Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

290 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 29 wrzesień 2006 - 06:52

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Witam moze ktos z Was przerabial skrzynie z wolnej na szybka w ursusie, chce przerobic w 1014 i zastanawiam sie jaki jest koszt takiej przerobki i czy nie beda sie dzialy jakies dziwne rzeczy z przekladnia. Predkosci na ktorych biegach sie zmienia i czy nie zacznie brakowac biegow do prac polowych, np. teraz orze 4 terenowa, a jak to bedzie wygladalo po przerobce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Dzisiaj, 21:08
  •  

#2 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 29 wrzesień 2006 - 23:10

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] mie sie wydaje ze ta cała "szybka" skrzynia sprowadza sie do zmiany rozmiaru kół i zastosowaniu skrzyni z innego modelu ursusa np standardowo w 1634 masz kola przod 14,9-24 tył 18,4-38 i skrzynie 3' z na eksport robili 1634 14,9-28 przód a tył 20,8-38 i skrzynie 4' od tradycyjnej 1224 i juz masz "szybka" skrzynie:) takie jest moje zdanie nigdy nie słyszłem o "szybkiej" skrzyni w ursusie. jest to poprostu chwyt reklamowy dilerów sprzetu używanego za granicy którzy znajda ursusa który wycjaga ponad 30km/h i pisza "szybka" skrzynia. ta róznica była spowodowana róznica w kodeksie drogowym który w polscew dopuszczał predkosc maksymalna ciagników 30km/h a na zachodzi etego nie było. u nas tez teraz chyba jest 40km/h ale Ursus został przy swoim chyba ze na zamówienie.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#3 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 wrzesień 2006 - 19:15

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] niestety jestes w bledzie zmiana polega na wymianie kol ale zebatych w skrzyni biegow i wtedy przy predkosci obrotowej silnika 1800obr/min zamiast 20 jedzie sie 30 km/h a przy obrotach powyzej 2000 osiaga sie ok. 40km/h. nie wiem jak teraz ale jeszcze kilka lat temu mozna bylo kupic ursusa z fabryczna tzw. szybka skrzynia. ja niestety posiadam model ze standardowa przekladnia a potrzebuje czegos szybszego wiec szukam opinii uzytkownikow.

#4 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 01 październik 2006 - 20:44

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Na standardowej skrzyni '25' 4 biegowej montowanej w ursusach 912-1224 biegi 1 do 3 mają przełożenia zwalniające a bieg 4( w 1614 bieg 3) bezpośrednie o przełożeniu 1:1 co pozwala uzyskać prędkość 25.5km/h przy 2200obr/min.
W skrzyni '30' montowanej standardowo w ursusach 932-1734 biegi 1 i 2 mają przełozenia zwalniające, bieg 3 bezpośrednie 1:1 ( uzyskuje się na nim prędkość 25.5km/h) a 4 bieg ma przełożenie przyspieszające 1:0,86 co pozwala na uzyskanie 29.6km/h.
W skrzyni '35' jest podobnie jak w skrzyni '30' z tym że na 4 biegu uzyskuje się prędkośc 36km/h i wszystkie przełozenia oprócz 3 są inaczej poukładane. (prędkości podałem dla kół 18.4-34 i znam. obr. silnika)
Przeróbka standardowej skrzyni polega na wymianie dwóch kół zębatych ( koszt 600zł) i odbywa się to kosztem 3 biegu.

#5 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 październik 2006 - 09:27

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] jak masz takie dane to podaj numery katalogowe trybów.chciałbym 4 biegową skrzynie w 6 przerobić.napisz co wyjdzie 30km/h czy 35km/h.jak dobrze wnioskuje to skrzynia 35 ma wszystko oprócz 3 inne

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 02 październik 2006 - 12:08

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] LowRider a czy przelozenia biegow polowych tez sie zmieniają? tzn. czy 4 polowa tez bedzie szybsza?

moglbys napisac ktore dokladnie kola sie wymienia? bo jesli dobrze rozumiem to tylko 3 i 4 biegu?

#7 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 październik 2006 - 12:50

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] to chyba logiczne że będzie szybsza

#8 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 październik 2006 - 13:02

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Niestety nie mam katalogu części. Zmienia się koła zębate odpowiadające za 3 bieg i zamiast 17km/h można jechać na nim 36km/h i jednocześnie 3 polowa i 3 bieg wsteczny proporcjonalnie będzie szybszy. Pozostałe biegi będą bez zmian. Teoretycznie rzecz biorąc to zamieniając koła zębate 3 biegu miejscami wyszło by na to samo, ale gość sprzedający części do ciężkich ursusów i zetorów powiedział że trzeba je dokupić.
Na agroshow przedstawiciel Ursusa chwalił się, że jak zle złożyli skrzynie w fabryce w jednym ursusie to pracownicy nawet 80km/h nim szaleli.

#9 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 02 październik 2006 - 14:07

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] ...a później sprzedali jako samochód :cool:
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#10 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 październik 2006 - 14:31

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] już widzę ursusa 80km/h na drodze pierwsza dziura albo studzienka i drzewo jego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 02 październik 2006 - 15:16

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Coś mi sie w 7e 80 km/h wierzyc nie chce :lol:
Ciesz się każdą chwilą życia...

#12 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 02 październik 2006 - 15:56

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] czemu nie, może udało im sie rozpedzić na jakiejś autostradzie

#13 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 03 październik 2006 - 07:38

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] LowRider dzieki za jakies konkretne informacje. Ja rozmawialem wlasnie ze znajomym mechanikiem i On ztwierdzil ze moze byc problem z dobraniem biegow w pracach polowych, no i w transporcie z wiekszym obciazeniem ciezka jest przelaczyc z 2 na 3 bieg. koszt nie jest wysoki tym bardziej ze i tak musze rozebrac skrzynie wiec mozna by ta przerobke polaczyc i wyszlo by naprawde tanio.

#14 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 03 październik 2006 - 08:08

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] ja w swojej 16 nie zmienił bym juz nic w skrzyni bo i tak ma zamało biegów w dolnym zakresie roboczym. jeszcze jak bym ja naspidował to hoho:)moj z tego co zauwazyłem to 40km/h nie wyciagnie ale 35 napewno
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#15 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 03 październik 2006 - 10:58

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] ty masz skrzynie 3 biegową a w nich to nie zabardzo idzie dobrać prędkość

#16 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 październik 2006 - 14:02

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Ja mam w ursusie skrzynie '30' i jest tam bardzo niewielka różnica pomiędzy 3 a 4 biebiem oraz 1 szosowa jest identyczna jak 4 polowa!!! Też myślę o zmianie przełozenia 4 biegu( tutaj 3 jest równa 4 w skrzyni '25') , dzięki temu zyskałbym podwójnie: szybszy ciągnik oraz dodatkowy bieg pomiędzy 1 a 2.
W 1634 i 16245 była w opcji montowana szybka skrzynia 3-biegowa tyle, że w polu ciężko było dobrać odpowiednie przełożenie i były poważne problemy z ruszeniem z miejsca z ciężkim ładunkiem ponieważ 1 szosowa była ustawiona zbyt wysoko.

#17 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 03 październik 2006 - 14:27

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] u mnie tez jest podobnie - zetorek 10245 jak ma 2 przyczepy 6 zaladowane konkretnie to musze mu dobrze przygazowac zeby z 1 ruszyl w polu, co do 3. i 4 to bsardzo ciezko jest je wrzucic z ladunkiem, ciagnik musi byc juz mocno rozpedzony zeby z 2 przezucic na 3 - widzialem charakterystyki skrzyni i jest potezna dziura miedzy 2 a 3, ciekawe kto to wymyslil?
fakt ciagnik leci na pusto ponad 40km/h ale co z tego? taka predkosc z obciazeniem to tylko marzenia

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#18 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 03 październik 2006 - 18:23

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] tego czecha za skrzynie do cieżkich zetorów i ursusów to bym powiesił!
fakt u mie tak z jedynki to ciezko sie rusza a nawet czasami to niemożliwe bo sie zadusi ma tak fatalna charakterystyke silnika w połaczeniu z archaiczna skrzynia. 1 szosowa to sieje i gruberuje ale na ciezkiej glebie to musze mu 3 terenowa zapodac bo pełno w portach ma.

#19 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 03 październik 2006 - 18:40

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] Yacenty swiete slowa. Wlasnie najbardzie odczuwalna dziura jest miedzy 2 a 3 ale jak sie juz dobrze na 3 rozbujasz z ladunkiem to 4 zólwik potem zajec i sie kula nawet nawet.
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 październik 2006 - 18:58

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone] U mnie dziura pomiędzy 2 a 3 jest jeszcze większa i jak jest ciężko to muszę odrazu dawać na 3 żółwia, a między 3 a 4 to czasem nie czuć różnicy.