sznajdik

Płukanie skrzyni przy wymianie oleju

Polecane posty

sznajdik    573

Moje pytanie jest następujące czym można przepłukać skrzynię z resztek starego oleju i ewentualnych opiłków w niej znajdujących się? ma ktoś na to dobry patent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Ja w C 330 skrzynie płukałem rozpuszczalnikiem , miałem zdjęty korpus więc dodatkowo wytarłem ją szmatą . Myślę że jak wlejesz rozpuszczalnik i postoi on jakiś czas potem spuścisz to powinno wszystko wypłynąć .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

leszcz8 zanim jeszcze raz napiszesz taką głupotę że wlej rozpuszczalniku !!!!!zapytaj najpierw jaki ciągnik chce ktoś płukać !!!!!że 330 sie da to nie znaczy ze inne się da , i nie doradzaj ty już może


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

30 może można i tak płukać chociaż ja bym nie zaryzykował nawet w 30 płukania rozpuszczalnikiem. Rozpuszczalnik jest suchy to po pierwsze po drugie jeśli jeszcze by postał w skrzyni może doprowadzić do uszkodzenia łożysk. Już prędzej mogłeś powiedzieć o płukaniu skrzyni ON przynajmniej jest tłusty i nie tak szkodliwy. Lecz wracają do tematu to jeśli nie rozbierasz skrzynie to spuść olej po dłuższej pracy ciągnika i zostaw na parę godz. to naprawdę wystarczy. Jeśli chcesz czym kolwiek płukać skrzynię to tylko gdy potem wszystko wytrzesz, są ewentualnie środki które dolewasz do oleju skrzynie na 2-3 godz pracy które wypłukują w skrzynie z olejem osady i łatwiej wszystko spływa.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaspychel    2
Napisano (edytowany)

Ja to robię tak 5l benzyny i zapałki

 

A ja za wypisywanie takich bzdur, robię tak +10%

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Chyba niema gorszej rzeczy jak płukanie skrzyni, a kto te odmyte i osiadłe na dnie opiłki wybierze przecież to wszystko zmiesza się z nowym olejem i mamy tartkę nie smar. Jeśli są one wklejone w kadłub to nowy olej na pewno ich nie ruszy o ile jest taki jak stary i wszystko porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Płukanie skrzynie jest niepotrzebne.Bo jak ma się dobrą skrzynie to nic to nie da.Jedynie może jak są jakieś opiłki to wtedy tak.Stary olej wymiesza się z nowym i będzie dobrze.Z resztą ile tam oleju zostanie na te 20 pare litrów nowego


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak sie wymienia na ten sam olej to nie ma problemu ale jak na inny i wymiesza sie z tymi 20 litrami starego to sie na 100% zważy i bedzie znowu do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

szkoda roboty z tym płukaniem. bo opilki leza na samym dnie a smok olejowy jest wyzej wiec opilkow nie rusza wiec nie ma potrzeby kombinowac. Wymien filt i olej i bedzie smigał :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj