Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

290 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 listopad 2010 - 19:51

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Do szybkiej skrzyni nie wiem czy nie warto pomyśleć nad orbitrolem lub chociaż dobrze zrobionym serwem i likwidacją wszelkich luzów w układzie kierowniczym. Jeździłem C385 która miała z tyłu koła 18,4x38 i lekkie luzy w układzie kierowniczym i już trzeba było pilnować mocno kierownicy.

Poza tym sam sie zastanawiam czy nie zająć się pewnym ursusiakiem 902 w którym silnik był zrobiony a skrzynia od nowości nie robiona i czy by go nie wziąć i nie przerobić skrzyni na szybką właśnie do transportu, pytanie tylko ile faktycznie będzie lecieć ten ciągnik z szybką skrzynią bo jeżeli mniej niż 40km/h to nie warto się w to bawić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Dzisiaj, 07:51
  •  

#122 Share wojtas007

wojtas007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 20:09

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Przyczepy to max 15 ton (przyczepa 6 i 8 ton) dystans to okoł 20 -30 kilometrów w jedna strone. Mysla nad turbo czyli 1002.. czy da rade i czy warto przerabiac?

#123 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 20 listopad 2010 - 20:52

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Z tego co się oriętuję to szybkie skrzynie tj.35km/godz. były montowane w ciągnikach z silnikami 6-cio cyl. z uwagi na więkrzą moc i chyba więkrzy rostaw osi. być może że na kołach 18,4-38 prędkość będzie więkrza.moja opinia na ten temat jest taka.osobiście posiadam fiata f 130 ma założone więkrze koła niż powinien mieć w orginale powinien jechać + - 40km/godz. mierzyliśmy go samochodem idzie ponad 50km/godz. i powiem szczerze w tym momencie żarty się kończą jak pisał przedmówca najmniejszy luz w układzie kier. i jest problem po równej nawierzchni to jeszcze w miarę jak asfalt nierówny to masakra. dodam jeszcze że układ kier. jest na orbitrolu na dwóch siłownikach czyli pozycja kierownicy się nie zmienia hamulce są na obie osie ale jazda ciągnikiem z taką prędkością to lekka przesada. 385 jest krótkim ciągnikiem i osobiście bym się zastanowił czy warto. na filmikach YOTUBE są zdjęci z wypadków ciągników (popatrzcie na nie) jak myślicie z jakiego powodu, ale decyzja jest indywidualna każdego z was Pozdrawiam

#124 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:36

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] MTZ jedzie 35 no i przy mocniejszych górkach redukuję na 25 można powiedzieć żółwiem, bo on ma taki reduktor.Ale myślę że jakby 912 miała dobrego żółwia to można się bawić w przeróbkę.

Co do szybkości to po przeróbce skuter pokazał ponad 45 a Fendt ok 40.Ale 1224 z pełnym obciążeniem od 16 nie jeździłem 40 bo jak się przód zaczął bujać to się bałem.Jeździłem na 1700-1800 obrotów na silniku i starczało,po co szybciej.I tak szybciej dojechałem niż przedtem a mniej spaliła.

To jest trochę inna jazda bo wszystkie biegi są szybsze.A ciągnik jedzie 40 i z ładunkiem z 40 dojdzie do 25 to już będzie na górze.

#125 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 listopad 2010 - 21:38

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Wypadki są przeważnie spowodowane głupotą obsługującego. Po przeróbce skrzyni (zakładając że ciągnik jest sprawny) to należy pamiętać że ciągnik jedzie szybciej niż kiedyś i można spokojnie się cieszyć szybszym dotarciem do celu.
Dodatkowo koniecznie pamięać o tym o czym pisał "yarecki12" a mianowicie sprawne hamulce i nie tylko w ciągniku ale też i w przyczepie/przyczepach a także to że czasem warto dołożyć dodatkową butlę do pierwszej przyczepy (ja tak mam).

PS: Na allegro jest kilka zetorków 10245 (4 garki) z tzw szybką skrzynią ok 40km/h.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#126 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:38

Dzięki yarecki12 za rzeczową odpowiedź. Skrzynię chciałem zmieniać przy okazji remontu żółwia. Przy przyczepach to on się nie zmęczy. Chodzi mi głównie o prędkość. Ciągnik pracuje przy pługu do śniegu, a skrzynia 25km/h strasznie ogranicza jego mobilność.

Myślę że w Twoim wypadku przeróbka będzie dobrą rzeczą bo szybciej dojedziesz na miejsce odśnieżania - poza tym nikt nie każe jechać z maksymalną prędkością, ja zazwyczaj nie jadę z pełną prędkością tylko mam trochę mniejsze obroty.
Spalisz mniej paliwa i dojedziesz szybciej dużo na miejsce

PS
jest też inna sprawa - ja mam szybką skrzynie w ciągniku bez napędu zatem mam tam miękką oś - w ciągniku z napędem na pewno komfort jazdy będzie gorszy przy pełnej prędkości jak i kontakt kół z podłożem i bezpieczeństwo może być gorsze - o ile 1224 ma 6 cyl i jest to długi ciągnik to taka 914/1014 może ładnie skakać po drodze ale to zależy też od innych czynników

#127 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 18:39

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] witam mam pytanie czy skrzynie 3 biegową (25km/h) można przerobić na 4 biegową szybka bo znajomy mi mówił że jest to możliwe ale jakoś nie chce mi się wierzyć. ja mam 1134 z szybką skrzynią jak pędzę pusto z górki to mierzyliśmy wyciąga ok 42 km/h. w polu idzie pięknie brak zastrzeżeń. na 4 ciągnąłem przyczepę z ładunkiem ok 20 t to dopiero pod ostrą górę musiałem wzmacniaczem się wspomagać i ma 3 redukowć ale na 3 dał radę wzniesienie ok15stopni i ok 1km długości. chciałbym go wymienić na 16245 i dlatego pytam bo większość ma wolne skrzynie

#128 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 09:44

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Chyba można ale trzeba całą zmienić.Wszystkie tryby a to nie wiem czy się tak opłaca.Lepiej szukać 4 biegową.Przeważnie z Niemiec miały 4 biegowe synchronizowane.

#129 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:43

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Witam , mam Ursusa 1634 sprowadzonego z Niemiec , ma skrzynie 3 biegowa , zwykłą .. chce mu przerobić na szybką co jest potrzebne i jaki jest tego koszt o ile idzie przerobić 3 skrzynie na szybką ...

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź...
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#130 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:49

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Ja mam w C-385 szybką skrzynie :rolleyes: Fajna sprawa jedzie 37-39km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:05

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] u nas ci którzy mają w 912/1012 szybką skrzynie to ich sprzęty lecą ponad 45km/ nawet miejscami z górki to prawie do 50 km/h dochodzi

#132 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:08

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Ja mierzyłem nawigacją ;)
Ciekawe czym oni mierzyli ?
Zalezy tez jakiej wysokosci tylne opony są :)

#133 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:26

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] opony mają max . ile wejdą na styk pod błotnikami

#134 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:31

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Czyli 20.8R38 + 16.9R24?

Jestem ciekaw czy ursusy czy zetory z fabrycznie szybką skrzynią miały mocniejsze hamulce? Bo standardowe nie są zbyt skuteczne.

#135 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:43

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Przerabiając skrzynie z 25/45km/h pamiętajcie że most przedni jak i tylny w ursusie ze skrzynią 25 km/h nie jest przystosowany do 45km/h wystarczy wziąć katalog i widać różnice oczywiście ciągnik 25 przerobiony na 45 jakiś czas pochodzi , a pierwsza poleci przystawka od przedniego napędu kiedyś również to przerabiałem więc proponuje dać wał przedniego napędu do wyważenia o ile nie ma luzu na frezach bo wtedy już nic nie pomoże

Edytowany przez marcin8410, 06 styczeń 2011 - 17:35.

#136 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:00

Witam , mam Ursusa 1634 sprowadzonego z Niemiec , ma skrzynie 3 biegowa , zwykłą .. chce mu przerobić na szybką co jest potrzebne i jaki jest tego koszt o ile idzie przerobić 3 skrzynie na szybką ...

Z tego co wiem to ją nie przerobi się.

Edytowany przez tomek73, 05 styczeń 2011 - 19:01.

#137 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:03

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Nie no oni maja 18.4R34 ale jakoś wysokie są , kilka cm. pod błotnikami są , kolega wyżej dał mi dożo do myślenia chodzi mi o te przystosowania mostu , nie wiedziałem , a nie chce zepsuc ciągnik :) wiadomo teraz wyrzuci się kasę na przeróbkę a potem na nowo się włoży stare części i do tego koszty remontu części które nie wytrzymały

Ps. Tomek pytam bo widziałem na allegro 16 na szybkiej 3 biegowej skrzyni

Edytowany przez PronarekP5, 05 styczeń 2011 - 19:04.

#138 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:15

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] A ile kosztuje przerobienie w 902 na szybka skrzynie??

#139 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:45

Witam , mam Ursusa 1634 sprowadzonego z Niemiec , ma skrzynie 3 biegowa , zwykłą .. chce mu przerobić na szybką co jest potrzebne i jaki jest tego koszt o ile idzie przerobić 3 skrzynie na szybką ...

Będziesz używać go tylko do transportu czy tez w polu? Bo jak do pola to nie popieram takiej modernizacji. W standardzie jest mało biegów, i duże różnice w szybkości(praktycznie to jest tylko 1 bieg do pracy w polu).
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:43

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Jak ja przerabiałem 4 to w sklepie powiedzieli że 3 nie przerobi,nie mają do nich trybów.Ale może gdzieś są.

Przeróbka kosztuje ok 500 zł.

Nie o to chodzi żeby się zawsze jechało te 40 km,ale jechać na obrotach silnika 1700,wtedy jedzie z 30 parę i starczy.

U mnie skuter pokazał 45 a Fendt do 40 km.