Skocz do zawartości

Zdjęcie

TEDEX Olej hydr- przekładniowy

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share romex23

romex23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 maj 2012 - 14:40

TEDEX Olej hydr- przekładniowy Mam takie pytanie , co sądzicie o tym oleju TEDEX AGRA STOU 10W-30 API GL-4 API CG-4/SF . Czy mogę go zalać do ciągnika Lamborghini R3 85 T. Jakie są wasze opinie , czy polecacie coś innego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TEDEX Olej hydr- przekładniowy Dzisiaj, 16:47
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 maj 2012 - 08:05

TEDEX Olej hydr- przekładniowy jak cenowo wychodzi ten olej? chcesz zmienić olej czy dolać? Jeśli ten olej to coś podobnego do agrol U na którym też jest napisane że jest klasy UTTO, to zmień filtry i dalkej jeździj na tym co masz w skrzyni, a zmienić to lepiej na taki jak zaleca producent czyli sdf 10w30 po 20zł/l olej w skrzyni zmnienia się raz na 5 lat więc dużo nie oszczędzisz, a podobno ten sdf ma jakieś specjalne dodatki dla sdf-ów tak mi coś tłumaczył serwisant że jak zmieniać na coś innego to nie ma sensu że zamiennik tego oleju innego producenta na pewno nie będzie tańszy

#3 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 maj 2012 - 07:13

TEDEX Olej hydr- przekładniowy to ze tak gadal serwisant sdf to nie znaczy ze to jest prawda:) z tego co napisales to wrecz ewidetnie zalatuje to sciema, a qrde olej po 20zl za litr to sporo konkurencja wypada lepiej, to ze ty kolego wymieniasz olej raz na 5 lat to nie znaczy ze wszyscy tak moga, u mnie 1000mth wypada co 3 lata, u znajomego ktory ma 3 ciagniki (100-140km)co 2 lata. w ostatnie lato zalal wszystkie silniki i skrzynie tedexem ktory to jest po 13zl brutto , na razie wszystko smiga, a roznice to sam sobie kolego ferdek wylicz, tymbardziej na te twoje 5 lat x3 ciagniki:)

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 maj 2012 - 09:13

TEDEX Olej hydr- przekładniowy heh ja mam już 1700mtg po 3,5 roku kogo nie zapytam to się śmieją po co zmieniać olej w skrzyni a znajomi mają w sdf-ach po 3-4 tyś mtg z półbiegami itd, także nie jestem odosobnionym przypadkiem, te 200-300zł raz na kilka lat mnie nie zbawi zwłaszcza tym bardziej że byle pierdułka do tego ciągnika kosztuje w setki i tysiące pln-ów, także spokojny będę jak zaleje to co serwis zaleca
ps. jakim kluczem odkręcić spust oleju jakiś ampul ogromny

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 31 maj 2012 - 13:57

TEDEX Olej hydr- przekładniowy Żarówki, filtry i inne pierdoły tez można kupować w serwisie płacąc dwa razy drożej :)
W instrukcji jest napisane jakiej jakości mają być oleje ale nie ma napisane marki więc nie ma przymusu kupowania w serwisie.
A większość znanych producentów olei ma wyroby bardzo zbliżonej jakości różniące się tylko ceną w zależności od marki.

#6 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 18:02

Żarówki, filtry i inne pierdoły tez można kupować w serwisie płacąc dwa razy drożej :)
W instrukcji jest napisane jakiej jakości mają być oleje ale nie ma napisane marki więc nie ma przymusu kupowania w serwisie.
A większość znanych producentów olei ma wyroby bardzo zbliżonej jakości różniące się tylko ceną w zależności od marki.

Moje doswiadczenia z serwisem - bylem u 3!!! dilerow i zaden nie byl mi w stanie powiedziec jakie oleje stosowac. Na stronie fuchs.pl mozna sobie dobrac. Na shell.pl nie ma juz starszych DF. Filtry - man.pl Nie radze zmieniac oleju na lepszy bo to sie moze skonczyc remontem :o

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 06:01

Moje doswiadczenia z serwisem - bylem u 3!!! dilerow i zaden nie byl mi w stanie powiedziec jakie oleje stosowac. Na stronie fuchs.pl mozna sobie dobrac. Na shell.pl nie ma juz starszych DF. Filtry - man.pl Nie radze zmieniac oleju na lepszy bo to sie moze skonczyc remontem :o

remontem skrzyni tak? a co lać w przedni most jeśli w instrukcji jest napisane to samo co w skrzyni czyli UTTO, a w serwisie już nie polecają utto tylko jakiś 80w90 a w skrzyni mozna zamiennie lać STOU zamiast UTTO jeśli było utto i to zalecał producent
czy tedex stou jest lepszy od tedex utto? bo tak stwierdzili w fino

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 06:52

remontem skrzyni tak? a co lać w przedni most jeśli w instrukcji jest napisane to samo co w skrzyni czyli UTTO, a w serwisie już nie polecają utto tylko jakiś 80w90 a w skrzyni mozna zamiennie lać STOU zamiast UTTO jeśli było utto i to zalecał producent

Przedni most - EP olej przekladniowy SAE 90 specyfikacja API-GL 5 (MIL-L-2105 B)

Przedni most - EP olej przekladniowy SAE 90 specyfikacja API-GL 5 (MIL-L-2105 B)

Przedni most - EP olej przekladniowy SAE 90 specyfikacja API-GL 5 (MIL-L-2105 B ) Zamiast usmieszkow ma byc B

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 10:59

TEDEX Olej hydr- przekładniowy ok lepszy jest stou czy utto, w modelach kilka lat starszych według tabel producentów olejów i chyba tak było że w skrzyni powinien być stou to jest w df agroplusach i innych starszych a agrofarmy i nowe agroplusy zalecane mają utto, obiło mi się o uszy że stou jest lepszym olejem czy tak jest czy df do nowszych modeli zalecał by słabszy olej?

#10 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 11:21

ok lepszy jest stou czy utto, w modelach kilka lat starszych według tabel producentów olejów i chyba tak było że w skrzyni powinien być stou to jest w df agroplusach i innych starszych a agrofarmy i nowe agroplusy zalecane mają utto, obiło mi się o uszy że stou jest lepszym olejem czy tak jest czy df do nowszych modeli zalecał by słabszy olej?

Moja generalna zasada jest - nienaprawiac rzeczy, ktore sie nie zepsuly - jesli producent zaleca stou i taki byl stosowany, i to funkcjonuje, to po co to zmieniac? Lubisz ryzyko? I ew. koszty?

#11 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 13:25

ok lepszy jest stou czy utto, w modelach kilka lat starszych według tabel producentów olejów i chyba tak było że w skrzyni powinien być stou to jest w df agroplusach i innych starszych a agrofarmy i nowe agroplusy zalecane mają utto, obiło mi się o uszy że stou jest lepszym olejem czy tak jest czy df do nowszych modeli zalecał by słabszy olej?

A co to znaczy , że stou jest lepszy od utto? Stou i utto nic nikomu nie mówi, bo to tylko określenie zastosowania oleju, a nie jego właściwości temperaturowych, czy specyficznych smarnych.
Rozumiesz o co wogóle chodzi ze stou i utto?
Możesz zalać skrzynię np takim Mobilfluid 424 który nie jest ani stou, ani utto a normę DF dla twojej skrzyni spełnia

Edytowany przez b0gdan, 02 czerwiec 2012 - 13:41.

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 13:29

A co to znaczy , że stou jest lepszy od utto? Stou i utto nic nikomu nie mówi, bo to tylko określenie zastosowania oleju, a nie jego właściwości temperaturowych, czy specyficznych smarnych.
Rozumiesz o co wogóle chodzi ze stou i utto?

wiem o co chodzi stou to do silnika i do skrzyni utto universal transmision oil olej przekładniowy a pytam o to czy olej 10w30 stou i utto bedzie miał lepsze właściwości ceny są podobne

#13 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 13:43

TEDEX Olej hydr- przekładniowy a dlaczego ma mieć lepsze, albo gorsze właściwości właściwości??? Oleje te mają tylko węższy lub szerszy zakres stosowania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 08:59

TEDEX Olej hydr- przekładniowy to czym się różni utto 10w30 akrosa czy fusch-a od utto z orlenu czy tego tedex-a kiedyś rozmawiałem z pewnym przedstawicielem jakiejś hurtowni olejii to coś tam z dodatkami że orlenowskie to odpowiedniki platinum powinno się lać zamiennie za oleje sdf heh co firma to inne opinie

Dodaj odpowiedź