Polecane posty

rafal13113    144

mieszanka może być dobra tylko czy nie przekombinowana bo mimo że środki może nie należą do najdroższych to w tych proporcjach wyjdzie dość drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

czy trzeba powtarzać zabieg jeśli odrazu op wykonaniu spadł lekki max 5 minutowy deszczyk??? zabieg był wykonywany Arteą


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Witam. Mam pytanie czy Bumper 250 EC to dobry fungicyd. Poszedłem na pole a tam rdza brunatna na pszenżycie zimowym bardzo mocno ma zaatakowane. Czym spryskać żeby uratować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Czita

Bumper stosuje już od paru lat i uważam że to dobry fungicyd.

Zawsze pryskam bumper + gwarant i się jeszcze nie zawiodłem na tych środkach.

Ale niech się inni wypowiedzą na ten temat.


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

tak chodzi mi o fungicyd na klosa

jden gosc mowil zeby zastosowac stratego

drugi rize + rubric

albo artea

 

tydzien temu opryskalem ja funabenem extra

a jara duetem ultra

i teraz na klosa nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

na kłosa to ja będę pryskał MYSTIC 250ec w dawce 1 l/ha.

tylko dopiero w fazie kwitnienia pszenicy wtedy zwalcza szczególnie septorioze plew i fuzarioze kłosów (co szczególnie obniża jakość ziarna).

wcześniej na liść flagowy gdy był już całkiem wykształcony ale jeszcze przed pojawieniem się kłosa to pryskałem STRATEGO 0.6 litra i MYSTIC 0.6 litra/ha no i oczywiście jeszcze do tego 20kg moczniku/ha + odżywka :D oczywiście musi być... hehe


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja bede pryskała artea włąsnie naszykowałem zbiornik ale zaczeło popadywac. Imusze odczekac dodałem ekosolu magnezowego po 5l/ha i mysle czy nie dorzucic jeszcze mocznika z 75-100kg na 4 ha ? Pszenica juz sie kłoci ( kłos wychodzi z pochwy ale jeszcze nie góruje nad lisciem flagowym.

 

Wy pryskacie 3 razy fungicydem ?

Bo ja pierwszy zabieg zrobiłem tiltem turbo w fazie pierwszego kolanka i teraz bedzie drugi na kłosa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

w czasie kwitnienie nie wolno pryskać w ogóle no chyba że po kwitnieniu to raz, a kolego Lukaszjarm wybierz taki środek lub mieszankę w którym nie ma substancji czynnych jakie dawałeś w pierwszych dwóch zabiegach i bo powtarzanie tych samych substancji może obniżyć skuteczność, a co do tych środków co napisałeś to tak stratego nie niszczy fuzariozy kłosa więc musiałbyś dodać do niego jakiś z tebukonazolem żeby zniszczyć wszystko, rubric też nie niszczy fuzariozy, to są środki dobre na liść flagowy bo niszczą głównie mączniaka, septoriozy i rdze, a artea fakt niszczy wszystko co potrzeba bo fuzariozy, septoriozy, brunatną plamistość i maczniaka ale z doświadczenia to średnie zdanie mam o tym środku, moim zdaniem w miarę tanim i skutecznym rozwiązaniem na kłos jest połączenie tebukonazolu z prochlorazem bo praktycznie wszystkie grzyby masz załatwione,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@rafal13113 w pszenicy to właśnie okres kwitnienia jest najbardziej optymalnym do zabiegu fungicydowego zabezpieczającego kłos, tylko w nie wolno wtedy dodawać do cieczy żadnych odżywek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli po pól godzinie od oprysku artea + odzywka zaczło kropic a po godzinie spadł obfity 5-10minutowy deszcz to cos z tego bedzie czy poprawiac ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

raczej poprawka, ja pryskałem fandango, zabieg wykonałem pod wieczór, a następnego dnia lało, i efekt mizerny, prochloraz jest w;ATAK450EC,PROROK450EC,WIRTUOZ, lukaszjarm co ty pryskałeś tym funabenem tydzień temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

funabenem mialem pryskac na podstawe zdzbla ale pogoda nie pozwolila dokonczyc zabiegow i teraz konczylem pryskac 10ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus    0

Czym pryskać pszenicę na grzyba w fazie kłoszenia

- Z jakim środkiem mieszać duet (bo już go zakupiłem) czytałem że sam duet nie wystarczy i trzeba go z jakimś innym środkiem mieszać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Mówisz Miszka,że kilkanaście godzin po zabiegu deszcz i to za mało?

Ja Prosaro robiłem i po 5 godzinach padało to też mam się obawiać?

Przedstawicielka z Bayera na nasz region mówiła,żeby 2-3 godziny nie padało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Mówisz Miszka,że kilkanaście godzin po zabiegu deszcz i to za mało?

Ja Prosaro robiłem i po 5 godzinach padało to też mam się obawiać?

Przedstawicielka z Bayera na nasz region mówiła,żeby 2-3 godziny nie padało

 

może inaczej działa prosaro od fandango,jest szybciej wchłaniane, co do przedstawicieli to u mnie nawet dziś był i co innego powiedział, trzeba obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Pszenżyto pryskałem Arteą w momencie, gdy kłos zaczął wychodzić z łodygi. Opryskałem też w tym samym momencie pszenice, tam kłosy były jeszcze schowane lecz zgrubienie łodygi było znaczne (był to 4 czerwiec). Po ok. 6 godzinach po zabiegu spadł deszcz. Nie był to ulewny lecz przekropny.

I tu mam pytanie:

Czy zabieg należy powtórzyć? Oczywiście będę obserwował łan.

Czy artea zastosowana w takim stadium pszenicy jest w stanie zabezpieczyć dostatecznie kłos przed ważniejszymi chorobami?


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Czym pryskać pszenicę na grzyba w fazie kłoszenia

- Z jakim środkiem mieszać duet (bo już go zakupiłem) czytałem że sam duet nie wystarczy i trzeba go z jakimś innym środkiem mieszać :)

[/quot

ja pryskałem duett ultra 0,7litra w mieszaninie ze swing top 0,6litra dodawałem do tego wspomagacz olejowy superam 0,6litra. pryskałem tą mieszaniną jak pszenica zaczynała kwitnąc tj. w sobote:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Artea słabo działa na Fuzarioze kłosów, brunatna plamistość liści, septoriozę plew i czerń kłosów. Jak zboże jest takie sobie to i Atrea wystarczy, a zabieg bedzie dosyc tani ok 80zł/ha, ale jak pszenica jest bardzo dobra i spodziewasz się plonowania na poziomie 8t i wiecej to lepiej do niej dołożyć Amistara ale koszt zabiegu rośnie do 220zł/ha.

Więc to zależy od stanu pszenicy ja dałem Amistar 0,6l +Artea 0,4l +Fury 0,1l bo zaczęła się pojawiać skrzypionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

LeF:

Plantacje obserwuj na bieżąco, to prawda.

Atrea powinna działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj