Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

290 odpowiedzi na ten temat

#101 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 20:24

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Ja mam szybką skrzynie w zetorze zts 12245 4 biegową wyciąga przy ok 1900 obrotów 40 km/h i niemam problemu z ruszeniem chyba jeszcze nigdy nie ruszałem z 1 bo miałem problem z uciągiem chyba ze była taka potrzeba. wiadomo ze w zetorze jak i w ursusie po jakimś czasie czeba wymienić uszczelniacze na wzmacniaczu momentu. Mój przed wymianą miał duzego muła ale kiedyś mechanik coś tam robił i przy okazji wymieniał wszystkie uszczelniacze to się wydaje jagby doszło z 15 koni;)z tym rozpędzeniem to zapewne zalezy od stanu ciągnika ale wzyciu bym się niezamienił na wolną skrzynie ;]
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Dzisiaj, 21:24
  •  

#102 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 23:04

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] No ja też nie chcę wracać do wolnej skrzyni, całkiem inna jazda tylko trzeba mieć dobre hamulce, jak jadę z tyłu za NH czy zetorem forterra to on mi nie ucieka, jadę równo z nimi więc te 40 osiąga nawet z ładunkiem 25-28 ton netto, rozpędza się szybko, szybciej od forterry 10641, jak nawali skrzynia w 2 pozostałych ursusach to też odrazu na szybką zrobimy.

#103 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 18:55

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] w Świdnicy w zetorze mają te zembatki ok 600 zł i znowu trza będzie rozbirać

#104 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 03 październik 2010 - 07:01

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] No poszło mi łożysko w skrzyni i założyłem nowe tryby.Skuterem pokazywał że jedzie 45, a jak ścigałem się z Fendtem to pokazywał do 40.Zobaczymy jak w polu będzie.

#105 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 03 październik 2010 - 12:52

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] a czy w ursusie c-385 uszło by tak zrobić i ile by jechał na godzine

#106 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:44

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] 385 to jest to samo co 1224 tak więc nie ma problemu.

#107 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 17 październik 2010 - 18:56

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] W polu jest super.Jest czym orać i uprawiać.Nie potrzeba teraz żółwia.

#108 Share wojtas007

wojtas007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 16:01

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Witam. chce do ursusa 1002 zastosowac szybka skrzynie. co musiał bym kupic czy tylko inne trybka 3 i 4 biegu czy cos jeszcze. czy takie czesci sa dostepne i gdzie mozn bez problemu kupic w woj. slaskim. czy w skrzyni trzeba soc przerabiac czy tylko powimieniac czesci.napiszcie jakie dokładnie czesci trzeba kupic. czy znacie kogos kto by zrobił taka szybka skrzynie w woj. slaskim i ile razem z czesciamy to bedzie kosztowac?

#109 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 17:12

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Skrzynie rozbierasz całą.Wymieniasz 3 lub 4 tryby.Zależy czy koło 4 biegu masz z wtoczeniem czy bez.Jak byś chciał zaoszczędzić to koło 3 biegu dolne trza by było podtoczyć i mogło by zostać.To jest dolny wałek.Na górnym wałku zmieniasz wałek 4 biegu i koło 3 biegu.Koszt 3 trybów ok 550zł.Bez koła 3 biegu dolnego 420.

U nas te tryby na półce leżą.Np. Świdnicy pod Wałbrzychem.

Ale na pewno warto.

#110 Share wojtas007

wojtas007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 19:27

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Jaka predkosc bedzie na takiej skrzyni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 listopad 2010 - 21:07

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] i skąd wtedy wiedzieć ile km/h się jedzie?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#112 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 23:01

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Ja jechałem do 40 km/h.Mierzyliśmy Fendtem.W polu to się miesza biegami i dostosowuję.jest zamiana biegów z 3 na 4 i odwrotnie.

Jaszcze trzeba rozpiłować obudowę skrzyni o jakieś 1,5 mm bo wałek ma 25 trybów i nie wchodzi a przedtem miał 20.Ale to podobno zależy od skrzyni.

#113 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 22:06

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] @Nikita_Bennet
A na zwykłej skrzyni skąd wiesz ile jedziesz?
Trzeba założyć licznik rowerowy ;)

#114 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 23:53

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Teraz dużo telefenów ma GPS wbudowany i można zmierzyć, poza tym dużo ludzi ma nawigację można pożyczyć i zmierzyć

#115 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 listopad 2010 - 08:17

@Nikita_Bennet
A na zwykłej skrzyni skąd wiesz ile jedziesz?

obejrzyj dobrze obrotomierz
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#116 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 09:11

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Jest skala tylko do 3 i 4 szosowej, która i tak jest mało dokładna ze względu na możliwość zastosowania różnych opon, na pozostałych biegach już nie wiadomo nawet orientacyjnie ile się jedzie. Jedyne sensowne rozwiązanie to montaż elektronicznego licznika.

#117 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 10:26

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] To może ja sie włączę do tematu. Posiadam U902. Chciałbym zmienić skrzynię na szybka. Zastanawiam się tylko czy uwlekę się potem tą kobyłą? Jawiadomo z 2 na 3 bieg jest spory przeskok. Posiadam silnik nowego typu ten "mocniejszy".
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#118 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 13:54

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Ma ktoś fotkę jak wygląda to koło 3 biegu z podtoczeniem i bez podtoczenia?

#119 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 17:52

To może ja sie włączę do tematu. Posiadam U902. Chciałbym zmienić skrzynię na szybka. Zastanawiam się tylko czy uwlekę się potem tą kobyłą? Jawiadomo z 2 na 3 bieg jest spory przeskok. Posiadam silnik nowego typu ten "mocniejszy".

Moim zdaniem 902 może być trochę za słaba do szybkiej skrzyni - a jakie przyczepy ile ton chcesz ciągać? Bo ja 1212 ciągam 24-28 ton na szybkiej skrzyni i normalnie się rozpędzam po pełnej prędkości i do bez używania żółwia bo przez 2 lata był niesprawny. 6tka idzie od dolnych obrotów i jej ten przeskok między biegami nie przeszkadza, nawet teraz zółwia rzadko włączam mimo że już go naprawiłem, ale mam silniczek igiełka i pompa jest ustawiona tak że ciągnik więcej pali i trochę dymi ale moc ma bo w drugim ursusie 6tce nie ma tej mocy - wolna skrzynia i pod górke z tym samym ładunkiem co tamtym to musze redukować bieg lub dwa.

Do szybkiej skrzyni w 902 wskazane jest mieć w bardzo dobrym stanie silnik i sprawnego żółwia. I hamulce porządne bo to nie ma żartów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 19:09

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Dzięki yarecki12 za rzeczową odpowiedź. Skrzynię chciałem zmieniać przy okazji remontu żółwia. Przy przyczepach to on się nie zmęczy. Chodzi mi głównie o prędkość. Ciągnik pracuje przy pługu do śniegu, a skrzynia 25km/h strasznie ogranicza jego mobilność.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.