Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja Dominator 96 - problem

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 26 maj 2012 - 19:53

Klimatyzacja Dominator 96 - problem Koledzy mam założoną w swoim dominatorze nieoryginalną klimatyzację dachową. Jest to typowa klimatyzacja taka jak w samochodach dostawczych, na gaz. Sprawa wygląda w sposób następujący. Po przekręceniu kluczyka i uruchomieniu silnika jak włączam wentylator automatycznie włącza sie klima. Mam porkętło regulacji nawiewu i termostatu. Sprężarka się załącza, załaczają sie tez wentylatory na wymienniku na dachu ale z nawiewów nie leci zimne powietrze. Myślałem że może w instalacji nie ma gazu, ale sprężarka się włącza czyli gaz powinien byc. Dodatkowo próbowałem zdjąc przewody z czujnika ciśnienia (mam tylko jeden pewnie na wysokim ciśnieniu) i w tym momencie sprężarka się wyłącza, czyli wszystko powinno być ok a klima nadal nie działa, ktoś ma pomysł co może byc jeszcze nie tak?
Dodam jeszcze że po włączeniu klimy jeden przewód ze spreżarki jest ciepły a drugi nie

Edytowany przez Lukas85, 26 maj 2012 - 20:02.

Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klimatyzacja Dominator 96 - problem Dzisiaj, 11:00
  •  

#2 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 07:59

Klimatyzacja Dominator 96 - problem Problem został rozwiazany. Okazało się że w układzie jest mało czynnika chłodzącego. Ilość była wystarczająca żeby właczyć sprężarkę ale za mała do wytworzenia niskiej temperatury. Po napełnieniu wszystko działa
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#3 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 08:35

Klimatyzacja Dominator 96 - problem W jaki sposób doładowałeś klime? Jeździłeś gdzieś? Czy ktoś przyjechał na miejsce?

#4 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 10:00

Klimatyzacja Dominator 96 - problem Z nabiciem klimy rzeczywiscie był problem bo wszystkie warsztaty z okolicy mają maszyny ktorych nie można przewozic (rozkalibrowują się podczas wstrząsów). Klime nabił mi znajomy który zajmuje się naprawą klimatyzatorów i schładzarek. Co prawda nie ma tak zaawansowanego sprzętu jak w typowym serwisie klimy samochodowej ale w zupełności wystarczyło to do nabicia klimy. Za całość z dojazdem zapłaciłem 150zł

#5 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 11:39

Klimatyzacja Dominator 96 - problem Pytam sie bo miałem rok temu ten sam problem, w tej chwili mam swój sprzęt i teraz sam jeżdżę po ludziach i naprawiam klimy

#6 Share grzesiek1098

grzesiek1098

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 11:00

Klimatyzacja Dominator 96 - problem witam. kolego Lukas85 a możesz napisać jakim gazem nabijałeś klimę? Mam dominatora 86 z 1984r. i nie wiem czy R134a będzie dobry czy jakiś inny??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 21:47

Klimatyzacja Dominator 96 - problem jeśli był r22 to możesz spokojnie wbić r134a pod warunkiem ze zmienisz olej w sprężarce

#8 Share grzesiek1098

grzesiek1098

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 23:13

Klimatyzacja Dominator 96 - problem no właśnie cały problem w tym że nie wiem jaki był wcześniej załadowany

#9 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 07:25

Klimatyzacja Dominator 96 - problem Ja mam klime samochodową, nieoryginalną z wymiennikiem na dachu. Jeżeli masz klime oryginalna to zapewne bedziesz musiał zawieść sprężarkę na wymianę oleju żeby móc napełnic instalac jęgazem R134a. U mnie jest naklejka na wymienniku z symbolem gazu i ilością jaką trzeba wpuscić w instalację

#10 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 10:25

Klimatyzacja Dominator 96 - problem :) A po co wozić? Wyciągasz sprężarkę i płuczesz benzynką ekstrakcyjną, składasz i przed nabiciem wprowadzasz olej do układu. Ale to juz ten kto bedzie nabijał to bedzie miał ten olej. Jest drugi sposób, bez rozbierania, ale to kombajnem do klim z funkcją płukania układu.

#11 Share Luki678

Luki678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 20:59

Klimatyzacja Dominator 96 - problem Witam mam pytanie, mam dominatora 98 czy ktoś może wie ile gazu należy wpuscic do klimy? nie mam bowiem żadnej tabliczki ani naklejki gdzie by widniała taka informacja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 październik 2013 - 10:00

Klimatyzacja Dominator 96 - problem Tematy połączone

Siema mam pytanie odnoszące się klimatyzacji. mam założoną w nim klimatyzacje ale nie wiem jak ją podłączyć

Edytowany przez KRISTOFORn, 13 październik 2013 - 10:09.