przem

Szybka skrzynia w URSUS-ie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Najpierw trza sprzęgło dobrze wyregulować i potem hamulec.Niestety ciężko. Jak mi przestawały zgrzytać to jak nagrzał się to zając blokował, nie mogłem wybić biegu, musiałem na żółwia przerzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a gdzie to mogę znaleźć te części z warszawy? gdzieś są na sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

lepiej przejrzyj forum bo były stare tematy o skrzyniach biegów w ciągnikach UR2 i było tam dosłownie wszystko.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A mam pytanie:Czy jak jest zaspawany wzmacniacz to hamulec ma wpływ na zgrzytanie biegów?

 

Wątek o tych częściach był chyba nawet poruszany w tym temacie.Były tam do kupienia części do starych i tych nowych MIDO PIKO FORTE.Takie części których w żadnym sklepie nie dostaniesz.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dobra dzięki za odpowiedź. :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzie ja mogę znaleźć te części z warszawskiego ursusa????

 

Mam jechać do warszawy czy jak??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

@Ślimak chcesz kupić skrzynie 3 biegową? Same raczej do ciebie nie przyjadą, kiedyś użytkownik @Igorass wspominał o wyprzedaży spółce "Ursus-Komponenty" która ma swoją siedzibę w hali 270.Ale to było w zeszłym roku, więc chyba już po zawodach.

Edytowano przez UrsusFan1222

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ja wiem że sama do mnie nie przyjdzie... myślałem że ktoś wie gdzie i do kogo się zgłosić aby kupić części z warszawskiego ursusa...

 

Potrzebuje 4 biegową ale tylko wałki i koła zębate do przekładki z 3 biegowej na 4 biegową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie posiadam ursusa 1134 skrzynia 4 biegowa schrynzonizowana i mam taki problem niestety czasami wyskakuje mi trzeci bieg i nie wiem jaka moze byc tego przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zdejmij najpierw dekiel skrzyni pod siedzeniem i zobacz czy trzyma ci ta kulka wodzik na wycięciach.A jak będzie dobrze to możliwe że wodzik, a w najgorszym przypadku to wyłamało ci zęby na kole od trzeciego biegu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki jutro to zdejme i zobacze bo mam tez do naprawy 934 z tą samą skrzynia ale tam to juz wogóle ta trójka nie wchodzi i przy tym ciągniku byl

ła wymieniana obudowa skrzyni albo cala nie wiem co moze byc bo kupiłem do remontu i pomału się męcze z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinFrac    2

witam mam takie pytanko ponieważ mam lezec na gospodarstwie dwie obudowy skrzyni do ursusów ciezkiej serii. Zastanawiam sie czy miedzy skrzyniami 3 i 4 biegowymi jest roznica w obudowie czy tylko te skrzynie sie roznia wałkami i trybami ?i tak samo czy jest roznica w skrzyniach od ciagników 4 i 6 cylindrowych ? Bo nie wiem czy warto je wogole trzymac a zeby sie nie okazało ze i tak nie beda pasowac do mojego ursusa 1614. pozdrawiam:)


Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

wg mnie takie same jak bys chciał na szybka to trzeba cos piłować, ale do normalnej jest ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Witam

Nie wie ktoś może czy w zetorze 16145 ze skrzyni 3-biegowej da się zrobić szybką tzn. dołożyć 4 bieg. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

da się ale nie które wałki nie pasują i koła zębate, a po co ci 4 bieg. w 4 skrzyniach z tego co widziałem w katalogu jak swoją robiłem to nie ma jedynki. ja 1 w 1222 nie używam to ty w 16145 tym bardziej. jedynka jest trochę wolniejsza od 4 polowej ( u ciebie 3 ) a trochę szybsza od 3 terenowej (u Ciebie 2) polowej. ja u siebie wszystko robie 4 terenową lub 2 szosową. raz chyba orałem 1 jak bardzo such było, ale to raz przez 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Ale ja mam tylko 3 biegi 1, 2i3 i chciałem z niej zrobić szybką skrzynie bo używam tego ciągnika w polu i w transporcie i chciałbym jeździć szybciej żeby nie tracić czasu na przejazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Czy mógłbyś mi kolego gucik131 wyjaśnić jeszcze raz czy da się dołożyć do skrzyni 3 biegowej 4 bieg czy tylko 3 bieg będzie szybszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinFrac    2

czyli skrzynia 3 i 4 biegowa rozni sie tylko wałkami i trybami w środku tak ?


Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Czy mógłbyś mi kolego gucik131 wyjaśnić jeszcze raz czy da się dołożyć do skrzyni 3 biegowej 4 bieg czy tylko 3 bieg będzie szybszy?

 

niech mnie ktoś poprawi jak źle pisze! . czwarty bieg da się dołożyć, ale czwarty bieg to jest bieg najwolnieszy z wszystkich! czyli jedynka a reszta przesuwa się w górę. a szybka skrzynia jest kosztem najszybszego biegu dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie masz racji, żeby z 3 zrobić 4 trza całą skrzynie zmieniać, wszystkie tryby, tylko obudowa zostaje ta sama.

Z 6 lat temu 3 kosztowała z 9 tyś tryby, 4 była tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Ze skrzyni 3ki na pewno nie da sie zrobic skrzyni 4ki. Obudowa jest inna. Przerabialem temat latem. Za remont skrzyni, czyli wszystkie bebechy nowe, oprocz wzmacniacza, ktory juz mialem zakupiony zaplacilem prawie 6 tys razem z uzywana obudowa. Co do zestopniowania mnie sie wydaje ze kazdy z biegow jest odrobine szybszy, przeskok z 3 na 4 jest odczuwalny i to dobrze, z ciezkim ladunkiem bedzie potrzebny wzmacniacz.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reset    7

Dołączam się do dyskusji, przerobiłem już trzy 16tki 4 biegowe na szybkie skrzynie i usunąłem całkowicie wzmacniacz (to znaczy włożyłem wałek zamiast tego całego mechanizmu) i zrobiłem z jednego 3 biegowego 4 ale oczywiście zmieniłem cala przekładnie bo obudowy się różnią wewnętrznie bo na zewnątrz są takie same. wiec jakby ktoś miał pytania to chętnie pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj