Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 25 maj 2012 - 20:02

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju Moje pytanie jest następujące czym można przepłukać skrzynię z resztek starego oleju i ewentualnych opiłków w niej znajdujących się? ma ktoś na to dobry patent?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płukanie skrzyni przy wymianie oleju Dzisiaj, 04:02
  •  

#2 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 25 maj 2012 - 20:30

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju Ja w C 330 skrzynie płukałem rozpuszczalnikiem , miałem zdjęty korpus więc dodatkowo wytarłem ją szmatą . Myślę że jak wlejesz rozpuszczalnik i postoi on jakiś czas potem spuścisz to powinno wszystko wypłynąć .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 25 maj 2012 - 20:48

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju leszcz8 zanim jeszcze raz napiszesz taką głupotę że wlej rozpuszczalniku !!!!!zapytaj najpierw jaki ciągnik chce ktoś płukać !!!!!że 330 sie da to nie znaczy ze inne się da , i nie doradzaj ty już może
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:11

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju 30 może można i tak płukać chociaż ja bym nie zaryzykował nawet w 30 płukania rozpuszczalnikiem. Rozpuszczalnik jest suchy to po pierwsze po drugie jeśli jeszcze by postał w skrzyni może doprowadzić do uszkodzenia łożysk. Już prędzej mogłeś powiedzieć o płukaniu skrzyni ON przynajmniej jest tłusty i nie tak szkodliwy. Lecz wracają do tematu to jeśli nie rozbierasz skrzynie to spuść olej po dłuższej pracy ciągnika i zostaw na parę godz. to naprawdę wystarczy. Jeśli chcesz czym kolwiek płukać skrzynię to tylko gdy potem wszystko wytrzesz, są ewentualnie środki które dolewasz do oleju skrzynie na 2-3 godz pracy które wypłukują w skrzynie z olejem osady i łatwiej wszystko spływa.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#5 Share kubaspychel

kubaspychel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 maj 2012 - 06:10

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju Ja to robię tak 5l benzyny i zapałki

A ja za wypisywanie takich bzdur, robię tak +10%

Edytowany przez MAT912, 26 maj 2012 - 13:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 26 maj 2012 - 09:38

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju Chyba niema gorszej rzeczy jak płukanie skrzyni, a kto te odmyte i osiadłe na dnie opiłki wybierze przecież to wszystko zmiesza się z nowym olejem i mamy tartkę nie smar. Jeśli są one wklejone w kadłub to nowy olej na pewno ich nie ruszy o ile jest taki jak stary i wszystko porządku.

#7 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 26 maj 2012 - 10:27

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju Płukanie skrzynie jest niepotrzebne.Bo jak ma się dobrą skrzynie to nic to nie da.Jedynie może jak są jakieś opiłki to wtedy tak.Stary olej wymiesza się z nowym i będzie dobrze.Z resztą ile tam oleju zostanie na te 20 pare litrów nowego
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#8 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 maj 2012 - 19:59

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju jak sie wymienia na ten sam olej to nie ma problemu ale jak na inny i wymiesza sie z tymi 20 litrami starego to sie na 100% zważy i bedzie znowu do wymiany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 26 maj 2012 - 20:22

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju szkoda roboty z tym płukaniem. bo opilki leza na samym dnie a smok olejowy jest wyzej wiec opilkow nie rusza wiec nie ma potrzeby kombinowac. Wymien filt i olej i bedzie smigał :)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf