Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

290 odpowiedzi na ten temat

#221 Share MarcinFrac

MarcinFrac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 18:38

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] czyli skrzynia 3 i 4 biegowa rozni sie tylko wałkami i trybami w środku tak ?
Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Dzisiaj, 05:24
  •  

#222 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 28 listopad 2013 - 19:03

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

Czy mógłbyś mi kolego gucik131 wyjaśnić jeszcze raz czy da się dołożyć do skrzyni 3 biegowej 4 bieg czy tylko 3 bieg będzie szybszy?

niech mnie ktoś poprawi jak źle pisze! . czwarty bieg da się dołożyć, ale czwarty bieg to jest bieg najwolnieszy z wszystkich! czyli jedynka a reszta przesuwa się w górę. a szybka skrzynia jest kosztem najszybszego biegu dotychczas.

#223 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 20:38

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Nie masz racji, żeby z 3 zrobić 4 trza całą skrzynie zmieniać, wszystkie tryby, tylko obudowa zostaje ta sama.
Z 6 lat temu 3 kosztowała z 9 tyś tryby, 4 była tańsza.

#224 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 09:19

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Ze skrzyni 3ki na pewno nie da sie zrobic skrzyni 4ki. Obudowa jest inna. Przerabialem temat latem. Za remont skrzyni, czyli wszystkie bebechy nowe, oprocz wzmacniacza, ktory juz mialem zakupiony zaplacilem prawie 6 tys razem z uzywana obudowa. Co do zestopniowania mnie sie wydaje ze kazdy z biegow jest odrobine szybszy, przeskok z 3 na 4 jest odczuwalny i to dobrze, z ciezkim ladunkiem bedzie potrzebny wzmacniacz.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#225 Share Reset

Reset

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 23:02

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Dołączam się do dyskusji, przerobiłem już trzy 16tki 4 biegowe na szybkie skrzynie i usunąłem całkowicie wzmacniacz (to znaczy włożyłem wałek zamiast tego całego mechanizmu) i zrobiłem z jednego 3 biegowego 4 ale oczywiście zmieniłem cala przekładnie bo obudowy się różnią wewnętrznie bo na zewnątrz są takie same. wiec jakby ktoś miał pytania to chętnie pomogę :)

#226 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2013 - 13:58

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Reset no ja właśnie chcę przerobić swoją skrzynie na szybką. Mam w zetorze 16145 skrzynie 3 biegową i nie koniecznie muszę mieć 4 biegi tylko chodzi mi o przerobienie tej 3 biegowej na szybką. Czy to jest w ogóle wykonalne czy nie bardzo bo jedni mówią że się da inni że nie. Jeśli możesz to mi coś doradz jak to zrobić i jaki byłby mniej więcej koszt.

#227 Share Reset

Reset

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 14:27

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] czy 3 sie da przerobic na szybka to nie wiem bo jeszcze sie nie spotkalem. ale 4 to na pewno sie da zmienia sie jeden wałeknapedowy trzeba wypilowac odrobine obudowe bo on ma wieksza zebatke i trzeba zmienic jeszcze trzy kola no i na 4 bedzie 3 i na odwrot 1 i 2 bez zmian :) dowiem sie jakie one mają nr katalogowe i ci napisze :)

#228 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2013 - 14:33

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Ok to czekam może być na PW. A gdybym kupił używaną skrzynię 4 biegową i przerobił ją na szybką to by się opłaciło czy lepiej coś z tej 3 kombinować? Zanim się zabiorę do pracy to chcę się coś dowiedzieć jak będzie najłatwiej i jak to wyjdzie cenowo mniej więcej.

#229 Share Reset

Reset

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 14:42

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] skoro masz 3 a chcesz szybka 4 to najlepiej po woli zaczac kupowac czesci po skladac w calosc i na koniec przeciepnac caly element :)

#230 Share simonnurs

simonnurs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:08

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Mam urususa 1224 ze szybką skrzynią ale moim zdaniem nie zdaje to egzaminu ponieważ co chwile trzeba robić hamulce bo zrywa okładziny na tarzczach znaczy nie że co chwile ale tak co rok a po za tym jest słaba do pola a jak sie przedni załączy to już całkiem klapa ;/ fakt po dorodze sie szybko tym jedzie ale bardzo też sprzęgło cierpi i jak ktoś pierwszy raz siednie do takiego przerobionego to można je przypalić ;/ no i tak w polu 1 2 szosowa to jeszcze daje rady ale nic więcej duża różnica jest między 3 a 4 biegiem bo jak sie 4 wrzuca to czuć że silnik obciąża bardzo ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:00

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Mam przerobione jest dobrze wzmacniacz konieczni potrzebny niema mowy o psuciu ciągnika i wstawianiu dziwnych wałków.

#232 Share Ursusc-385szybka

Ursusc-385szybka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 19:55

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Witam
Mam pytanie ? Jak przerobić zwykłą skrzynie ursusac-385 na szybką. Czy ktoś to robił i może mi powiedzieć jak to zrobić. Wiem co kupić tylko nie wiem w które miejsca mam to włożyć żeby zagrało. Ursusc-385 rocznik 1977 skrzynia 4 biegowa prosze o jakieś zdjęcia filmiki lub dokładny opis lub kontak telefoniczny z kimś co coś takiego przerabiał......z góry dziekuje za odpowiedzi :D
Załączony plik  przerobka-szybka-skrzynia-zetor-8011-ursus-c-385-3053373610.jpg   48,2KB   122 pobrań

#233 Share URSUS52

URSUS52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 22:18

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] to jest taki myk że kupujesz 2 inne tryby najszybszego biegu i zamienisz je. Minusem tego jest to że masz dużą różnicę pomiędzy 3II a 4 II i czasami musisz długo bujać ciągnik żeby się rozpędził normalnie jechał na ost biegu.

#234 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 09 kwiecień 2014 - 13:14

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Juz to ludzie robili . http://www.agrofoto....nia-w-ursus-ie/

#235 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:22

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Koledzy mam pytanie. Czy ktoś wie jaka szybka skrzynia była montowana fabrycznie w C-385, bo wiem że w innych Ursusach były skrzynie 30km/h oraz 35km/h. A na konedacie napisane jest coś o 38km/h. Czy możliwe, że to jest jeszcze inna skrzynia niż w/w czy np. 35km/h tylko prędkość maksymalna jest podana 38km/h.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#236 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:04

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Były trzy skrzynie : 25 km/h 30 km/h i 35 km/h tyle że do każdej dołóż po te 3-4 km/h wiecej. Ja mam 30 a wg nawigacji jedzie 34
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#237 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:33

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] To znaczy że w 1214 mam 20km/h bo coś za szybko jeździ :D
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#238 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 15 kwiecień 2014 - 16:00

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Czyli wychodzi na to, że jest to 35km/h, a ta prędkość 38 prawdopodobnie jest podana dla kół 18.4 R38. A czy ktoś z was posiada tabele prędkości dla skrzyni 35km/h bez wzmacniacza i ze wzmacniaczem momentu?

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#239 Share wenicjusz

wenicjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 23:03

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Witam
Chcę przerobić skrzynię zwykłą w Ursusie C-385 na szybką (4 biegi) poszukuję mechanika z doswiadczeniem w tej przeróbce z kujawsko-pomorskiego.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Daniel2012

Daniel2012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 08:35

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Witam, czy ten zestaw to juz wszystko potrzebne do przeróbki w c-385 ? http://allegro.pl/pr...4273385049.html