Skocz do zawartości

Zdjęcie

schładzalnik delawal + sterownik fipo-2

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 26 maj 2012 - 21:21

schładzalnik delawal + sterownik fipo-2 Posiadam zbiornik delaval 1030l ze sterownikiem FIPO-2, ostatnio uszkodził się wentylator i rozsadziło jeden z przewodów.Przyjechał gostek pospawał przewodzik napełnił czynnikiem i nie schładza mleka tak szybko jak kiedyś.
opcje jakie przyszły mi do głowy to:
- za mało czynnika
-źle ustawiony sterownik
-uszkodzona sprężarka
-ponowny wyciekczynnika

Sprawa wygląda następująco:
wymieniłem czujnik temperatury bo był uszkodzony(straszne duże skoki temperatury na wyświetlaczy raz -10 raz +50)
włożyłem czujnik do wody z lodem i skalibrowałem.
-przewody od sprężarki do zbiornika są pokryte szronem a schładza bardzo powoli

Posiada ktoś z forumowiczów wiedze na temat ustawienie tego sterownika lub instrukcje obsługi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
schładzalnik delawal + sterownik fipo-2 Dzisiaj, 23:18
  •  

#2 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 26 maj 2012 - 21:56

schładzalnik delawal + sterownik fipo-2 Dotknij dłonią do chłodnicy tzn. do tych rurek a nie do żeberek - powinieneś się prawie oparzyć. Jeśli chłodnica jest tylko ciepła tzn. że agregat nie ma wydajności. Może przy spawaniu przewodu zmniejszył się jego przekrój. Nie mam takiego zbiornika i piszę na podstawi własnych doświadczeń. U mnie też długo schładza ale przyczyną jest chyba agregat o zbyt małej wydajności założony po awarii poprzedniego.

#3 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 26 maj 2012 - 22:22

schładzalnik delawal + sterownik fipo-2 Całkiem możliwe kiedyś gorące powietrze leciało z wentylatora a teraz to tylko lekko ogrzane

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 26 maj 2012 - 22:51

schładzalnik delawal + sterownik fipo-2 u nie byla mala dziurka w zbiorniku(cysternie) przez co byl ubytek i bardzo dlugo chlodzil. trzeba bylo ciac zbiornik. jesli do czasu tej awari z rozsadzeniem bylo ok a teraz jest lipa to pewnie slabo pospawal ten przewod i jest dziurka przez ktora ucieka czynnik

#5 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 28 maj 2012 - 20:59

schładzalnik delawal + sterownik fipo-2 Doładował czynnika i schładzanie już ok, tylko ogarnięcie sterownika zostało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sim12

sim12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 20:20

schładzalnik delawal + sterownik fipo-2 witam mam również problem ze schładzalnikiem tejże firmy, tylko ze 200l pojemności , kupiony około 6 lat temu ; ) otóż gdy wleję mleko i chłodzi , to po jakimś czasie pokazuje mi sie na wyświetlaczu błąd FFF . mija kilkanaście sekund i znowu chodzi przez jakiś czas a potem znowu FFF . boję się że może się coś zepsuć gorzej dlatego jeśli ktoś widział taki błąd u siebie to prosiłbym o pomoc . z góry za wszelkie odpowiedzi dziękuję ; )