kaczki (czarno-białe,francuzy itp),kury,brojlery,liliputy.Wszystko jest mniej więcej razem,i wszystko było ok.W tej chwili od tygodnia padają kaczki,czasem kury,nie młodzież.Moja prosba i pytanie co może być przyczyną.Żywi paszą(nie pamiętam jaką oraz odpadami z piekarni tj.bułki,chleby,ciastka itp.Wjednej głównej stajni jest też sporo obornika,myślę ,że jednak nie jest to żadne zatrucie gazami.Zwierzęta nagle z trudem zaczynają chodzić,a jeśli to podpierają się skrzydłami,niby nie są osobiałe,nie mają żadnych zmian na oczach,skórze,ani narządach wewntrznych.Ostatnio były upały,a wodę miały tyle co do picia,co mogło by być przyczyną.Żywienie,nadmiar obornika???Gorąco proszę o pomoc i dziękuję z góry.p

Edytowany przez komarwojnicz1, 11 sierpień 2013 - 19:30.