Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

290 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Pavlo

Pavlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja- szczególnie motocykle
    Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2011 - 15:32

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] hmmm co moge powiedzieć. Ja jestem przeważnie użytkownikiem motocykli, hmmm znaczy motocykli mam 14 lat i simsona s51 i ETZ 150.
I wiele wiem o tuningu simsona. Wchodzi w to większe strojenie itp. i właśnie dając większy kosz sprzęgłowy lub większą zębatkę zdawczą staje się bardziej mułowaty i ciężej ma wyjść pod górkę to jest logiczne. To samo pewnie dzieje się w tych ciągnikach. Dla mnie to ona się nie nadają do transportu. Zbyt wolne a chcąc dać inne przełożenia to zbyt słaby się wydaje. Ta skrzynia to naprawdę jest do kitu.
Tak samo ja mam w simsonie skrzynię 3 biegową i masakra, we 2 osoby cięzko sie jeździ przydał by się 1 czy 2 tryby.
O i co mogę powiedzieć czemu w 1614-1634 itp czemu stosowali skrzynię 3b.
To samo jest w simsonie, te ciągniki dysponują większą mocą i skrzynia 3 biegowa będzie wytrzymalsza pewnie tryby są szersze. To samo jest w simsonie, skrzynia 3 biegowa jest nie zniszczalna są nawet skrzynie 5 biegowe do niego, ale co z tego, tam już są cieniutkie tryby bardziej podatne na uszkodzenia.
To chyba tyle ode mnie. Ja osobiście powiem że mam sentyment do tych ciągników, jednak ta skrzynia to beznadziejna jest...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Dzisiaj, 10:08
  •  

#142 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2011 - 17:13

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Witam, zrobiłby by ktoś skan schematu i opisu z katalogu części szybkiej skrzyni ursusa? Byłbym bardzo wdzięczny.

#143 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:33

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Nie wiem czy jest takie coś. Jak ja kupowałem tryby to sprzedawczyni miała na kartce napisane co trzeba zmienić.Po prostu 3 tryby się zmienia.

#144 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2011 - 21:51

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] No właśnie chciałbym numery katalogowe starych i nowych trybów żeby wiedzieć co kupic i wymienić. Nie wszędzie jest taki sprzedawca co dba o klienta i pomoże w zakupie tak więc trzeba sobie radzić samemu :rolleyes:
A i mógłby ktoś napisać dokładnie co należny przerobić w skrzyni na szybką? Przeczytałem cały temat i mi się mózg zlasował, każdy pisze co innego.

Edytowany przez zenekc330, 01 luty 2011 - 22:14.

#145 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 22 luty 2011 - 17:51

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Panowie jak to jest?
Mam ursusa 914 delux 4 biegowego z 84r. W transporcie to idzie wolno a pali dużo i chciałbym go przyśpieszyć.
Czy da rade za 4 bieg podmienić tryb i żeby pierwsze 3 biegi były tak jak są a na 4 biegu rozpędzał się do 40km/h?
A wg to czy da radę pociągnąć na 4 biegu 3 przyczepy 6tonówki czubate zboża? No bo jednak jakoś zmienia się to przełożenie.
To nie forum magii i czarów:)

#146 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:06

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] A gdzie Ty kolego będziesz ciągał te 3 przyczepy;D powiem tak, miałem U-1614 z 4 biegową skrzynią i przerobiliśmy go na szybką skrzynie, na równej drodze to sobie nawet ładnie radził (ciagał 2x10t) ale jeszcze dobrze górki nie było widać a silnik juz zmieniał głos;) Bez redukcji z ładunkiem sie nie obeszło gdzie na zwykłej skrzyni spokojnie sobie radził na 4.

#147 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:20

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

Panowie jak to jest?
Mam ursusa 914 delux 4 biegowego z 84r. W transporcie to idzie wolno a pali dużo i chciałbym go przyśpieszyć.
Czy da rade za 4 bieg podmienić tryb i żeby pierwsze 3 biegi były tak jak są a na 4 biegu rozpędzał się do 40km/h?
A wg to czy da radę pociągnąć na 4 biegu 3 przyczepy 6tonówki czubate zboża? No bo jednak jakoś zmienia się to przełożenie.

Jak sobie wyobrażasz dziurę w przełożeniach i skok z 15km/h na 40km/h?
To tak jak byś z ciężarem próbował przełączyć z 1 na 4.

#148 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 23 luty 2011 - 11:09

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Dzięki panowie. Ja jednak zostawię tak jak jest bez zmian bo nie małe ciężary będę ciągał.
mam pole oddalone o 30km od gospodarstwa i potrzebuje jakiegoś rozwiązania. Chyba do słomy kupie jakiś mniejszy zachodni ciągnik z szybszą skrzynią

Edytowany przez milanreal1, 23 luty 2011 - 18:38.
cytowanie poprzedniego posta

#149 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:14

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Wcale nie ma takiego przejścia z 15 na 40.Powiedziałbym że na skrzyni 40 jest silniejszy a to dlatego że redukujesz z 40 a nie z 25. Więc jak dojdziesz do 25 to już po górce będzie. Podstawa to dobry żółw.

#150 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:14

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Wg mnie to ciągnik nie przystosowany do takich prędkości. A przy 40 wypaść z drogi... to życie łatwo stracić. Z ładunkiem w takiej prędkości silnik dostaje po tyłku. Siada skrzynia bez stopniowa. Wał przeniesienia napędu w takich obrotach dostaje drgań i rozwala powoli skrzynię przedniego napędu. W skrzyni jest duży kawałek pustego miejsca co może być przyczyną pęknięć. Ciągnik nie ma amortyzacji.
Nawet gdyby nie było mi szkoda ciągnika to ze względu bezpieczeństwa nie decyduje się na przeróbkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:53

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] A ktoś ci karze jechać z ladunkiem 40 km/h ? Czy można jechać mniejszym biegiem ?

#152 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:06

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Spokojnie:) Taka jest moja opinia na ten temat jak ktoś przerobi sobie to niech jeździ:)
Gdy ma się skrzynię 4 biegową to na 3 biegu można jechać max 15km/h czy coś w tym stylu. Więc szału ni ma. No można jeździć wolniej na 4 biegu, zmieniając z 3 na 4 bieg popatrzcie czy wasz tłumik nie wybrał papieża.
Na początku może i ładnie pięknie, ale jak coś się przez to popsuje to tylko będzie płacz i zgrzytanie zębów

Edytowany przez milanreal1, 27 luty 2011 - 10:24.

#153 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:34

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Ja na 2 przy 1500 obr. silnika jade 10 km/h
Przy szybkiej szkrzyni jest nie tylko 4 szybka ale też i 3 wiec nie będzie takiej różnicy ze 4 jedzie 40 km/h a 3 15 km/h ;)

tutaj zobacz nie ma takiego duzego przeskoku z 3 na 4 ;) Musze kiedyś nagrac filmik jak jade pełną prędkością :)

Edytowany przez Ursusc385, 26 luty 2011 - 21:36.

#154 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2011 - 23:06

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Ale zgrzyta ta skrzynia biegów
ja mam ten problem że jak się rozpędzam to wszystko ok ale jeżeli chodzi o redukowanie
biegu jak od razu nie wskoczy to trzeba się zatrzymać i dopiero przełożyć bieg ale miałem
zdjętą górną pokrywę od skrzyni to widełki i tuleje przesuwne były wybite ale na razie jezt za zimno na takie naprawy.

Edytowany przez milanreal1, 27 luty 2011 - 10:25.

#155 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 27 luty 2011 - 07:15

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Zgrzyta jak każda inna w c-385
Po za tym, to były pierwsze jazdy tym ciągnikiem, i nie byłem wprawiony, teraz jest o wiele lepiej ;)

#156 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 luty 2011 - 08:40

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] A no to prosimy o filmik:) Nawet i z kabiny wystarzcy

#157 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:46

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Mam filmik ale troche słabej jakosci i nie za długi, i nie wiem czy pokazać go ? :huh:

#158 Share wojtas007

wojtas007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 10:32

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] witam. ponawiam zapytanie. gdzie na slasku mozna kupic czesci do szybkiej skrzyni do ursusa 902 912 1002 1012 i czy znalazł by sie ktos kto by to zrobił?

#159 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:31

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Pokazuj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama